America (138)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am inteles Pumba. E bine ca ai cu cine sa mergi la plimbare. Eu n-am cu cine sa ma programez, din motive de program ciudat cu copiii.

Oana C, foarte bun sfatul pentru Miere. Ar trebui sa fac si eu asa, pentru cind sint in pana de timp/idei. By the way, jumarile le faci foarte simplu acasa. Chestia e sa gasesti grasime, cel putin pe aici e cam greu!

Eu mi-am facut o salata imensa de arugula, aproape ca am dat-o gata si tot mi-e foame. Ma tot uit pe lista aia, mi-am consumat jumate din caloriile pe ziua de azi si sint lesinata de foame! Daca devin nervoasa pe aici sa stiti ca nu sint eu de vina, foamea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Miere,o sa incerci sa nasti normal?Si au zis ca te mai lasa o saptamana???Ptiu,...admir tare de tot rabdarea,....eu imi programasem cezariana cu 2 saptamani inainte de due date,...cred ca ma repet ca o baba,...dar li se mai intampla si altora.Eu zic ca vine bebe acum pe 8 ianuarie.Ceva semne,....cat de cat,....ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Mai, fetelor, stati ca nu se stie sigur daca Andreea va avea baietel. Mie mi-a zis doctorita mea ca de multe ori nu se aplica regula. Am mai felicitat eu anul trecut un baietel si s-a dovedit a fi fetita .
Pumba, cum te mai simti azi?
Si mama ne-a asteptat aseara cu varza calita (varsa murata si dulce) si carnati de casa. Buna cu draci mancarea. Plus mamaliguta, ca noi suntem mari mamaligari .
Ramona, si eu am niste budigai tot de la Walmart. Sotul m-a cadorisit cu echipament corespunzator pentru biciclit. La cel de sala nu s-a gandit, bag de seama ca nu ii e rusine cu mine cum ma imbrac.
Aseara am fost si noi la sala. Am luat-o mai usor ca tot corpul suferea de febra musculara. Am stat la sauna (erau vreo 162 de grade) si jacuzzi. Acolo am mai intalnit o romanca asa ca am avut partener de discutii (nu am mai tras cu urechea la ce discutau altii ).
Mie ce imi place e ca dupa ce fac sport ma apuca un asa avant pionieresc sa mananc sanatos. Parca as iesi la pascut .
Azi mi-am pus braces. Nasoala senzatie. Mai ales cand mananc.




Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Delia, aici nu se face cezariana la cerere. Nici nu vreau dealtfel, doar dc este vreo problema. Maine o sa stiu mai multe, iti dai seama ca nici eu nu mai am rabdare, dar nu am ce sa fac. Nu am nici macar o contractie...cate o durere trecatoare, dar nimic care sa semene cu ceea ce e descris prin carti.

Cred ca v-am facut capul calendar, scuze....dar nu prea am cu cine sa vorbesc.

Chiar, ce e cu Andrada? Nici Ocebine nu a mai trecut pe aici..

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Andreea, felicitari pentru baietel!

Asa arata veveritele zburatoare (pana sa le vad, credeam ca apar numai in desene animate ). Am incercat sa le fotografiez dar mi-e frica sa nu-mi sara in cap cand isi iau zborul (omul care a venit sa ne taie copacii ne spunea ca multe isi fac cuib in varf si ca una l-a muscat):

http://extension.unh.edu/FHGEC/docs/Flysquir.htm

Am inteles ca daca ajung cumva la cablurile electrice, le pot roade si te trezesti cu casa in foc. Ramona, vezi mai bine ce misca pe acolo.

Oana tu trebuie sa fii curajoasa . Chiar ti-ai dat drumu' pe cablu?

Nu stiu de ce, parca citisem mai demult aici, ca cineva a vazut sau are in zona bobcat (tu Ciuf?!). Hai ca m-ati speriat. Cand l-a observat pe sot, s-a oprit, s-a uitat lung la el si abia apoi a catadicsit sa fuga. El banuieste ca-si are culcusul sub o piatra imensa, in padure.

Take joy! (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ciuf, oare daca-mi pun braces o sa maninc mai putin?
Din pacate mie workouts imi fac o foame de dau iama in frigider si maninc ce-mi pica la mina - de obicei chestii nesanatoase. Ma ajuta ca scriu ce maninc si ma sperii de unele alimente, cite calorii au! Asa mai tin putin sub control si sper eu sa-mi schimb lifestyle.

Miere, nu ne plictisesti. Vezi ca nu toate contractiile sint ca la carte. Cu Alexandru le-am avut scurte si dese. Eu tot asteptam sa fie mai lungi, dar nu s-a intimplat. Erau si la doua minute, dar nu mai lungi de 30 sec. Pe cind am mers la dr. eram dilatata 5cm, bine ca a fost spitalul aproape. Nu mai vorbim ca sotul nu vroia sa ma duca nici la dr. pina nu sint contractiile ca la carte, cica sa nu batem drumul degeaba ca astia ne trimit inapoi acasa. Apoi conducea ca apucatul, cica sa nu nasc in masina.

ML, cred ca ar trebui sa chemam pest control, m-ai speriat! Sotul sustine ca-i pisica vecinilor. Au una uriasa, vine destul de des pe la noi in curte. Nu stiu ce e, dar se aude clar cum alearga prin pod.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

ML, noi avem mountain lions. Ce stiu despre "matele" astea (azi-noapte am visat numai pisici, cred ca la gandul obiceiului cu busuiocul sub perna ) e ca ataca numai in amurg si dimineata devreme, iar pe vreme rece sunt diurnale (active ziua). Mananca animale mici: iepuri, veverite, pasari. Pe timpul iernii cand mancarea e mai greu de gasit atunci ataca animale mai mari. Dar nu omul. Poate doar daca sunt provocate. In schimb, cugarii mai ataca oameni, cel putin pe aici, prin Colorado.


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Moama miere, pai dc. as putea eu face 500 calorii la sala si sa mananc numa' salate si nemancat dupa 17, pe pariu ca slabesc mai mult de 4kg pe luna Se pare ca slabesc usor. Io dc. nu mananc NIMIC dupa 17 slabesc juma' de kil pe zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Ah, si Ciuf, ai dreptate mai, mersul la sala si pe mine ma face sa ma simt mai fericita. Chiar au dreptate astia cu endorfinele. La mine merge treaba.

Bai eu am fost si am facut un masaj azi. Am mai facut eu anul trecut si anul asta m-am cadorisit singura ca va fi ziua mea curand. Cand ajung, facui soc, persoana care tb sa imi faca masaj era barbat Nu credeam ca au barbati care lucreaza la spa acolo unde merg eu. Faza tare e ca data tecuta cand avusei o femeie care imi facu masaj m-am plans ca pe fund nu mi-a facut si am muschi si acolo Asta mi-a facut si pe fund si cica m-a si intrebat dc. nu cumva sunt sportiva si fac alergari ca am muschii la picioare (jos) f. tight Moamaa, unde se gasi alergatoarea de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Ciuf, senzatia la dinti piere dupa vreo 2-3 zile. Si noi ne-am (re)apucat de ski in forta. Ne-am luat echipament, portbagaj pe masina si am fost cam 4 zile la ski. Baieti ne-au intrecut si eu erau deja pe telescaun pina ajungeam noi in josul pirtiei

Ramona io cred ca tie nu ti-e foame propriu zis ci SETE. De multe ori senzatiile se confunda. Incearca sa bei mai multa apa in timpul zilei, mai ales daca faci exercitii.

Si eu am inceput sa fac ceva exercitii de tonificare...(am slabit 25lb din Feb 2008 pina acum) doar cu alergatul si fara sa tin dieta.

Ruxij sint invidioasa pe masaj...n-am mai fost de mult timp.

Miere tu scrie aici ca facem galerie...nu ne plictism...ne bucuram ca mai trece si altcineva prin contractii.

Chiar, pe unde umbla Andrada?

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput