Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (246)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Gabitz nu suntem prea bine din contra mi se pare ca Miruna e mai tare agitata decat ieri,miorlaita vrea numai in brate,azinoapte a dormit tare putin,tot cu temperatura care nu scade sub 38,5.
de mancat nu a vrut nimic azi,abia i-am dat 140 ml de lapte cam asta e toata mancarea de aseara...am auzito de cateva ori si tusind.
maine o sa merg cu ea la medic sa o asculte putin la plamani.

Cecilia multumim mult.
Roxana
Roxali nu avem decat 2 chei si nu se pot multiplica are iala ceva cod special,iar celelalte doua chei sunt la proprietara si una la avocata ei.
Daniela multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Yaia si eu ai puneam smecta in apa mai putina si il dadeam cu siringa de la nurofen...sarurile de rehidratare nu a vrut sub nici o forma sa le bea.
iar in legatura cu varsaturile iam dat metroclopramid picaturi(6 pic parca) apoi o jumatate de ora nimic ,vreo 3 zile iam dat picaturi de metroclopramid...pt ca miruna imi vomase tot drumul de la sinaia pana acasa...ne intorceam de la mare de unde am luat enterocolita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

LA MULTI ANI! MANDARINUTZA sa fii sanatoasa, fericita si iubita ... sa te bucuri alaturi de fetita ta minunata si de cei dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

in legatura cu bradul,eu l-am facut de 1 saptamana si l-am pus pe parchet.
Miruna a avut cateva tentative a tras de globuri ,dar acum nici nu-l mai baga in seama,parca ar fi un obiect de mobilier....cand vrea sa-i dau drumul la luminite merge la el si mi le arata, bineinteles ca-mi si explica ea ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Yaia, multa sanatate lui Tudor! tare e greu cind sunt puiutii bolnaviori! sa se faca repede bine!!!


Multumim!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Lavinia, rau de voi...si de noi...tare marait dupa ce s-a trezit, numai agatat de mine si o vaicareala continua, nu vrea nimic. Acum s-a linistit in brate la sot. Il imbrac, nu a mancat azi mai nimic, dar i-am bagat cam 3 seringi de smecta, nu a mai facut kk deloc dupa ce i-am dat smecta, dar nici de mancat nu a mancat mai nimic azi, o bucata de miez de paine cat jumatate de palma si 20 ml de rice drink!

Gabitz, am inteles! Ideea e ca nu-i ploace oricum si i-l dau cu seringa, mai mult cu forta. Deci daca il dizolv in mai putina apa, macar ia doza si terminam mai repede, de rau la gust oricum e si il refuza, asa scapa mai repede!

Am fugit, va pup!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Mandarinutza La Multi Ani fericiti alaturi de sot si printesa .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Papnash nu ne spui cum a fost la filmare???????????
pana la urma ai castigat?????//hai nu ne mai tine in suspans

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani!
Mandarinuta
sa fi sanatoasa, fericita si iubita, sa ai parte numai de bucuri alaturi de cei dragi


Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani! mama de Anisia.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput