Mamici si gravidute de Italia (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Azi am dat o tura prin magazine si i-am luat lui dl sot un bluzon de Craciun ca sigur mai tarziu nu mai apuc sa-i i-au nimic poate ii mai cumpar ceva mai tarziu daca o sa vad ceva interesant si daca binenteles o sa pot sa ies

Polia

bebele meu

http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

nu am prea inteles mesajul tau,sunt tara mandra de mine logic,si de toata viatza mea...eu mai stiu ca prietenele pot vorbi si in contradictoriu..si nu neaparat cearta..deci noi nu suntem prietene..prea rastalmacesti fiecare cuvant pe care il scriu...

Ginger,eu stau la bergamo deci daca o i-au pa A4 ajung la tine cu lapticul si vad si gemenasii.

Bionda:sa fie usoara nasterea,si eu tot asteptam sa vad daca sexul declanseaza nasterea,va d ca nu vrei,poate o sa aflu la bebe 2..pup si tinem pumnii

cris 8 lunitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Nelia-citeste din nou ce scri tu si ce scriu eu poate pina la urma ne intelegem cumva
da asa e prietenele vb si in contradictoriu si isi spun parerea buna sau rea
dar nu eu am scris"prietene ca tine"
cum ca mine? asta am intrebat de fapt
nu stilcesc nimic redau exact ceea ce scri tu




ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Vin si eu la o chiachera!!!

Katia: teoretic a castigat taticul...asa ca e Giulia.Dar eu inca mai sper ....sunt cu santajul emotional, poate daca asista la nastere...si vede cum e ma lasa pe mine sa aleg numele!!! Asa ca inca nu schimb semnatura...dar incerc sa ma gandesc la bebelina cu numele Giulia!!!!

Fetele, maine ma duc la dr. ostetric..stiti cumva ce vrea de la ine, ca e prima vizita de acest tip????



georgiana

25+ Daria sau Giulia

http://s359.photobucket.com/albums/oo40/gogoasha27_2008/georgiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Si cum stolul de pasarele incepe sa se adune in capul meu...ca am citit ca s-a nascut o fetita la 26 de saptamani...intreb si eu ....e normal sa am burta tare de vreo 2 zile...adica cand tare..cand moale.Si parca ma doare putin burta!!!Dar in acelasi timp bebelina mea are superactivitate...ca se vede cum isi baga coatele, picioarele in burta mea????

Abia astept sa ajung maine la doctor...ca sa nu mai aberez!!!

georgiana

26+ Daria sau Giulia

http://s359.photobucket.com/albums/oo40/gogoasha27_2008/georgiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Giorgy-la consuloriu ostetrica(ginecoloaga) ma consulta si asculta bataile bebeului
e ca un control de rutina fara eco
nu te speria
despre contactii intreaba maine si explica-i cum te simti si incearca sa nu te obosesti prea tare
chiar daca citesti nu e zis ca poti pati la fel vezi ca sint tot felul de cazuri
eu in luna 5-6 cam asa am racit si mi se intarea f tare burta apoi trecea si nu ma durea deloc cind mergeam la baie si mi-au gasit in urina dar dureri nu aveam alea de cistita ci contractii
am stat la riposo si am luat un plc de antibiotic prescris de ei
poate fi si asta cauza cntractiilor,eu am patit
daca vea sa asiste ai sa vezi ca iti va face bine pezenta lui,daca vrei bineinteles
ai sa vezi atunci care nume se potriveste,important e sa va placa



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Giorgi cred ca fiecare gravida abereaza,eu de cd am ramas gravida sufar de paranoia deci stai linistita nu esti singura.Mie pe ultima trimitere scria tot visita obstretica si chiar ma intrebam ce inseamna dar vad ca mi-a facut eco normal.

Multam fetele de incurajari!

A..in leg cu burta tare am citit ca sunt contractii,fetele de la nov-dec i-au non-spa pt asa ceva;parerea mea este ca daca simti ceva in neinregula vb cu ginecul tau stii tu'paza buna trece primejdia rea" si oricum cred ca ei sunt obisnuiti cu astfel de intrebari nu-ti face griji ca o sa fi penibila daca ii pui o mie de intrebari pana la urma pt ce i-au ei salariu?!
Medicul meu ginecolog a fost un nesimtitnicioadata nu mi-a zis nimic,nu ma intrebat cum ma simt nimic,nimic,de cate ori intram in cabinet statea cu ochii in calculator si daca il intrebam ceva abia imi raspundea un neprofesionist ce mai.no coment sper ca tu esti mai norocoasa la cap asta



Polia

bebele meu

http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Sal. fetele!

Katia nu stiu,dar cred ca ceva de talie mica,noi navem curte desi as vrea,miar fi mai usor sa ies cu Fabian afara.Mie imi plac enorm rottwailer-ii,da unde sal tin?imi plac si lupii, de altfel si labradorii,dar ceva micut e suficient pt apartament,desi tot un pui de pisica miar placea ca iese in balcon la tavita,cu cainele trebuie sa ies afara,si pe frigul asta sa iesi la 4 dimineata,brrrrrrrrr

Am sa mai incerc la mami inca o data
Pupici multi la toata lumea

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1
nou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Katia-e Chrysler Grand Voyager,e superrrrrrr...n-am condus-o inca ca n-am avut loc de sotzu' care-i incantat.E cu cutie automata si e tot computerizat...acu' oi sti s-o conduc (cel putin sper )ca am 14 an de permis(desi cu cutie automata n-am condus inca)...
Bionda - ia da tu retzeta aia incoace ca m-ai facut curioasa
Nelia- quando vuoi ...da' nu pentru lapte ci asa de cunostinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Ginger-ma gindesc ca e super
lasa ca iti vine rindul la condus
cred ca e nu stiu cum cu automata eu as vrea un smart care sint tot asa cu cutie automata si mica mica ca o buburuza asta e mare si m-m obisnuit deja cu ea acum sa trec la buburuza cred ca pina m-as obisnui as fi mai neindeminatica
sa o stapiniti sanatosi si sa aveti noroc de ea
ce frumos cadou v-a adus mosulica
Bionda-eu i-am luat sotului de craciun in anticipo un kit de sensori parcheggio sa mai puna ceva pe masina
saptamina trecuta a pus faruri xenon acum kitul asta oare pina la natale ce mai vrea?



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput