FIV 207

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Fetelor va tin pumnii sa aveti parte numai de rezultate pozitive. bafta multa dragutelor.
Raluca bafta maine la punctie.
Bafta tuturor
Pupici

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Fetelor va astept pe toate cu rezultate pozitive ma penrtu voi sa va ajute Maicuta Domnului
Kitta bafta multa
Kora bafta multa
Va pup pe fiecare in parte
Ralucapaun bafta maine la punctie


Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Fetelor uitati-va pe Realitatea tv.Este o emisiune despre clinicile care fac FIV si nu au autorizatie de la Minister.Poate nu e prea tarziu sa va uitati.Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Nu s-a mai difuzat.Posibil sa se fi reprogramat emisiunea.Daca o vede cineva poate ne spune si noua ce s-a discutat .Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

http://www.realitatea.net/majoritatea-clinicilor-medicale-care-efectueaza-fertilizare-in-vitro-nu-au-autorizatie--vezi-video_354752.html


O seara frumoasa si tin pumnii stransi de tot fetelor care urmeaza sa faca testul si felicitari proaspetelor , carora le doresc sarcini la termen si bblushi sanatosi!!!

aniversare casatorie; asteptand o minune;

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Mersi mult dear_bambie pt link.Tinem pumnii fetelor care asteapta rezultate.Asteptam sa bem pentru ele !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

http://www.romtransplant.ro/unitati_autorizate_transplant.htm aici puteti vedea care clinici ce fac FIV sunt autorizate de catre Oficiul Roman de Transplant (cred ca nu am gresit titulatura).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Fetelor help, cu toate ca am facut un fiv acum 2 ani am uitat procedura de pregatire a analizelor si am pus bine reteta de la doctor si prin urmare va rog sa ma ajutati. Daca ieri 13 dec mi-a venit CM_ul cand trebuie sa fac analizele hormonale? Maine cumva? Si care ar fi alea: FSH, Prolactina, estradiolul, progesteronul, LH? Iardaca le fac pe astea poate fac si TSH-ul si hemoleucograma, vsh-ul, listeria si eventual si astea: Ac anti-rubeola; Ag Hb-s; Ag Hb-c; HIV; VDRL, TPHA; ...Oare am uitat ceva?


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik

Fetelor uitati-va pe Realitatea tv.Este o emisiune despre clinicile care fac FIV si nu au autorizatie de la Minister.Poate nu e prea tarziu sa va uitati.Pupici


Halal reportaj...Dupa ce ca statul nu compenseaza nimic din valoarea tratamentului de fiv sau a procedirii, acum s-au trezit niste destepti sa arunce cu rosii in clinicile care nu au autorizatie. Intrebarea este: care sunt spagile care ar fi nevoita o clinica sa le plateasca ca sa fie avizata si autorizata? Ca doar asta este sistemul cu care ne laudam...spagi la doctori, asistente, etc....si se practica si la sistem mult mai inalt, licente, etc....dar nu vreau sa intru in mai multe detalii.

De ce nu a gasit un subiect de genul....Cuplurile din romania si infertilitatea...ca doar se pare ca este o problema mult mai mare decat recunosc autoritatiile. Ca daca nu ar fi asa, nu ar exista atatea clinici care sa efectueze astfel de proceduri...e un business, pentru ca exista cerere si prin urmare trebuie sa existe si oferta. Daca ma uit in jurul meu, mai mult de 1/2 din cunostintele mele au ajuns sa recurga la o metoda de reproducere asistata: inseminare, fertilizare, etc

Si acum, ca sa inchei si sa nu dea nimeni cu rosii in mine vreau sa se stie foarte clar, ca nu fac parte si nici nu sunt o sustinatoare a vreunei clinici fara autorizatie; eu chiar am facut primul FIV la Med New Life si inentionez sa il fac pe cel de-al 2-lea tot acolo, iar clinica este autorizata

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Buna dimineata,fetelor!

Condicamai devreme ca de obicei,nu pot sa dorm e 4 am..

Monilandmerci mult pt raspunsuri,am de invatat o gramada fetelor de la voi..tot nu imi vine sa cred ca sunt pe lista "ailalta"..
Daca tu spui Moni ca e valoare buna + doctorita va creddoar aveti experienta.Moni,cum te simti,cred ca totul ok,bebeii sunt bine..la amandoi.
Moni ,sa fie cu mana buna si reusite multe capitolul asta ma gandesc joi sunt o gramada de fete:
Medamaya,Ioanatugs,21ali,DariaioanaMULTA BAFTA JOI !

Si conform traditiei scot de pe acum majoretele sa nu stricam rutina casei FIV:

Fetelor,nu va lasati!Mai sunt doar 3 zile,a inceput deja numaratoarea inversa!!


Ioanatugs,multumesc pentru sfaturi intelepte-ai dreptate stresul numai te duce in pragul nebuniei..Mult noroc Ioana joi si tie si celorlalte fete,sa sarbatorim !

21ali cred ca ti-au mai trecut"simptomele",tot incercam in zilele de foc sa gasim explicatii la ceea ce simtim,un indiciu cat de mic ca e de bine,dar din cate am tot citi nu e la fel pt toate fetele..asa ca Ali,rabdare,mai e un picut!

Si nu in ultimul rand:
Ralucapaun,bafta multa multa astazi,sa vii cu multe "outze" e aur!

Si un sfat bun de la coafeza mea,e indianca,tare de treaba ,simpatica foc..intr-o zi aveam programare sa imi fac parul si cum traficul e o nebunie dimineata bineinteles am intarziat..cum mi-e felul am dat buzna in salon..la care ea- tocmai a nascut acum 2 luni o fetita frumoasa,isi doreau baiat ca mai au o fata-si imi spune:

Hellooo!Breath and relax..come on ..breath and relax..fetelor chiar merge,lucreazaa invatat la cursul de gravidutze..incerc fara prea multe rezultate sa il aplicdoar ma stiti..

Va las acum incerc sa ma odihnesc nitel..

Pupici tuturor..si Moni ai acum porecla Moni-manutzadeaur



Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput