Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (102)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

draga kitty, iti urez cu mult drag la multi ani, iti doresc sa intri intr-un an bun, cu iubire, apropiere, sanatate! te rog sa imparti in continuare, cu noi, din sufletul tau bogat si, pentru mine special, sa ramai prietena pe care am simtit o. fie ca de ziua ta sa ti se implineasca dorintele asteptate!

mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:


La multi ani,Kitty!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

LA MULTI ANI DRAGA NOASTRA KYTTY...SA STII CA ESTI O FEMEIE, O MAMA SI O SOTIE EXTRAORDINARA!!!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

"La Multi Ani" Kitty! Sa fii sanatoasa! Sa se indeplineasca macar jumatate din tot ce ti s-a urat! Sa fii la fel de buna, sa fii mai fericita si mai iubita, si sa ai parte de tot ce e mai bun pe lume!





Gabi mama lui Tudor (1.03.07) si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Problem!

Ce fel de pasta de dinti folositi pentru copii vostri?

Ma intereseaza o pasta de dinti fara fluor, pentru ca eu ii dau lui Tudor si Zymafluor.

Am cumparat Oral-B fara sa ma uit pe eticheta ... am ajuns acasa si am citit: "in cazul administrarii suplimentare de fluor va rugam consultati medicul stomatolog"

Azi l-am trimis pe sot la unica farmacie din oras unde mi s-a spus ca gasesc Homeodent, pasta de dinti de la laboratoarele Boiron. A dat pe ea 12 Ron!!! (Cica "ce e mult?"??? ) Am citit pe cutie ... e din plante si plantute si e foarte smechera ca are 2 saruri de fluor .....


So ... help please!!!!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07) si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Nenedent, aia e vo 20 si ceva de lei, e fara fluor, cu xilytol.
Mai e pe situl cu laptele de la Weleda, care e numa din plante si fata fluor. Toate cele pt copii daca va uitati pe ele sunt pt copii mari de la 6 ani sau nu mai stiu cat si toate contin fluor.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Ce pot sa spun...va multumesc, am fost impresionata, am si plans citind ... sper ca in alti ani sa fie mai bine, anul asta am decretat ca nu exista ziua mea si eram pe punctul sa spun ca nu mai sunt nici sarbatori.

A fost o luna f grea.. spitalizarea bunicii, multe drumuri..totul a culminat joia trecuta cand dr m-a anuntat ca are cancer. Era ziua in care Calin se intorcea de la Bucuresti, s-a intamplat ceva cu telefonul si 5 ore tot l-am sunat si nu raspundea, Giulia a cazut in cap de pe un scaun inalt, si de suparare si de nervi l-am lovit pe Raul cand mi-a dat cel mai mic prilej. Am izbucnit instantaneu in plans... m-am simtit groaznic.
Apoi tot asa..multa alergatura si multa treaba ca toate mi-au ramas nefacute si aseara am fugit in metro la cumparaturi si Calin o ducea pe Giulia in spate, ea s-a dezechilibrat, el a incercat sa o prinda ..rezultatul : Giulia are un ochi de boxer, umflat si cu toate culorile curcubeului, dimineata nici nu putea sa-l deschida deloc, Calin un deget scrantit, noi am renuntat la cumparaturi, disperaree... noroc ca a venit prietena noastra pediatra la noi sa o vada, daca nu fugeam la spital.

In conditiile astea... va dati seama ce chef de ziua mea aveam...am shmotruit toata ziua amandoi..si inspre seara ne-am nimerit amandoi in camera Giuliei, unde era curat si aer proaspat si ne-am asezat amandoi pe canapea. N-am apucat sa ne tragem sufletul ca Giulia si Raul au navalit peste noi si ni s-au urcat in brate si dintr-o data m-a invadat un sentiment de implinire. I-am spus lui Calin : intr-o zi o sa consideram ca asta a fost o clipa f fericita!
Poate am fost melodramatica....poate asta e felul meu de a incerca sa trec mai departe.

Oricum, va multumesc inca odata ca sunteti aici pentru mine si am la cine sa ma smiorcai oricand la orice ora. Si voi dragute cum sunteti ma mai si laudati!


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

LA MULTI ANI KITTY scuze de intarziere dar abia acum am ajuns acasa,sa ai parte numai de bucurii in viata,imi pare tare rau ca treci prin atatea incercari,sa-ti dea Dumnezeu putere sa fii tare te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Multi ani cu sanatate iti doresc, draga mea Kitty! Sa ai parte numai de umpleri cu bucurie ale sufletului tau cald si bun! Imi pare bine ca am privilegiul sa te cunosc, chiar daca, deocamdata, numai virtual.
Imi cer scuze pentru intarziere, dar chiar am muncit aproape non stop zilele si noptile astea si la calculator n-am mai ajuns. Bunicutei tale ii doresc sa aiba zile linistite si senine, iar tie taria necesara sa faci fata incercarilor la care te pune viata.
Un pupic fluturator pe ochisorul invinetit al Giuliei, sa nu o doara prea tare.

Sarbatorile care vin sa aduca multa sanatate tuturor si sa ne faca mai buni si mai cu credinta pe toti!

Si acum, ca tot m-am chinuit sa aranjez cat de cat prin casuta noastra, va invit la un pahar de vin fiert sau orice altceva va pofteste inimioara. Ignorati va rog detalii cum ar fi lipsa perdelelor, dar chiar ne-a fost imposibil sa facem si asta. Sper sa avem timp dupa sarbatori sa gasim pe cineva sa le confectioneze.
Baile nu le-am renovat, le-am lasat cum erau, iar in dormitorul mare doarme Thea si nu am cum sa fac poze acum.

Va dorim Craciun fericit in sanul familiei!


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Buna ziua lui Ajun!

Ceea ce voi scrie in continuare va exprima doar o mica parte din emotia care ma incearca pentru voi, prietenele mele dragi. Nu am fost si nu sunt o maestra a cuvintelor si de aceea am sa va rog sa iertati stangacia exprimarii.

VA MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU TOT CE ATI FACUT PENTRU MINE!

Zilele astea, in 22 si 23 decembrie, am avut parte numai de surprize placute, una mai frumoasa ca alta. Pe langa faptul ca Mosul de la stup a rotunjit alocatia lui Vlad, am gasit si posta plina de felicitari, de colete. Nu cunosc toate amnuntele surpizei facute de voi mie, stiu doar ca cineva a planuit totul in mare secret si ca eu, fara sa fiu cu nimic mai speciala sau sa merit mai mult, am fost surprinsa voastra. M-am simtit cum nu m-am simtit de ani de zile de Craciun stiind ca am atatea prietene adevarate. Am primit felicitari in posta (lucru rar in ziua de azi), multumesc pentru gandurile bune Rozi, Andra, Diana Fudulu si multumesc Delia (pisikuta) pentru cadoul lui Vladut.
Va multumesc inca o data pentru tot, pentru ca ati rupt din timpul si din banii vostri ca noi sa ne bucuram mai mult!
E putin spus multumesc, ma smiorcai scriind si devin incoerenta.

Va multumesc ca mi-ati dat ocazia sa va cunosc si nu de azi de ieri ci de doi ani aproape, va multumesc ca sunteti alaturi de mine cand nu mai reusesc sa vad luminita de la capatul tunelului si va pup si va imbratisez cu drag pe voi toate mamicile, pe toti copilasii vostri si pe sotii vostri.


Sa va dea bunul Dumnezeu sanatate deplina, fericire si belsug in case si sa aveti parte de un Craciun plin de lumina si pace sufleteasca, sa va ocoleasca relele si sa bata numai binele la usa voastra.
Sarbatori fericite!





Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput