dragule sunt insarcinata ..CE?! Ok hai la avort!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Citat:
citat din mesajul lui childsmoking

Draga Liliana,

Sincer, am ras cu lacrimi de ce ai putut scrie pe aici. Nici nu ma mira ca omul ala nu te vrea pe tine, nu-l vrea nici pe copil (ca te-ar putea mosteni, vorba aia).

La 26 de ani, (poate) ai fi putut avea (putin) mai multa minte.

Esti realizata profesional? Dar ce ai absolvit? Ca dupa greselile gramaticale, mai mult de 2 clase (ca la tren) nu-ti dau. Asta cu indulgenta .

Dar daca, totusi, poti sa cresti 5 copii, unul e pe drum, poti sa ma adopti si pe mine, mai am inca o prietena, si mai gasesc eu inca 2.

Ne intalnim de 3 ori MAXIM (!!!), restul vorbim la telefon si prin mesaje siropoase "din plin". Dar sa nu uiti sa ne trimiti banii pe card, nene!

Am mai auzit-o si pe asta! Aleluia!


Nastere usoara!

EDIT: Esti sigura ca el ii tatal?


Care moderator a aprobat acest mesaj, ca copilu e sub moderare la numai 4 postari iar postarea asta jigneste la greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Si mie mi se pare mai mult decat jignitor mesajul cu pricina. Nici eu nu sunt de acord de modul in care a procedat Liliana dar fiecare are viata lui si si-o traieste cum vrea, pana la urma.
Chiar nu inteleg cum au putut moderatorii sa lase aceasta postare sa treaca de "cenzura" lor. E nelalocul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eii ca parca ar fi prima oara cind se da pe forum un mesaj ce ar trebui de fapt moderat!

Eu chiar ma intreb de ce mai exista aceasta perioada de moderare daca tot nu se tzine cont de ce si cum se scrie!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

reply pentru mesajul childsmoking
Ia uite unde era mostenitoarea lui George Pruteanu! Uimitoarea "izvor de intelepciune si moralitate " "posesoarea unui cod genetic mult superior erei noastre cu siguranta de sange albastru" doctorita in genetica psihologie si alte inalte merite in cercetare "!!!! Vai ce pacat ca societatea actuala este mult prea inapoiata sa aprecieze si sa onoreze uimitoarele tale calitati !!!! Fara doar si poate as fi mult mai mult decat onorata sa "adopt" o asemenea minte sclipitoare ca a ta si cu siguranta a prietenelor tale dar asta ar fi probabil o jignire daca ar fi din partea unei "umile" licentiate in management cu afaceri de provincie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Liliana, nu este cazul sa dai reply!
Din pacate, postarile tale sunt pline de greseli de gramatica, de exprimare, am avut o imagine neplacuta citindu-te. Insa nu cred ca despre asta ar trebui sa vorbim aici. Sunt observatii personale off topic. Decat sa dai masura nivelului educational pe aici, mai bine gandeste-te serios la situatia in care te afli, la bebele tau. Ti-ai facut un plan concret de bataie?
Nici macar nu trebuie sa postezi aici, atata timp cat tie ti-e bine si ai ceva clar in minte! Multa maturitate de acum inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Mesaj pentru Happy_in_TO ,mirela.d, andacos, si toti ceilalti care participa la topic.
Nu cred camesajul lui childsmoking ar fi trebuit cenzurat pentru ca nu foloseste cuvinte obsecene. Nu il consider o jignire chiar daca asta se vrea a fi.
Cred ca acel mesaj cu asa zisa tenta jignitoare este mai mult reflexia frustrarilor ei personale caci probabil pe acest topic s-ar fi asteptat la vaicarereli ale unei persoane care a avortat sau la "tehnici de stors bani sau santaj avad ca obiect o sarcina. Doar stiti vorba aia batraneasca " Nu vezi parul din ochiul tau dar vezi paiul din ochiul celuilat" oricum intre timp am inceput sa ma obisnuiesc cu micile sau mai marile ironii la adresa sarcini mele asa ca acel simplu mesaj nu face nimic altceva decat a-mi starni mila de childsmoking.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

avand in vedere ca fapta e consumata si esti insarcinata, eu zic sa pastrezi copilul si sa l cresteti cum puteti voi mai bine (tu si familia ta),
ai cerut doar o parere (nu se dezbate problema cine e vinovatul),
sa nu cumva sa faci o prostie (sa faci avort) daca tot vrei un copil , pt ca o sa regreti(cred ca nu vrei sa treci printr un fiv pe urma, cine stie ce se poate intampla,ce probleme pot sa apara),
ai nevoie de suportul familiei si de acum ai nevoie doar de incurajari si liniste, nu te mai gandi la nimic nu ti mai pune intrebari(ce, unde, cand, cum.)
problemele astea discutati le in familie , ei te vor intelege cel mai bine..
este doar parerea mea...
o sarcina usoara si la termen , un copil sanatos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

As fi foarte curioasa cum ati reactiona daca la un moment dat apre la usa voastra un copil/adolescent si spune "vreau sa vorbesc cu tata". Si se dovedeste ca e copilul pe care sotul vostru l-a conceput intr-o aventura de 3 zile


Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina_nz

As fi foarte curioasa cum ati reactiona daca la un moment dat apre la usa voastra un copil/adolescent si spune "vreau sa vorbesc cu tata". Si se dovedeste ca e copilul pe care sotul vostru l-a conceput intr-o aventura de 3 zile


Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby


Ina tu ne intrebi pe noi?

Eu i-am spus deja ca trebuie sa se pregateasca sa dea raspunsuri unor intrebari mai tirziu!

Ea oricum a luat hotarirea de avea acest copil fara sa o intereseze de ce va spune viitorul tata!care la momentul cind va aparea la usa...va spune adevarul,alta ceva nu vad ce ar putea face!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui ina_nz

As fi foarte curioasa cum ati reactiona daca la un moment dat apre la usa voastra un copil/adolescent si spune "vreau sa vorbesc cu tata". Si se dovedeste ca e copilul pe care sotul vostru l-a conceput intr-o aventura de 3 zile


Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby


Ina tu ne intrebi pe noi?

Eu i-am spus deja ca trebuie sa se pregateasca sa dea raspunsuri unor intrebari mai tirziu!

Ea oricum a luat hotarirea de avea acest copil fara sa o intereseze de ce va spune viitorul tata!care la momentul cind va aparea la usa...va spune adevarul,alta ceva nu vad ce ar putea face!

Dana


cred ca intrebam asa ....retoric....sau poate adresam intrebarea celor care o sfatuiesc sa tina copilul.....sau poate celor care sustin ca parerea tatalui nu conteaza. Sau poate celor care sustin ca alegerea e numai a femeilor.....habar n-am.
Cert e ca intreaga situatie mi-a facut greata....iar atitudinea ei mi se pare puerila


Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput