Mamici si gravidute de Italia (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

bionda si eu am ramas dezamagita de ginecologa
mea din timpul sarcinii,mai ales la primul control.Eu mergeam in
fiecare luna la control,si mergeam cu o groaza...Dar eu o intrebam
tot ce imi venea in minte.Imi faceam listuta cu intrebari...
Cred ca am dat peste doctori care nu prea suportau straini...,sau ma rog...care nu isi dadeau interesul sa faca un control
normal cand era vorba de straini...

georgiana intreaba tot ce te nelamureste maine
la control...nu te gandi ca o sa-l deranjeze pe dc,important e sa
stai tu linistita.In legatura cu numele,eu cu sotiorul am facut asa:
cand am aflat ca sunt gravida,el a ales nume de baietel si eu de fetita,asa am fost multumiti amandoi...

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

ely ai incercat sa pui poze?

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Katia, sincer nu stiu ce sa iti mai raspund ca nu ma inteleg cu tine deloc,ce zodie esti poate asa ma dumiresc si eu de ce ne batem cap in cap mereu,ca totusi aici e un site pentru copii,si intrebari referitoare la copii sau gravide sau altceva.eu nu ama mai raspuns un timp ca am crezut ca trece totul,dar am citit si vedeam ca mereu intrebai ceva sa ma faci sa scriu iar ca sa ai ce mai rastalmaci.Eu am incercat sa te ignor,si.. pe toate fetele cu care vorbesc le consider prietene desi sensul cuvantului "prietenie" e mult mai profund,dar fie.Prietene ca tine m-am referit la faptul ca sunt acele fete care nu suporta sa se vorbeasca in contradictoriu,si se aprind repede cele pe care eu poate nu le inteleg si prefer sa le ignor.te rog fa si tu la fel.fa-te ca nu exist.nu am nimic personal cu nimeni.spune-mi daca vrei sa nu mai intru ca nu mai o sa intru.vad ca ai intrat si la mamici de 25-35 de ani.sau acuze,am intrat eu tu erai acolo,si nu trebuia sa scrii ca as avea ceva cu tine,uite de exemplu ce parere o sa aiba fetele de acolo?o sa creada ca sunt cu instigarea la cearta...chiar nu stiu ce sa mai zic...fa cum crezi ca e bine..sunt si sarbatorile si nu am chef sa sresez pe nimeni

Si cum sunt sigura ca ai ceva de adaogat,uite iti fac placerea si nu mai raspund sau intru pe aici,poate in fond si la urma urmei asta doresti.

Ginger,sunt sigura ca si tu fregventezi GOBA,asa ca eu sambata merg sa pun un cadou la cei dragi.poate ne intalnim si vorbim.pup

cris 8 lunitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetelor...BERARPIRI ink nu am incercat sa adaug fotografii..ieri si azi am fost ff ocupata cu pregatirile de CRACIUN curatenie...bla-bla..stiti cum este..mai ales k acum cateva zile mi-a luat foc semineul..am toata casa full de cenusa si perdelele imbaxite de fum.iar maine vine un nene sa-mi instaleze o sobita ceva mai sigura decat semineul..azi am avut vizita cu medicul ginecologcare spre norocul meu este un DOMN TARE DE TREABA.asa cum ma asteptam mi-a facut una bella parte k mananc prea mult.am luat doar 4kg la 20saptamani si mi-a facut creierii varzak tre sa fiu mai atentain fine mi-am zis sa-l las sa ma certe k eu tot ce vreau manancGEORYIULI...NU AI LUAT MULT CRED EUcunosc pe cineva care a luat 33kg pe toata perioada sarcinii.eu cred k este important k bebe sa fie sanatos..medicii astia is cu ne vor cu burtik si in forma.nu putem vb si pe msn?....am observat k suntem vreo 4burtici pe aici sau 5...dk am numarat bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

mai am totusi o nelamurire..de 2luni medicul meu ginecolog imi tot face vizita obstretica si ginecologica.multe cunostinte de-ale mele spun k nu este bn sa te tot bazaie pe perioada sarcinii pe colul uterului,nu stiu dc...eu cred k rau nu-mi face dar vroiam sa stiu cate dintre voi a avut parte de acest TRATAMENT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

LA ORA ASTA ASCULT MUZIK PO****RA..iar bb al meu danseaza de rupeatata da din piciorushe de ma zapaceste ce frumosssssssssssscred k ii place tare mult ce aude

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Toate la nanic...am fost ocupata cu ceva munca la domiciliu,adik mi-a adus sotul ceva de la munca(sortat,ansambalat si insurubat)niste chesti minuscule

Ginger sa stapaniti saatosi masina...automata??mi se pare ca nu o mai simt cand conduc...socrela cum e ??

Katia misto ca aveti curte ...noi o avem la comun...caine mi-ar fi placut ,dar n-am timp nici ptr mine
Deci plecati in Ro...aici nu ai duso la nici un pediatru privat?

Georgy pune-le pe amandoua numele

Berarpiri ti-am raspuns peste doi ani o voi da la gradi...cand va avea 2.11 luni

vise placute...

Ali , Sonia 1 an si Enrico 8 ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

NU INTELEG DC M-AU CENZURAT ASTIA DOAR NU AM SCRIS NIMIC OBSCEN...AM zis doar ce tip de muzik ascultapropo BERARPIRI AM DAT O FUGA PE SITE-UL tau si ti-am vizionat imaginile..aveai o burtik de invidiat la mine nu se vede mai nimic...am crescut ff putin in burtik..am luat putin in talie si pe sanii..iar burtik e mik-miknumai atunci cand mananc se mai umfla putinuffff nu stiu ce sa mai fac k sa ma i-a somnul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

roxali ai iesit? eu ink mai bantui pe aici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

roxali stiu ca mi-ai raspuns,si eu ti-am raspuns
la intrebarea:;,s-a inteles din ce am zis eu ca vreau s-o duc la
gradi".De data asta nu ne-am inteles una pe cealalta...


ely multumesc pt. compliment!Lasa ca are vreme
si burtik ta sa creasca.Nu stiu ce sa zic despre controlul des
in timpul sarcinii...eu mergeam o dat pe luna la control,si a
fost totul bine.

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput