dr. TUTUNARU cap. (27)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Felicitari TANIMA, sa va traiasca si sa fie sanatoasa!

Refacere rapida si te astepam cu povestea

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

aris, daca sun pt programare ma cheama dupa ce deja am nascut ca eu mai am cam 2 sapt si nasc ... si oricum ramasese sa ma duc la control saptamana aceasta, asa mi-a zis dr.; merci pt sfat dar poate totusi stie cineva daca este maine la cabinet sau nu...

felicitari pt nastere, tamina! un bb sanatos si voios!

http://www.flickr.com/photos/dariutzu/?saved=1

Dariana si Darius (30.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

Felicitari, Tatiana! Sa-ti traiasca printesa si sa fie sanatoasa, iar tie recuperare usoara si sa ne dai vesti cat mai curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Felicitari Tanima
recuperare ushoara si o fetitza sanatoasa tun!
te ashteptam cu veshti si....poze

Ubirica - cum esti?

32+
poze

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Tanima, felicitari, sa va traiasca fetita, iar tie recuperare cat mai usoara .
Ubi, mai ai atat de putin... E incredibil cat de repede trece timpul. Imi aduc aminte perfect cand iti iesise beta hcg 30 si un pic si nu stiai daca e sarcina. Nastere usoara si bebelus perfect .



Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna…"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubirica spune:

Aris , am inceput monitorizare la spital, azi ma duc cu rezultatula tutu ca sa-l interpreteze. Sper ca bebita mea sa fie bine, sanatoasa si sa mai fi crescut putin.
Magdita multumim mult pentru sustinere, asa e 39, 8 a fost beta hcg-ul. Mai avem...... cat o vrea Dumnezeu, suntem in 39 de saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Ubi - super. e bine ca mergi la monitorizari si totul e sub control. cat avea printesa ta ultima data?

33+
poze

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

felicitari tatiana! sa-ti traiasca minunea!!
fetelor care urmeaza sa nasteti: mult curaj si
madlen, vreau sa vad si eu o poza cu minunile tale...pls...pls...nu le impartasesti cu noi?

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

Buna fetelor, am fost astazi la monitorizare si la Dr.Tutunaru, am stat 4 ore si ceva la cabinet, Doamne ce de lume a fost ca niciodata.
Bebica e bine, are 2 kg, e ok, monitorizarea e buna, tensiunea azi a fost 12/7, trebuie sa repet analizele inca o data la 36 saptamani si pe la 38 de saptamani a zis ca o scoate, daca e ffff bine poate o mai lasa, vedem atunci la 38 saptamani.
Doamne Ajuta
34 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

tanima , imi pare rau ca nu ne-am putut vedea astazi la spital.
Ma bucur ca sunteti bine si ati ajuns acasica repede.
Va pupacesc pe amandoua

Mergi la inceput