Gravidute si mamici de Timisoara (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_cc spune:

buna fetelor,
noi am fost azi la dr. si copilul are 2450 g...totul pare ok pana acum, numai mama are multi fluturi in cap. am un burtoi asa de mare ca ma asteptam ca puiul sa fie un mic gigant, nu stiu cum o sa ma misc peste vreo doua-trei saptamani ca deja am alura de balena ucigasa.


andreea34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Octavia75 spune:

Fancy imi permit sa iti raspund la intrebarea cu dentistul desi nu mi-a fost dresata mie, pentru ca si eu mi-am scos o masea cand galusca mea avea doar 3 saptamani. Eu am scos lapte cu pompitza inainte de a merge la dentist ca sa ii dea buni papa cat eram plecata. Eu nu am aruncat laptele dupa anestezie, d-na dr. mi-a spus ca e ok sa alaptez.

Octavia75 mami de Vesna, minune mica (16.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Fetelor buna dimineata!
Eu nu ma mai joc toata lumea la petrecere de sfirsit de an la servici si eu urari de bine.Azi tati cica nu vine acasa ca e plecat cu colegii la un restaurant pt sfrsit de an.mama la fel si eu acasa cu pericol public care e Serban.DA DAR EU MA DITREZ MAI BINE!

http://community.webshots.com/album/568923537DaOcJK?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Buna dimineata fetelor!

Tocmai am vorbit cu o fosta colega de liceu, care a nascut in septembrie la Odobescu, si mi-a spus ca a platit epidurala, undeva in jur de 200 lei. Este adevarat, se plateste? Eu nu stiam de asta si nu ma pregatisem.

Sa aveti o zi frumoasa si linistita!


Viitoare mamica de - Ania Olivia - peste 9 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Octavia75

Fancy imi permit sa iti raspund la intrebarea cu dentistul desi nu mi-a fost dresata mie, pentru ca si eu mi-am scos o masea cand galusca mea avea doar 3 saptamani. Eu am scos lapte cu pompitza inainte de a merge la dentist ca sa ii dea buni papa cat eram plecata. Eu nu am aruncat laptele dupa anestezie, d-na dr. mi-a spus ca e ok sa alaptez.

Octavia75 mami de Vesna, minune mica (16.10.2008)


Draga mea, mersi mult:).
Stiam doar de Cristina cu maseluta ei , de aia i-am adresat intrebarea ei.
O sa merg si eu ca mi-e frica sa nu ma apuce mai tare durerea de sarbatori si nu are cine sa imi faca ceva....


Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Fetelor ati terminat pregatirile de Craciun?Imi spuneti si mie ce mai gatiti ca as vrea un meniu mai special.

http://community.webshots.com/album/568923537DaOcJK?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Ma bucur ca lucrurile stau mai bine la Odobescu, am emotii fiind primul copil si un copil foarte dorit.
Serbanica te-am sunat ca abia azi am citit Pm-ul

Mihaela 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Ank sunt f frumoase pozele!

Octavia bine ati revenit...si noi tot Pentaxim si Euvax am facut luni.

Am facute poze la Mall...O sa-mi vedeti printesa expusa si acolo:
http://i191.photobucket.com/albums/z292/mihaser/PRF_0077.jpg

Va pupam!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Citat:
citat din mesajul lui ade24

Buna dimineata fetelor!

Tocmai am vorbit cu o fosta colega de liceu, care a nascut in septembrie la Odobescu, si mi-a spus ca a platit epidurala, undeva in jur de 200 lei. Este adevarat, se plateste? Eu nu stiam de asta si nu ma pregatisem.

Sa aveti o zi frumoasa si linistita!


Viitoare mamica de - Ania
Olivia - peste 9 zile


Da Ade, epidurala se plateste. Si eu am platit 200.

mamica de Vlad Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fancy

Cristina, ai fost pana la urma la dentist atunci?
Eu nu am mai ajuns ca....nu m-a mai durut pe moment si acum iar ma doare:). Asa fac intotdeauna
Ma programez maine sau poimaine dar vroaim s astiu cum ai facut cu anestezia,ai aruncat primul lapte? dupa cate ore de la anestezie i-ai dat sa suga?


Lucia & Iulia, 31.07.2008


Am mai fost la dentist dar inca nu am facut extractia ca fug si eu de ea...am alte probleme de rezolvat si o aman pana mai creste putin Beatrice.
Daca nu te doar mai amana putin.
Ai inceput diversificarea? cum merge? cate kg are Iulia?

Cristina

Alex 20.02.2006

Beatrice 02.06.2008 http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput