Timisoara, Impreuna! ( 133) de revelion

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Laurel help,care reteta e mai buna dintre cornulete, ne-a invitat o vecina pe data de 1 Ianuarie,toata strada merge la ea sa chefuiasca si musai sa fac ceva romanesc sa.i dau pe spate pe nemtzalai,eu nu pot merge ca lucrez dar il trimit pe Helmut cu Andi cu ceva bunatati pe acolo,vreau sa fac si ceva dulce asa ca m.-am gandit la o reteta de la tine aia cu gem bai da aluatul ala nu are nici un ou pe acolo,cum e nu e prea faramicios numai cu margarina (auzi la ea Unirea ),faina ,apa si otet,ies faini? acu ma pun sa mai caut ceva retete de aperitive,ptr maine fac niste melci aperitiv cu branza si sunculita din aluat frantuzesc,muffins ptr copii,torta de mere si poate o salata de ton cu macaroane si porumb,ptr copii fac bete din alea cu carnaciori,am luat struguri,cascaval,mar,mai vad eu ce pun pe ele,duc muraturi,fac un zaziki si frasul stie ce mai .

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Aida ptr tine :



cum sunteti?

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:


Aho , aho prieteni dragi,
Stati putin si ascultati
Maine anul se noieste
Olteanca va doreste
Mult belsug si sanatate
Numai reusite-n toate
Ce sa va aduca anul
Norocul sa umple carul
Pace si bucurie
Sanatate si iubire!










luptatorul meu

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_adi spune:

Aho,aho!
Incerc sa revin cu picioarele pe pamant si sa ma apuc de treaba.
Imediat e maine si eu n-am miscat inca nimic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

ziua buna,

azi is libera asa ca merg la cumparaturi, inca nu stiu ce o sa gatesc m-am gandit la ciorba de burta, friptura, salata de beauf si atat, inca mai am sarmale de la Craciun iar dulciuri o sa cumpar ca la talentu meu ...
Dana, unde pot vedea si eu montaju?

Tzuc, ma duc la cumparaturi dupa care ma apuc de mancare si curatenie ca maine is la lucru


Silvana si Paul


Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Adi ca bine zici vino cu picioarele pe pamant si apuca-te de treaba,unde faci revelu,la Petrosani?
[b]Silvano/b] pai nici eu nu stiu unde sa ma uit,pe ce site a pus Danutza pozele noastre?
Deci acu mi-am scos body de prin bucatarie,am facut asa : rulada de biscuiti cu crema de ness,aluatul fraged ptr cornuletele lui Laurica, care sta la frigi pana maine,torta de mere am gatat-o,maine urmeaza restul,azi numai fac nimic.
La voi cum sta treaba,Laura mai iesi tu fata de prin bucatarie all.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare de seara la tot boboru',

Gabi,multumesc de incurajare!Sa sti ca imi erai in ganduri cand postam si chiar asteptam sa scri ceva referitor la asta...sa ai parte de tot binele posibil!Referitor la ce intrebai,punem iara intuitia la incercare si spun ca ce simt eu pentru tine e faptul ca esti omul sigur pe el,care stie sa ia deciziile corecte si tocmai de aceea,oricat de greu va fi anul asta care vine,vei razbi...si am eu senzatia ca 2009 ,in ceea ce te priveste,va fi terminat cu multe satisfactii...

Silvanuca draga...matale esti la vreo 9000km de mine si sincer nu prea stiu ce sa spun...doar ca eu te vad pe o activitate constanta si liniara,nu suisuri,nu coborasuri,constant...

Noa,care mai vrea previziuni pe 2009?!Haidati la mama Omida...he he he...

Dana...am citit si eu de activitatile astea faine care le desfasori...insa eu nu am inteles ce fel de filmulete trebuie trimise.Si ar mai fi o problema:ce am eu este mare...ce dimensiune trebuie sa aiva?Cati kilo,mega si alte d-astea?

Getuto...pai o fo fain de Craciunul vost'...fain.Sper ca sunteti bine...

Uau,Liana...ce plugusor original...cand ai avut vreme sa-l construiesti...mi-a placut...Sa ai si tu un an 2009 plin de tot ce iti doresti!

Adi,spor la trebi...si daca asta te ajuta cu ceva ca sa poti lua decizia de a veni definitiv in Timisoara,afla ca eu m-am mutat din Constanta,in 2002,in Timisoara si de atunci n-am mai plecat...

Aidule...toate gandurile mele bune si de mult drag se indreapta catre voi!

Azi am mai trantit un rand de sarmalute si neshte piept de pui la cuptor...iar maine am in program o ciorbica ceva si...mai vedem.Restul iau de-a gata,ca doara n-am bolunzit sa framant 2 ore la cozonac ca sa-l vad terminat in juma de zi....

No,gasca de fete bune,va pupez...


Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Mai Ano zi ceva de bine, nu vreau constant ca nu-mi place cum e acu, vreau mai sus si ma lupt, sper anu care vine sa fie mai bine.

Silvana si Paul


Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

fetelor, ce mai stiti de Emma? linistea asta, lipsa asta de vesti ma ingrozeste!

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni pe 24 Decembrie, ora 13! Lupta iubita!


Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana68





Noa,care mai vrea previziuni pe 2009?!Haidati la mama Omida...he he he


Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Io...da vezi ca daca nu-s de bine ma stresez rau...

Bey, anii trecuti v-am compus plugusoare, anu asta nu stiu daca mai am nerv si timp...dar va propun ceva interactiv:

va propun, sa scriem aici, ce a insemnat anul 2008 pentru fiecare dintre voi...nu neaparat un bilant, ci mai degraba, o povestioara scurta! si ce sperati de la 2009?

Si mai propun ceva, pentru ultima zi din an...

Sa ramana pentru bietul nostru blog, din cauza multiplelor evenimente ale anului ce a trecut, nimeni nu a mai scris nimic in el...

Va propun sub tema:

Cu recunostinta, prieten drag!

Cui aveti sa-i adresati un gand bun? o multumire? pentru ca in anul 2008, v-a ajutat, v-a fost alaturi intr-un moment greu...
Sau poate vreti sa-i daruiti cuiva de aici, o dedicatie speciala...o melodie care sa spuna mai mult decat cuvintele care poate nu le puteti rosti sau pe care nu le puteti scrie...
De la cine ati avut de invatat cate ceva? si v-a prins bine in anumite situatii?
Cui cereti iertare? daca simtiti nevoia? ca poate multe am gresit, si nu-i rusine sa recunoastem...

Puteti face si nominalizari, si categorii, tot ce vreti si simtiti...

Sper ca veti scrie, asa cum v-am indemnat de fiecare data...in speranta, ca anul 2008 a fost atat de grabit, aveam multe sa ne spunem si poate nu am avut destul timp, sunt sigura ca au ramas multe probleme fara raspuns...

E timpul Doamnelor, sa ne intoarcem cu recunostinta, catre cineva de aici...

de abia astept nominalizarile...




BLOG DC-Impreuna Timisoara


Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem, dar ne pot calauzi in viata.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput