Cel mai usor regim de slabire *2*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

de doua saptamani n-am mai slabit un gram, desi tin regim in continuare. Am avut o singura abatere saptamana trecuta... o inghetata la petrecerea de Craciun a sotului !

In 4 saptamani am ajuns de la 59,5 la 55 kg si pe urma am stagnat. Mai am 2 kg de dat jos, dar cu sarbatorile astea, nu prea cred. Macar sa nu ma ingras la loc :)))

Ingrid si Cristi 5 ani si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Si eu, am 65 fix! sunt in intarziere asa ca revin diseara, muah!

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,4 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

ingridnen, pai eu zic ca ai slabit ft frumos...4 kg in 4 saptamani. Ft bun planul tau, sa te mentii de sarbatori (toate cam asta tintim) si apoi din ianuarie pe cai, ca se filmeaza!!

Da-ne datele tale sa te adauge MadameB si pe tine, cu cat mai multe, cu atat mai bine .

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

fetilii! Ce faceti, cum o mai duceti?
Addicted, apai daca ai ajuns la 65 e bine, nu? Dupa toata stagnarea aia de la 65.9... merge, merge treaba. La fel si la Muse, si tu ai dat jos! si pentru gagicile perseverente!!

Numai eu am pus la loc 200 de grame si de 2 zile m-am poticnit la 61.3 . Bine, da' aseara am si comis-o frumos de tot: cu jumari si sorici ! Eh, ma rog, nu va ganditi ca am mancat un kilogram, dar imi era ataaaat de pofta ca nu mai stiam de mine... asa ca am bagat o bucatica de sorici si vreo 15 jumari pe la 8:30. Sunt tare nesuferita, stiu!! Da' macar dimineata aveam tot 61.3, deci n-am comis-o iremediabil si ingrozitor

Ingrid, te asteptam si pe tine sa prezinti datele si sa iei parte oficial la slabirea noastra

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

MadameB, esti adorabila! Cu sorici si jumari , imi place de tine, pe cuvant!! Daca-i bal, sa fie cu muzica, nu?

Efectiv m-o umflat rasul aici citind de soricii tai

Eu ieri am mancat 2 cremvusti cu paine, un strudel cu mere, niste bomboane Toffife, mandarine si ceva kurtos. Asta pana pe la 4, dupa aia a venit o prietena si n-am mai mancat nimic. Azi dimineata, cantarul a tinut cu mine: 71,5 .

Bravos Addicted, te-ai urnit si tu din loc! Globul tau de plastic ce ne prezice? Eu zic 61 la Madame, 64 la tine si 71 la mine! Confirma globul?

Jos colaceii si adio porc!

Ticker: 77 - 71,5 - 62

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Pfoai, imi ploua in gura langa frigider! O luam din start pe catea la ce pofta aveam in mine! Au fost asa de bune... pacat ca s-au terminat.. sau poate ca e mai bine ca s-au terminat ca sa nu ma mai tenteze? Nu stiu cum e mai bine. Tata a dat comanda de 8 cozonaci!! Cine o sa-i manance frate pe toti?? Mai avem si noi invitati, alea alea, ca de Craciun, dar totusi... 8??!?
Dimineata am uitat sa ma cantaresc. M-am luat cu telefoane, conversatii, nebunii si am uitat de cantar. Mi-am adus aminte de-abia la sfarsitul micului-dejun ca am sarit cea mai importanta etapa a zilei. Asta e.. maine acum!

Muse, eu tin cu tine in materie de globuri de cristal si alte preziceri, sper sa se adevereasca!




p.s. primul post a fost de la inceput cu rosu? ca eu imi aduc aminte ca era scris normal... si pe urma l-am vazut brusc asa! m-am uitat si la cod si n-am uitat nimic, nu-mi explic de ce e scris cu rosu tot in afara de "clubul"...

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Ce rosu? Is eu daltonista sau de ce nu vad nimic rosu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Mie asa imi apare ce scrie la primul post...

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Salutare, fetili!

Si ieri am fost cuminte, ca am fost la cumparaturi dupa-masa si am ajuns dupa 6, asa ca nu am mai apucat sa mananc (ultima masa pe la 3)... azi dimineata cantarul imi arata ...71,1

De azi in skimb incepe greul, ca plecam la socri (soacra-mea gateste bestial, fara numar, fara numar... ), apoi la parintii mei si uite asa dintr-o mancare in alta. Ca norocu ca maica-mea nu se omoara cu gatitul, sper sa scap mai "ieftin" la ai mei .

Daca nu mai reusesc sa va scriu, Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi, multe cadouase, zapada, cozonaci, vin fiert si sarmale placute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Salutare, craciunitelor! V-am citit, dar n-am apucat sa scriu ca deh, lucru, cumparaturi, alea alea..
Madame, cred ca de la atata sorici vezi postul rosu
Muse bravo bravo bravo!! Cum ziceai, ar fi tare fain daca n-am manca de sarbatori seara tarziu, acum depinde si de cand se tine masa. Mai rau o sa fie de Revelion, dar asta e, macar de sarbatori sa ne facem si noi de cap, dar cu cap. Nah, sa vedem cum o sa fie cu masuratorile de vineri, tare-s curioasa. Eu am "noroc" ca nu prea o sa gatim mare lucru, decat sarmale, salata beof, o ciorbita de perisoare, fac o rulada de branza ca aperitiv si vreo doua feluri de prajituri. Si cred ca virgula cam atat. Madame daca iti mai raman cozonaci, da-i incoa, ca am eu grija de ei
Fetele, ma duc sa ma apuc de gatit. Am un chef.. ca pana la urma eu tre' sa fac sarmalele si habar n-am, nu am facut niciodata. Ce-o iesi, nu stiu
Craciun fericit va urez, cu cat mai multe cadouri, si poate si un pic de zapada pe ici-colo? Numai bine si sa ne "revedem" cu bine si cu burtile pline
dragelor!

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,4 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput