Gravidute si mamici de Timisoara (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Octavia75 spune:

Buna fetelor,

Ieri dimineatza am facut Pentaximul si antihepatita si am fost foarte cuminti la injectie. Avem 4700g si 62 cm (am avut 3100g si 51 cm la nastere). Nu mi-a facut febra, a fost n pic mai miorlaita toata ziua si nu prea a avut pofta de mancare, in schimb, ceai mi-a baut la greu. Eu ii dau ceai de fenicul si chimion (granule) de la Humana.



Octavia75 mami de Vesna, minune mica (16.10.2008)
Craciunitza lu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Buna dimineata!Azi noapte de la 430 Serban nu a mai vrut sa doarma chiar nu mai stiu ce sa fac cu el!
Am o intrebare bb vostri pling in somn ca aseara Serban a plins de a trebuit sa il trezesc ca sa il linistesc?

http://community.webshots.com/album/568923537DaOcJK?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_nagy

Citat:
citat din mesajul lui Fancy

Cristina, ai fost pana la urma la dentist atunci?
Eu nu am mai ajuns ca....nu m-a mai durut pe moment si acum iar ma doare:). Asa fac intotdeauna
Ma programez maine sau poimaine dar vroaim s astiu cum ai facut cu anestezia,ai aruncat primul lapte? dupa cate ore de la anestezie i-ai dat sa suga?


Lucia & Iulia, 31.07.2008




Am mai fost la dentist dar inca nu am facut extractia ca fug si eu de ea...am alte probleme de rezolvat si o aman pana mai creste putin Beatrice.
Daca nu te doar mai amana putin.
Ai inceput diversificarea? cum merge? cate kg are Iulia?

Cristina

Alex 20.02.2006

Beatrice 02.06.2008 http://community.webshots.com/user/cristinalex


aha, asa deci....increc sa mai aman, mi s-a spart o masea, eventual as merge sa imi puna ceva provizoriu ca nu mai pot...
ieri am facut vaccin (plans eu si iulia rau, amandoua, in hohote:)...), ne-am cantarit/masurat, avem 6.9 kg; imediat facem 5 lunisoare:)
diversificarea nu am inceput-o inca, as vrea in ianuarie, dupa 5 luni.am zis ca edestul de bine la kg si ii dau lapte numai de la san asa ca mai stau un pic dar nu prea mult:)

bea ce mai face, tot asa pletoasa e :)?. sa-i faci poza Mos Craciunita...



Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Intr-adevar se plateste peridurala... Dupa ce ca a fost de 2 lei am mai platit si spitalului 200 ron

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Am venit de la dr avem 8 kg si 67 cm la 4 luni adica miine facem 4 luni.Suntem o vedeta,ca daca merg la cintar mergem si la lucru la mami la lab si acolo mergem din brate in brate ,am si dormit si toata lumea a zis ca suntem frumosi si cuminti.Incepem si diversificarea ca asa a zis d-na dr.

http://community.webshots.com/album/568923537DaOcJK?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Miha2004 parca tu intrebai de Grigoras cum e la nastere???

E super ... M-a impresionat mult profesionalismul lui si simtul umorului in acelasi timp... Si dupa sa stii ca a avut grija de mine si chiar daca a plecat in concediu, a pus tot arsenalul din odobescu sa ma caute sa vada cum ma simt... M-am simtit foarte importanta ...daca as mai naste alt copil cu siguranta tot la el as merge

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris26 spune:

salut mamici ,

care dintre voi a nascut cu taurescu eugenia.?vreau si eu o parere doua

multzu su pupici la bebei vostrii frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Buna seara mamici si burtici!

Wow Serbanica voinic Serbanelul tau!
Noi am fost la doctor si avem "numai" 5700 la 3 luni si o saptamana, deci deja ne-am dublat greutatea. Si eu care ma plangeam ca piti mea e mica...

E a doua zi in care nu am iesit din casa si piti a fost tare agitata, eu mai ca nu m-am suit pe pereti. Cred ca daca mai continua vremea asa o sa fiu tot pe la mall si prin real sau cine stie pe unde mai gasesc sa ma plimb. Iau masina si copilul si ma duc undeva unde e cald si soare.

Voi cum va descurcati pe vremea asta?


fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale_d spune:

Mihaser, este foarte draguta Eli Craciunita.
Imi spui si mie de unde i-ai cumparat costumasul de Craciunita ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Buna dimineata azi Serban face 4 luni sa imi traiesti sa fi sanatos!
Azi noapte a dormit pina la 4 a mincat si apoi la 6 s-a trezit am deja aun copil mare!

http://community.webshots.com/album/568923537DaOcJK?vhost=community

Mergi la inceput