Cel mai usor regim de slabire *2*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Ah, deci chestia cu postul rosu imi apare doar mie? Poate unde eu am inceput topicul? Habar n-am, dar bine ca nu apare si la voi la fel .
Muse, ce faci, pleci? Ne parasesti deci!! Nu o sa fii aici nici vineri pentru masuratoare, nu? Asta e, o sa te trec cu greutatea pe care ai specificat-o acum daca nu mai dai pe la noi o perioada.
Addicted, succes in bucatarie. Eu sunt antitalent in tot ceea ce inseamna bucatarie asa ca nu ma bag deloc in perimetrul asta . Azi s-a dus tata sa ia cozonacii si tipul de la cofetarie i-a daruit si un ditamai tortul si un platou imens cu mini-prajituri... asa, ca e tata baiat buna ... deci va dati seama ce o sa fie la noi in casa zilele astea!!

Eu nu stiu ce am, dar iar mi-e foame seara! O fi iar menstruatia care se apropie? Ca ar mai fi cel putin 2 saptamani pana atunci... azi am fost la shopping cu tata si am mancat la un restaurant libanez, ce nu am terminat acolo am luat acasa si am mancat acum vreo ora . Da... va tradez, dar mi-e foame!! Si foame din aia cu pofte si alte nebunii...

Fetele dragi, sper ca mai dati pe aici zilele astea, sa nu ma parasiti toate!! Si nu uitati de cantarirea de vineri!!


gigantic!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsLara spune:

Sarbatori fericite si sa va aduca Mosul tot ce va doriti!

...eu ma inscriu deja la porcusori...desi nu am mancat foarte mult am gustat din mancaruri mai grase si dulciuri deja...se apropie si "rusii"..deci 47 kg!

Va tin pumnii sa nu patiti la fel!

Addicted nu-ti face grija cu sarmalele, daca ai o reteta si te tii de ea nu au cum sa nu fie gustoase.
Am facut si eu ieri tot prima oara singura tort de mere si a iesit perfect! Nu-ti spun cum patrulam pe langa cuptor pana s-a copt.





Emma invinge cancerul
KISSY sunt langa tine
Lali www.TickerFactory.com/weight-loss/wgHai3T/] br / " target="_blank">In fiecare zi mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Pasarelele mele, va doresc sa aveti parte de un Craciun hipocaloric, dar plin de bunatati, de sanatate, de persoane iubite alaturi de voi si de cadouri superbe!
Va pup si va imbratisez cu drag pe toate, mica noastra comunitate de fete motivate si perseverente sa arate bine!


nu uitati de cantarirea de maine daca mai e cineva online . eu mi-s acasa zilele astea si prezenta aici, gata sa va citesc si sa updatez listuta. revin


CRACIUN FERICIT

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Fetelor, nu sunteti pe aici pentru masuratoarea si cantarirea de azi?

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Salutare!!!

Acum 2h am venit de la socri, dormim in Cluj si maine dimineata o luam spre ai mei. Fiind seara nu m-am cantarit, atat va spun ca nu am mancat deloc seara , chit ca in ajun s-a facut masa, toata lumea manca, eu am baut un pahar de vin si am zis ca decat sa ma doara capul (mai nou daca mananc dulciuri multe mai ales, ma aleg cu o durere crunta de cap de la fiere )... mai bine beau vin de casa si mananc a 2-a zi dimineata toata tava (erau ciupercute, carnati, kaizer, tot felu).

De Revelion intr-adevar nu stiu cum o sa fac, dar daca mancam la 10 seara si ne culcam la 4 dimineata nu se pune ca am mancat cu 6 ore inaintea somnului? (intreb si eu ca Bula).

Madame...am inteles ca esti pe regim disociat de cozonaci (la cati cozonaci ziceai ca aveti prin casa)... mai nou parca nici cozonacii nu ma atrag asa (mai degraba Panetone aia italieni).

Addicted, eu daca gatesc atata nu mai imi trebe nimic, nici sa vad! Cum ti-au iesit sarmalele? Nici eu nu am facut, chit ca bucataresc destul, dar cum de sarbatori suntem la parinti, n-am avut ocazia sa fac.

MsLara... la greutatea ta, e un porcusor mic mic! Lasa ca noi restul suntem porcusori in marime naturala... (sper sa nu se supere fetele pe mine sar'na, fetele)

Inchid ca ma doare groaznic capul (am mancat prajituri azi dupa pranz ca nesimtitu), fetita doarme si sa nu tot zdrangan tastatura.

Un an nou fericit, plin de bucurii si impliniri alaturi de cei dragi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Muse, deci nu te mai citim pana la anu'? Sau te intorci dupa masa de la parintii tai inapoi la Cluj?
Eu am mancat acceptabil zilele astea, dar dimineata am uitat sa ma cantaresc. Sunt tare berbeaca, stiuuu! Nu stiu exact cum stau, iar mi-e ca incep sa pun pe mine ca mi se face IAR foame seara. O fi iarasi de la menstruatie si ma ia, asa, pregatitor, cu 2 saptamani inainte cel putin? Ca asta nu e a buna! In fine, oi vedea cum o scot la capat, poate totusi nu ma pricopsesc cu un porcusor chiar asa, de la a 2a cantarire si masuratoare!
Haideti, fetelor dragi, pe unde sunteti? Veniti si dati raportul in materie de kilograme si centimetri, sa lungim listuta de pe prima pagina!!





aah, si ca tot zicea Muse de cozonaci (avem vreo 7).. azi nici n-am pus gura pe cozonac (am avut masa in familie la noi acasa), dar in schimb am mancat tort ... ce mi-e una, ce mi-e alta, tot pe solduri se duce

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Bau!
Eeee.. iata ca vin si eu, cu coada-ntre picioare. Am tot amanat azi sa scriu, dar pana la urma, asta e, iata rezultatele: 66,1 kg dimineata, dar nu fusesem la baie, ahem.. Fund 99, talie 92 si bust 104 . Io nush ce fac, ca tot sus pun pe mine. Nu va zic cat am mancat, ca mi-e groaza numai cand ma gandesc. Asa ca Madame, pune-ma cu un porcusor si o coditza.
Fetelor, aveti respectul meu pt. ca v-ati abtinut de la a manca, spre deosebire de scrofitza subsemnata. Muse deci ne vedem numai la anu'? Pana la urma nu am facut eu sarmalele, ca n-am mai avut timp. Le-a facut el, pe la miezul noptii. D-alea nu prea am mancat, ca nu imi plac cine stie ce. Dar de revelion le fac eu, sa vad daca sunt in stare.
MsLara, mi-ai amintit de tort de mere, facea mama aproape in fiecare duminica. Cum ti-a iesit? Miam.. Eh, cel putin m-am abtinut de la a manca prea mult azi. Voi cum stati, floricica sau purcelus?
Madame eu zic sa inlocuiesti greutatile in lista; nu de alta, dar cine stie cata lista se face pana ajung eu la 50 de kg. Sunt foarte optimista, nu-i asa? S-ar putea ca zilele astea sa ne tinem de urat una alteia pe aici, ca poate si MsLara pleaca pe undeva. Apropo, Revelionul unde-l faceti?
Va pup, sa aveti un weekend detoxifiant

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,4 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Addicted, stai asa ca nu esti singura.. si eu am luat sanatos, de aproape am ajuns iarasi la 62 de kg. Mai am vreo 200 de grame si o comit si eu cu porcusori . Da' v-am zis, la mine nu e vorba ca am mancat mult acum cu sarbatorile, e vorba ca a inceput sa ma ia iarasi foamea noaptea/seara si asta e cel mai pacatos lucru posibil! Si chiar are efect cand bag in mine seara... a doua zi, inevitabil, vad pe cantar cel putin vreo 200 de grame in plus . Nu stiu ce Dzeu am, nu prea ma pot obtine! Sper sa fie iarasi de la menstruatie, dar da-o incolo de treaba, de-abia am scapat de aia de luna trecuta si acum ma ia iar...? De ce nu ma ia si pe mine cu 2-3 zile inainte si trebuie sa ma apuce cu vreo 2 saptamani inainte?
Cu masuratoarea si cantarire va mai astept, ca deocamdata suntem doar 2 fete cucuiete care au dat-o in bara . Poate mai apare una dintre voi si mai salveaza lista de rusine!!

Apropo de lista... ma gandeam sa scriem in continuare, adica sa nu o stergem pe prima, dar cu timpul, daca se lungeste prea mult, mai taiem atunci de la inceput... ca mi se pare mai ok asa sa iti vezi evolutia pe saptamani...
Va astept cu vesti si cu povesti .


p.s. de revelion stau cuminte acasa ca mi s-au stricat planurile


I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsLara spune:

Dragelor, zilele acestea cred ca masuratorile nu sunt foarte revelante... eu sunt la 46.5 kg...ca au veit "musafirii"

Addicted tortul a iesit foarte bune..tot pe la 1 noaptea il facusem si eu dar l-am mancat a doua zi la micul dejun .

MB nu plange ca mai este timp sa se schimbe lucrurile pana la Revelion.

Iubitului meu nu-i plac planificarile asa ca inca nu stim unde aterizam de Revelion ...anul trecut am fost la Brasov....asa ca astept surpriza!

zile frumoase!

Emma invinge cancerul
KISSY sunt langa tine
Lali www.TickerFactory.com/weight-loss/wgHai3T/] br / " target="_blank">In fiecare zi mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Lara, fericeste-ne si pe noi te rog cu niste masuri ca sa fie si la tine informatia completa... pana la alte organizari si informatii, o sa trec asa cum e deocamdata, iar la Muse o sa scriu ultima greutate pe care ne-a specificat-o cu aceleasi masuri. Ne zice ea cand se intoarce cum sta treaba.

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput