dragule sunt insarcinata ..CE?! Ok hai la avort!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

si acum noutati despre mine....
Sarcina are 33/34 de saptamani asa ca usor usor se apropie termenul de nastere.
In ultima perioada am fost foarte fericita .( sper sa raman asa toata viata) .Nu am mai avut nici un fel de probleme si sunt oarecum linistita.. Asta cred ca mi se intampla sipentru faptul ca m-am lasat de afaceri si nu mai sunt stresata asa ca viata mea acum parca e colorata in roz.. Aproape saptamanal primesc vesti bune legat de anumite "probleme" pe care le mai am rezolvat. In general multa energie pozitiva in jurul meu...
Ieri am facut ultima eco... Bebelusa mea este bine dezvoltata si sanatoasa, atat de bine dezvoltata incat iau crescut "bilute"! .Asa ca mare veselie in familie mai ales pe mama si tata ( bunicii) care isi doreau din suflet " fie orice numai baiat sa fie"- ca s-o citez pe mama) . Tata foarte fericit ca cineva o sa duca numele de familie mai departe si ca o sa-l mostenesca... Se bucurau amadoi de parca dadusera in mintea copiilor . Eu foarte surprinsa si putin debusolata pentru ca ma obisnuisem cu ideea ca va fi fetita ... dar o sa donez cu mare placere la maternitate rochicioarele roz cu volanase pentru nou nascut pe care le-am cumparat intre timp....

Legat de nastere... Inca nu stiu cum o sa nasc... Bineinteles ca eu vreau normal dar cu epidurala... O problema ar fi ca in maternitatea de aici nu se foloseste asa ceva... si ca nu au pe sectie anestezist . Acela vine chemat de la spitalul judetean cand au programate cezariene . Asa mi-a zis asistenta data trecuta cand am fost internata.. Vestea asta m-a speriat rau de tot.. mai ales cand am vazut cat s-a chinuit o femeie in travaliu pana au dus-o la sala de nasteri...si cum era traumatizata dupa ce nascuse ... Am venit acasa mai speriata decat atunci cand ma internasem cu preelamsie ... Acasa m-a linistit discutia cu mama care a nascut tot la 26 de ani si mi-a spus ca durerile ei au fost suportabile si ca le-a uitat imediat ce sia vazut copila... Oricum eu ma bazez pe capacitatea mea de a face scandal si a teroriza oameni atunci cand ma doare ceva ... asa ca eu pregatesc epidurala...( si plangerea scrisa de actionare in judecata daca refuza sa imi acorde serviciile unui anestezist ) . Am observat ca practica asta tine intordeuna asa ca trebuie sa tina si la spital...
Cu medicu meu inca nu am discutat asta . Stiu ca e fixist un pic anti cezariene..si cu termenul nasterii cand vrea bebelusu , dar sper sa nu fie fixist si anti epidurale... desi tinand cont ca e directorul materinitati,in care epidurala e SF am un foarte prost sentiment legat de aceasta problema...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82

Deci in concluzie sfatul meu este sa te gandesti mai bine la aceasta situatie, sa te duci sati faci niste controale foarte serioase . si sa nu o condamni pe sotia ta ca tea inselat... ( din punctule meu de vedere respectivul intrus a fost doar "donator de sperma" )


nu se stie, a fost cu el de 3 ori... si s-ar putea ca tipul respectiv sa apara din nou in peisaj.

Gabi- imi pare rau de situatia prin care treci.
Daca o iubesti si o vrei in continuare in viata ta, poarta-te ca si cum acest copil (din pantecul ei) e al tau. Pt ca sunt sansele foarte mari ca acest copil sa fie al tau.
Vei vedea dupa ce se naste ce simti atunci cand il tii in brate sau daca mai vrei sa faci testul de paternitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia06 spune:



Liliana, m-am amuzat teribil cand am citit ca bebelushei i-au crescut "bilute"
Cine stie, poate pana la termen, dispar iar bilutele si iar te trezesti cu o fetitia

Oricum, sarcina usoara in continuare.

Sper sa rezolvi si cu maternitatea si sa poti sa nasti usor cu ajutorul epiduralei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

pe 27 iulie am nascut o minune de baietel.. Seamana asa de mult cu mine de parca mi-ar fi clona...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

sa-ti traiasca si sa fiti amindoi sanatosi si fericiti
sa va gasiti un tatic tandru si iubitor

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

legat de tatic... nu cred ca mai e nevoie.. deja avem 2 bunici si o pereche cu unchi si matusa asa ca de exemple "paterne" nu cred ca vom duce lipsa... Matusa lui din Anglia cred ca vrea sa sa trimita "toata anglia " in romania cu obiecte de nou nascut , Tata e fericit foc ca are si el un mostenitor baiat sa-i duca numele mai departe si am impresia ca vrea sa faca "colectie " de marci de scutece ,asa ca nu mi fac eu griji pentru educatia baiatului ca pana la urma tot cele mai bune bone sunt membri familiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

liliana, felicitari !

************************************************************************************

MIHAITA VREA SA NU MAI FIE DIFERIT !


oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S


www.alexandruconovaru.ro , www.helpsonia.com

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Liliana, sa iti traiasca baietelul si sa te bucuri de el si cu el.

Ana mamica lui Filip (06.03.2007) si a Anastasiei (03.08.2008)

Doamne ajuta !

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Draga Liliana,
sa-ti traiasca LEUL familiei! Tot pe 27 iulie am nascut si eu acum 11 ani.... si mi-am gasit nasul, strunesc acum si din greu un leusor extraordinar...care vrea sa-mi fie SEF!
Sa-ti creasca frumos si sanatos!
Sa te bucuri de el si sa stii de la mine ca muuuulte am invatat eu, ca sa fiu in stare sa-l cresc bine. Cere foarte multa atentie si pricepere o asa mandrete de mostenitor!

A propos de mosteniri- ca scriai undeva mai sus de certuri pe mosteniri- am trecut si prin asta, banul e ochiul.... cei mai educati oameni se comporta ca niste... dar sa trecem peste asta- viata e inca frumoasa!

Multa putere de munca si dragoste pt bebe !
Cum il cheama?
Cu drag, Rodica

Mami de Andrei 11 ani si Mihai 9ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

pai rodica cred ca ai mare dreptate legata de seful.. Inca din prima saptamana a fost poreclit " domn director" asta pentru ca inca de cand eram in maternitate ne-a facut program la toti... Ei si daca neam din neamul meu si nici un barbat nu a reusit sa ma faca pe mine pana acuma sa ma trezesc si sa fac cafeaua la ora 6 ei bine a reusit fiumiu sa ma invete sa ma trezesc la 5 30... Mi-a schimbat toata viata si in bine. Pe 25 septembrie am sa ma mut in alta tara cu David , intr-un "orasel" centru universitar unde locuieste sora mea si cumnatul si pentru inceputul acomodari voi urma cursuri postuiniversitare in inginerie mecanica si constructi timp de cel putin 1 an ( asta daca ma ajuta neuronul sa trec exemenele)
La inceputul sarcinii voiam sami fac o casa aici. Ei nu a prea fost sa fie aici dar a fost sa fie acolo caci acuma se fac ultimele retusuri la extensia construita pentru mine si bebe.
Cu afacerile aproape am incheiat-o aici . Miau mai ramas insa cateva litigii de care se va ocupa avocatul meu si tata. Deci din pacate inca nu am teminat-o cu dusmanii care imi vaneaza "capra" dar acum mai este doar o notiune de timp, si ei pierd procese dupa procese. Li se pregateste un streang de nu stiu cum o sa-l duca..
In cel mult 1 an acestea se vor termina , poate o sa treaca si criza asta si o sa deblocheze din nou piata imobiliara , dar daca Nu nu e graba , nu arde nimic , si timpul asta poate folosit altfel. Si chiar aveam nevoie de o pauza , de altceva, de alt aer si de alte provacari in viata mea. Deja ma saturasem sa vad viata doar in cifre de conturi si metri patrati si de lungile si asinuoasele proceduri de negocieri tipic romanesti.
Vreau din nou sa multumesc fetelor care mi-au spus o parere si miau dat un sfat chiar si mai acid , atunci cand am avut nevoie . Aceste mesaje mau ajutat sa ma hotarasc si multumesc si lui DD ca nu m-am maritat ,asa de ochii lumii, si ca nu am facut vre-o prostie care sa mi fi afectat grav fericirea .

Mergi la inceput