Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (247)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Seara buna!
Sanatate bolnavilor, in primul rand!
In al doilea rand, noi suntem muuuult mai bine, azi nu a vomitat DELOC, a facut kk doar de vreo 6 ori si parac e mai inchegat. Daaar, a papat doar lapte, cam 1l, si in el strecuta Rice drink. E bai ca nu mananca solide? Tot ce a mancat solid azi a fost o gurita mica de banana, un biscuite si ceva boabe de porumb fiert. L-am lasat sa manance doar ce a vrut el.

Fug acum...inca nu doarme piciul...boala asta i-a dat programul peste cap total!

Noapte buna!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Vad ca nici azi a fost liniste, asa ca,am reusit sa citesc ce ati scris.

Sabina, ai o fetita superba,felicitari, transmite-i multi de la mine.
Sanatate lui Gheo.;.

Roxana, ma bucur ca macar Alex a spus ca a fost bine, asa nu a fost in zadar.

Papanash, cum mai este ghighi?
Am vazut o parte din emisiune, cea mai importanta,s-a vazut ca a fost taiat si sincer nu mi-a placut modul de abordarea...

Valentina am vazut printesa si micul print, pacat ca nu cu sonor....ai doi copii superbi

Erina, citind ce ai scris referitor la dorinte, mi-am dat seama ca pentru anul acesta nu mi-am dorit decat sanatate si sa ma bucur de Cristi....multumesc lui DD s-a implinit.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Yaia ma bucur ca ai vesti bune, nu stiu ce sa spun de solide...ma depaseste, sper insa sa va faceti cat mai repede bine, sa papati de toate, ca doar vin sarbatorile.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Eu am avut azi o zi plina, cumparaturi dimineata, vizita socri si apoi smotru....pot spune insa ca aproape am terminat...oricum pana miercuri mai fac odata

Am facut si noi bradul, Cristi s-a uitat mirat,a zis ceva pe limba lui,
a mai luat cate un glob din bradut, s-a uitat la el, i-am explicat cum sta treaba si l-a pus jos, a repetat cred de 3-4 ori faza cu globul si cam atat....pare ca nu-l atrage...nu azi, vedem peste cateva zile

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Buna seara.
Am deschis tv fara sa vreau cu 5 min inainte de prezentarea mamicii de Ghighi, Papanash. A fost o prezenta placuta, si-a evidentiat pe scurt punctele forte in filmarea la domiciliu, insa in studio mi s-a parut ca i-au fost'taiate' vorbele. Andreea Marin mi s-a parut intr-o fuga continua printre concurente, extragea numai pasajele interesante ca si poveste de viata.
In plus, ambasadoarea aleasa mi se pare o naiva, ok, incercata de greutati femeia, cu o coppilarie nefericita, zbuciumata.
Criteriul lor de interes ?? - trebuia sa fie invatata cu traiul minimalist.
Deci Papanasho, clar! nu era de tine. Tipa pe care au ales-o e numai buna de servit cafele in Africa - tot voluntariat si asta.
Cred ca aceasta campanie a fost un motiv bun de facut emisiune tv, cred ca in Africa se va minimaliza rolul ambasadoarei.

Erina, faina lista de interese pt 2009.

E SUNT SUPARATA RAU DE TOT, scuze cap[su. Astia de la Agentia de integritate m-au amendat cu 500 ron. Cica am intarziat cu depunerea declaratiei de avere si interese(o hartie care vin si ti-o pun ei sub nas sa o completezi 1 data pe an) , si s-au gandit sa-mi faca un cadou de craciun. De parca m-as fi imbogatit din indemnizatie si alocatia lu fimiu.

Problema e ca am completat declaratia in 28 nov, insa ei ma sanctioneaza in baza unei adsrese din 8 sept. Adresa facuta de dragii colegi si compatrioti husheni, vasluieni (ca numai pe aici se poate intampla asa ceva) de la inspectoratul unde sunt 'arondata' ca sa zic asa.
Incompetentul raspunzator de implementarea legii(legea e relativ noua, de anul trecut) in institutia noastra, tb sa ma sune, insa se pare ca abia dupa 2 luni dupa ce a trimis adresa cu pricina si-a amintit de mine. Asa ca luni va primi un mare perdaf, care se va dovedi inutil de altfel, pt ca ramane in carca mea sa contest amenda, deci umblatura si frecush aiurea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Yaia, ma bucur ca vestile legate de delfinas sunt mai bune, asa ca pana de sarbatori isi va reveni complet.

Sabina , sanatate multa bolnaviorilor.

Papanash, sanatate multa lui Ghighi.Mi-a facut placere sa va revad pe tine si Andrei. Vazut emisiunea...abia am asteptat-o , ma asteptam la ceva mai de Gala... Alegerea lor cred ca a fost asa cum s-a mai spus si aici... bazata pe suferinta traita din copilarie pana in prezent...asa poate intelege mai bine dramele celor de acolo...

Rox, imi pare rau ca acel concert nu a avut o prestatie pe masura sa-ti schimbe starea din ultimul timp...macar pentru o scurta perioada sa te fi simtit mai bine si sa te fi bucurat de bucuria Atomicei.

Erina, frumoasa lista si daca se mentin puncte si din anii trecuti, e cazul sa se implineasca anul care vine.
ici Dariei papacioase si ascultatoare, de care mami e incantata.
Lui tati ii pregatim de Mos niste tigai daca ne mai supara prietena.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Yaia, parerea mea e sa nu-i dai in nici un caz porumb si sa ti un regim strict pentru o sapt macar. Oricum minim trei zile dupa ce totul reintra in normal cu Tudor. Cand a avut Degetica probleme cu stomacul mie mi s-a recomandat sa-i dau sa manance asa:
- dimi - mar copt cu cereale de orez
- pranz - orez cu morcov si dovlecel (fara carne la inceput, apoi cu carne de pui), paste integrale/paste de orez cu parmezan/ mozarella, supa de legume (morcov, pastarnac, dovlecel) fara ou, gratar de pui/peste
- seara - compot de mere, mamaliga cu branza, biscuiti de orez expandat.
Lapte fara lactoza cat vrea el, ceai de manta la fel.
In nici un caz fortat copilul sa manance solide. Va manca cand se va simti stomacul lui in stare, deocamdata hidratarea e pe primul loc. Daca mananca lapte e f bine, insa sa fie lapte fara lactoza.

Sanatate multa!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Sabina, frumoasa serbare cu personaje minunate , acei micuti plini de emotii ...
Felicitari Sofiei .
A reusit sa continue scena desi si-a pierdut pantofiorul...


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Nu stiu de ce nu se aude sonorul, la filmulete. Am sa mai incerc maine din nou, poate reusesc. La mine in calculator se aud foarte bine. Nu am idee!



Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste
Mami de ALEXANDRA - NICOLETA (27.02.2004) si ANDREI - GABRIEL (12.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

alinush, ce declaratie de avere, n-ai fost suspendata tot anul 2008?!
Din ce-mi amintesc io asta se da la angajare, la plecare si ori de cate ori se schimba ceva in situatia materiala ata sau a familiei, insa sunt aproape 2 ani de cand am citit ultima data legea aia nenorocita.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput