cand se fac inscrierile in anul scolar 2009-2010?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Ne-am inscris si noi azi la scoala din cartier, chiar pe strada noastra.
M-am interesat si de after school, dar nu-mi place: au program pana la 17, mancare trebuie sa-i dau de acasa si, ceea ce mi-a displacut cel mai mult, nu-si fac temele cu o invatatoare, ci cu pedagoga care-i supravegheaza. De pret n-am mai intrebat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Alina, noi n-am optat pentru afterschool pentru simplul motiv ca are cu cine sta acasa.
Acum, din cate am auzit de la mamicile din parc, deci nu experienta proprie, erau multumite ca faceau copiii lectiile la scoala si erau bine supravegheati. Insa, o mamica se plangea ca venea fetita acasa foarte obosita (fetita statea la after pana la ora 19).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciprian13 spune:

buna seara,
Sunt tatal Ralucai de 6, 5 ani. Anul acesta mergem si noi la scoala. Am auzit ca scoala 195 ar fi ok. Avem si noi o intrebare: stie cineva ce invatatoare ia clasa I anul acesta la 195 si care ar fi mai buna?
Multumim anticipat.

Ciprian si Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Buna fetelor,
Cred ca ar fi o idee buna sa facem un topic nou cu viitori bobocei 2009.
De scoala 56 de care apartinem m/am interesat si eu. Dar nimeni nu mi/a dat nicio recomandare. Pana la urma am cunoscut o invatatoare care are acum clasa a 3/a si care mi/a spus "sa merg pe mana ei". Se va interesa cine termina acum cls a 4/a si ma va trece la o invatatoare. Asa ca daca mai aveti recomandari m/ar interesa si pe mine...
Va pup, si poate vom deschide un subiect nou ...unde sa vorbim de framantarile nostre despre scoala>inscriere, invatatori, scoala..etc

Diana mamica de Alin si Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatMar spune:

Si noi apartinem tot de scoala 56. Am inteles ca vor fi 8 clase de bobocei, ceea ce mi se pare enorm. Nici eu nu am reusit sa aflu prea multe despre invatatoare si am inteles ca inscrierile deja au inceput.Sper sa reusesc sa aflu ceva cat mai rapid, deoarece nu as vrea sa las la voia intamplarii inscrierea. La gradi am fost cu recomandare si tot nu am fost multumita. Sper sa nu patesc la fel.
Site-ul oficial al scolii pare sa nu fie updatat, asa ca nici macar cum se numesc cei 8 invatatori nu am reusit sa aflu. Prin parc am auzit ca doamna Baron ar fi o invatatoare buna, dar chiar si acest calificativ e discutabil. Ce inseamna bun pentru fiecare dintre noi? Uneori poate fi foarte diferit in funtie mai ales de temperamentul copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Ciprian ti-am raspuns si la subiectul deschis de tine separat. Activeaza-ti pm ca nu pot sa-ti dau mobilul invatatoarei pe forum
Sau trimite-mi email ca sa-ti raspund


Sorana si Monica (6 ani)
"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

De la 195 stiu ca iau anul asta I-a d-nele Laszlo, Ionita, Badescu. Mai este o d-na dar nu am auzit nimic despre dansa.
Restul pe pm.


Sorana si Monica (6 ani)
"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dany.petra

Stie cineva p invatatoare buna si draguta cu copii sensibili in sector 6 scoala 157 sau la 309.
Va rooooog!
Copilul meu este cam sensibil si pe deasupra mi se pare si cam micut. A facut 6 ani pe 5 noiembrie.
L-as mai putea tine un an acasa????



parerea mea e ca DA ! in fond, de ce te grabesti sa-l dai la scoala la 6 ani? baietii oricum sunt mai "inapoiati" la scoala ca fetele

eu am 2 baieti si amindoi au mers/merg la scoala la 7 ani si 6 luni; cred ca am facut f bine, cel putin in cazul unuia dintre ei; deci mai depinde si de copil, daca tu crezi ca el e prea mic (fizic, psihic, emotional) nu-l da inca la scoala; o sa aiba tot timpul sa invete, nu cred ca asta e problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Buna fetelor
CatMar, sa inteleg ca au inceput inscrierile?!!!
Oau!!
Am vazut si eu ca site/ul nu e actualizat. Eu am auzit in parc de la fiecare persoana cate un nume. Niciodata acelasi. Am innebunit. De d/na Baron am auzit si eu ...dar de asemenea am auzit de Costache, Tudor, Popeanu, Dragomir. Fiecare parinte mi/a recomndat invatatorul pe care il cunoaste...Asa ca sunt in pom. Asa ca nu stiu ce sa/ti spun...Cred ca pana la urma astept si recomndarea de la altcineva...Iti dai seama daca vine cu un alt nume?!!. O sa ma bazez pe noroc pana la urma...nu stiu ce sa zic...
va pup

Diana mamica de Alin si Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

buna ziua si de la mine.
azi am fost si eu la scoala si mi s-a spus ca inscrierile se fac la sfarsitul lui februarie.asa ca mai am nitel de asteptat!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput