FIV 207

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Sa aveti o saptamana de vis!!!!!!

Raluca, mutl noroc azi la punctie.
Fetelor cu testul, nicuna niciun test din urina pana acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 21ali spune:

Buna dimineata,Moni nici nu mai indraznesc sa fac test,la cum ma doare burtica imi este frica.......Muffi rabdare am de voie de nevoie indicii ce sa caut daca burtica ma doare ,doar sanii sunt parca mai altfel nu stiu ce sa cred,azi este a9 zi de la ET.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Moni-mersi, asa sa fie , sa ploua cu teste pozitive !
Muffinuta- asa era si la mine la prima sarcina, in prima luna, pana n test si dupa, ora de trezire era ora 4 dimineata; eu cred ca ai doi bebe, dupa ultima valoare;pupici
Ali, Ioana , Meda- pupici fetelor !


bafta tuturor !

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 21ali spune:

Buna dimineata,fetelor daca fac miine a10 zi un test de urina si unul de singe este bine?de ce spun asta ,ptr testul de singe se da rezultatul intr-o saptamina si daca da Domnul sa fie pozitiv ar trebui sa repet la 48 de ore alt test ,asa ca voi face miine primul test de singe si joi voi face al 2si voi vedea ce iese,cum sa fac?pentru a merge la Bucuresti ptr test ma ajunge iar vreo 5mil,asa ca prefer sa astept,Daria ai pm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Din pacate, am o veste foarte proasta despre Valeria ... bb mic s-a dus la ingerasi joi seara ... bb mare in schimb e foarte bine! Ma rog din tot sufletul pentru ea, sa fie puternica si sa treaca peste durerea asta mare, de dragul celuilalt, care are mare nevoie de ea!

31+
Inimioara meaRadu Costin

A.M.R. 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Raluca,bafta
Moni, eu nu ma risc la test de urina...intr-un timp eram abonata farmaciilor, imi era rusine deja, asa ca schimbam destul de des farmaciile...ma recunosteau fetele oricum....nu mai fac.
Si oricum la mine e mult prea devreme , e doar ziua 7 de la ET...mai stau si fac direct de singe.
Fetele,cum sinteti, mai aveti rabdare pina joi?Sper sa fie bine ptr toata lumea
Valeria, draga mea, ....multa putere iti doresc, e cel mai cumplit lucru, sa-ti pierzi copii, dar trebuie intr-adevar sa fii tare ptr celalalt bebic , te cu mult drag
ZisaCami, mai ai putin...a inceput AMR-UL, doamne ce mai trece timpul,
Muffinuta, fata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Valeria sincere condoleante. Iti doresc multa putere sa treci peste asa o durere si sa ai grija de celalalt bebelus al tau care are mare nevoie de tine.
Fetelor care asteptati sa faceti testul va tin pumnii sa aveti numai teste pozitive.
Raluca te astept cu vesti bune.

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1979 spune:

Buna fetelor!

Felicitari proaspetelor gravidute!!! Ma bucur asa de mult pentru voi.

Eu sunt cam suparata... Am pierdut sarcina in saptamana 5... Pe 19.11 (la 16 zile dupa punctie) a fost beta-hcg de 118, pe 25.11 beta-hcg de 89 si pe 11.12 abia a scazut la 89... Si eu care voiam in ianuarie sa incep cu embrionii congelati!

Moniland (felicitari pentru cele doua punculete... o eco de vis... vreau si eu...) la tine cum a scazut beta-hcg? Tot asa de incet? Oare trebuie sa-mi fac griji? Tu ai pierdut o sarcina tot in saptamana 5, nu? Cam ce valori ai avut? Cand am fost pe 25.11 la eco si nu s-a vazut nimic, a spus Dr. ca trebuie doar sa vedem in sange daca scade beta-hcg si ca nu e nevoie de alt eco. Oare nu e ceve in regula daca scade valoarea asa de incet? Parca trebuia sa scada la jumate la 2-3 zile. La mine trebuia de mult sa scada la 0...

Tin pumnii tuturor care mai fac teste inainte de Craciun...

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Valeria, te pup si te imbratisez si nici nu pot sa-ti spun cat de rau imi pare.
Raluca, of, Doamne ce rau imi pare ca treci prin asa ceva.
Pe mine doar gandul la o noua incerca m-a facut sa-mi revin mai repede.
La mine atunci au inceput samgerarile intr-o zi de marti si au tinut pana vineri dupa ce am fost la dr. cand am si eliminat o chestie cat o nuca. Apoi s-au oprit sanerarea. Dr. mi-a zis sa fac hcg dar nu l-am mai facut ca daca am vazut ca e gata mi-am zis ca nu are niciun rost. M-a sunat martiea viitoare si m-a certat de ce nu l-am facut asa ca miercuria am donat sange si hcg era deja < 1. Nu stiu cum trebuie sa scada valoarea.
Tu nu ai eliminat nimic, doar ca nu s-a vazut la eco si scade hcg-ul? Nu vreau sa te alarmez ca nu ma pricep, dar cea zis dr. de o extrauterina?

Oooooo nu mai vreau vesti triste. Doar bune, bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ali, poti incepe de maine cu testele din urina. Dar vezi ca liniuta a 2-a se va vedea slab, slab.
meda, te inteleg cu testele din urina, chiar daca am avut doar cateva luni in viata cand le facea. Dar si atunci luam farmaciile la rand.

Mergi la inceput