Fiv Austria(13)-Germania(12)-Spania-UE (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

daniela - multumesc, oricum e o loterie dar ...macar sa am eu sentimentul ca am ales foarte bine
liliana- nici eu nu m-am obosit dar azi noapte am stat pe net (pana la 5 dimi) si am facut o listutaaaaa
Spania mi-a raspuns in doi peri (desi am scris la o gramada, nici una nu mi-a raspuns cat de cat la obiect, ba chiar multi mi-au scris verde-n fata si fara alte menajamente de donor si descrierea exacta a procedurii; in plus, nu accepta nici o discutie fara sa te duci acolo si cum nu mi-au facut o impresie buna pe mail nu prea imi vine sa ma duc
Deci oscilez tot in Austria si cu o mica deviatie la Szeged (i-am scris si lui Zador)
Cert e faptul ca mi-am dat dead-line ca, na ... in aprlie fac FIV, deci trebuie sa caut intensiv pana atunci
Hai pune-te si tu pe cautat ca timpul trece baby si nu ne iarta deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello dragutelor
Ma bucur eneorm sa va vad asa active.
Sper sa luati cele mai intelepte decizii iar bebe sa nu mai intarzie sa apara.
Sunt alaturi de voi si va tin pumnii.

Pupici si bafta multa

elena +9

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Deci in acest sezon de iarna se poarta - "luarea deciziilor"! Imediat vine si cel de primavara in care se vor purta "actiune" si "reusita". Sper ca norocul sa ne "imbrace" pe toate anul acesta!
OneFineDay - uite ce a scris Daniela_b si ce burtica frumoasa are!
Pisix - in AT sau HU - Bafta! Sa alegi clinica norocoasa de pe listuta! Sa ne zici si noua ce afli de la Innsbruck.
Kitta, LilianaFi - Bafta! La cautare, la decizie si la marea implinire!
Elenada - tare bine ne face ca esti alaturi de noi!

Eu am scris ieri dupa amiaza la Wunschbaby - Viena si la Szalay - Krumpendorf (Klagenfurt). A doua mi-a fost recomandata de o prietena austriaca. Scumpul meu e mai atras sa mergem la a doua, zona e super, i-ar placea 2 in 1, respectiv vacanta+FIV ca alta vacanta nu vom avea. Pe la Viena am tot fost anii trecuti. Cum pe mine ma atrag dpv profesionalism - amandoua, poate sa devina si "vacanta" un criteriu. Astept sa vad cum merge corespondenta cu ambele.

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OneFineDay spune:

multumesc Kitta, pisix, Daniela-b, Beatrix de raspunsuri! Nici nu va puteti da seama ce fericita sunt ca mai am un pic de speranta sa primim ajutor altundeva si poate poate se va intampla minunea si ptr noi!!!

daniela_b, felicitari ptr burtica si tinem pumnii sa fie bine, fantastic! dupa cate incercari ai reusit? Ce ti-a facut dr josef, ce tratament ai facut? Voi aveati vreo cauza sau e infertilitate inexplicabila (asta e diagnosticul nostru...) Ai facut ET cu blastocist? Ce tratament ai luat dupe ET? Am foarte multe intrebari sper sa ajungi sa raspunzi ;-))

Inca nu ne-am hotarat de tot la ce clinica vom merge, acum sunt in faza de testari si trimis mail-uri dar asa cum zicea pisix totul e o loterie de fapt..... Dar ceva ceva imi spune ca clinica asta din innsbruck e ptr. noi. Dr Josef mi-a raspuns la mail in acceasi zi, si asta e de admirat, nu? Tu zi-ai facut ceva analize la el inainte de FIV, sau doar ai trimis analizele facute in Ro?

va pup!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Buna si "La multi ani"!
referitor la clinici - eu anul trecut cand am cautat am scris si celor de la Kalngenfurt - mi-a raspuns chiar prof Szalay ce analize am nevoie si cat ma va costa procedura - pe un forum in italia Cercounbimbo.net - veti gasi f multe informatii despre clinica pt ca multe fete din Italia merg acolo - inclusiv prof raspunde on line acolo ceea ce mi se pare super! Bafta multa orice ati alege!
Va pup,
L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Lavinutza - Si eu am intrat sambata si duminica pe acel forum italian. Mi s-a parut ca in 2008 comentariile italiencelor au devenit usor negative in raport cu anii trecuti. Apoi am vorbit cu fata de la noi de pe forum care a facut acolo FIV si are ca rezultat 2 baietei minunati. Ea a fost f draguta, si-a facut timp si mi-a impartasit experienta ei pozitiva de la Szalay. De asemenea austriecii din regiunea Carinthia apreciaza mult clinica. Si mie mi s-a parut tare faza ca Prof. e "forumist", chiar daca are cumva un purtator de cuvant care face asta, mi se pare cool.

Fetele din IT au pe forum o urare draguta, acum inchei si eu cu ea:
In becco alla cicogna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bravo!!! sunteti puse pe fapte mari. De la mine aveti pumnii stransi. Sa-mi zice-ti cate perechi vreti ca imediat ne punem in miscare, 3 perechi fara probleme

Beatriz, excelenta ideea sa combini FIV-ul cu vacanta.
Liliana, Pisix

cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Mai rasar si eu, ca protocolul ma scoate la lumina un pic. si cum trec printr-o perioada de liniste pe care nu mi-o explic, dar pur si simplu asa ma trezesc... ma bag in seama.

Kitta, ai scapat de histero? cum ti s-a parut dr?

Pisix, ma bucur sa vad ca ai renascut ca pasarea Phoenix si-mi place si sa vad ca deja ai pus rotitele in miscare. Eu nu-mi permit sa te sfatuiesc sa alegi o tara sau alta, dar sincer, eu m-as indrepta tot spre Austria, insa e numai o parere personala...

Moni, ce mai fac bebelinii? abia astept sa aflam daca sunt fete si/sau baieti...

Elena, tu ce zici? la tine clar o sa avem cel putin o fetita, nu?

Bq, tot in vacanta?

Liliana, muuulti si aici, mi-era dor de tine si vad ca optimismul tau e molipsitor sau cel putin eu m-am lipit de el. Cred ca ai avut o vacanta superba

still counting...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Fireyes optimismul tau si linistea prevestesc succesul tau.
Si noi iti tinem pumnii. 3 perechi de pumni stransi ai de la noi.
Sper sa am fetita si baiat dar sincer nu tin musai sa fie asa. Nu imi doresc decat sa fie sanatasi indiferent ce sex vor avea noi ii vom iubi din tot sufletul. Deja ii iubim si ne rugam sa fie bine si sa ii strangem in brate.

Pupici tuturor si bafta multa

elena +10

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OneFineDay spune:


Tinem pumnii ptr. toate fetele cu perlutze in burtica ;-))Si sa fim cat mai multe care putem sa trecem mai departe de la capitolul asta la urmatorul ;-))

Ptr acele dintre voi care credeti/stiti ca cauza infertilitati este sistemul imunitar, uite aici o carte extraordinara care dezvaluie secretul "infertilitatii inexplicabile" dar usor de expliact. http://www.babyfriendlybook.com/
Eu am comandat-o si abia astept sa o citesc si sa o bag in ochii doctorilor mei de aici care zic ca e doar "ghinion" ca nu am reusit dupa 5 incercari de ICSI.

Mergi la inceput