Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Gata fete cu burtici, eu ma retrag ca ma duc sa imi hranesc "indienii", ca a venit cel mare de la gradi si nu imi mananca prea bine acolo.


Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 23+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Alina, poate ar trebui sa faci amniocenteza..Ca sa scapi de frica asta, sa te mai linistesti! Nici stresul asta si starea proasta nu-i fac bine lui bebe! Cred ca e mai mare riscul sa fie bebe afectat de starea ta proasta decat de amniocenteza..Si fugi de la servici, stai acasa pana trece epidemia de varicela! Te pup si capul sus! Intr-o zi toate grijile astea or sa treaca!

Silvia 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Salutare tuturor burticilor,

ALINA, IZA, La Multi Ani!!!!

Maya, bine ai venit in randul mamicilor de ghiocei!

Fetele care aveati dureri de burtica... Eu n-am mai avut liniste pana ce nu l-am sunat pe doctor sa-l intreb de ce ma doare burtica. Mi-a zis ca burtica poate sa doara in mod normal in trimestrul al II-lea de sarcina. A zis ca daca apar si crampe, sa fiu atenta la ce mananc, caci poate fi o problema digestiva. M-am mai linistit... asa ca linistiti-va si voi!

Vad ca discutati despre celulele stem... Am vazut de curand o emisiune la TV in care era vorba despre asa ceva si concluzia a fost ca deocamdata in Romania nu este ceva sigur si ca ar fi bani aruncati in vant.
Oricum ar fi eu sunt hotarata sa inchei contractul cu cei din Cluj, mai ales ca, din pacate, avem in familie cazuri de boli grave !

Va pupic pe toate!

25+ cu Albert Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali
eu nu as mai sta acasa nici alea 2 luni cat vrea sa stea Georgiana ,am stat 2 ani si mi-a ajuns, dar nu am cu cine sa las copilul . Cu o persoana necunoscuta ( bona) nu pot lasa copil de cateva luni plus inca unul de 2 ani . Asa ca vreau nu vreau stau acasa.


Nici eu nu voi avea cu cine sa o las pe Adelina, deci voi sta cu ea acasa... poate kiar 2 ani. Cel putin asa mi-am propus. Voi mai tine legatura cu serviciul, colaborand la niste studii, sper...

Denisa-Madalina 21+ cu Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Maya bine ai venit. Am vazut ca avem acelasi DPN

georgiana si la mine se uita lumea ca la elefant cand le zic ca dupa 2 luni ma intorc la servici Insa ma intorc cu tot cu bebe. Am noroc ca avem firma in aceasi casa in care stau a mei si o plasez pe fetita la mama pana pleaca ea la servici.


26Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

alina27 - poate ca ai nevoie chiar de aceste discutzii marunte despre sarcina. pregnylul o sa-si faca treaba o sa vezi, stiu ca povestea lui danotino te debusoleaza dar este doar o exceptie...in general toate fetele au scapat de ir-uri dupa cateva saptamni de injectzii. de abia ashtept sa vi cu vesti bune de la eco saptamana viitoare. despre amnio vb cu T. sunt convinsa ca o sa ti-o faca pt linishtea ta. e doar un hop dar o sa treci si peste asta doar suntem invatate ca nimic nu vine prea ushor

25+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna si toate burticile!

Am fost la eco morfofetala ieri, la dr. Pop. Placenta care era jos inserata s-a ridicat. Gradul de maturizare este 2. IR-urile sunt ok. Lichidul amniotic usor in exces dar a zis ca nu e bai. Bebe e tot baietel si are intre 1000 si 1300 de grame - ceea ce a zis ca e in limite normale... E cu capul in jos deja, avea ochisorii inchisi si mainile la gurita. Toate sunt in regula ceea ce m-a bucurat si m-a linistit. Tati foarte mandru ca a ramas baietel. Eu de asemenea...
M-am enervat pe alea de la receptie ca imi zisesera acum vreo 2 luni ca nu fac programare pt. 2009 si cand am intrebat ieri mi-au spus ca nu mai au loc pana in martie... Noroc cu dr. Pop care a fost dragutz si m-a strecurat pe lista pentru ultima ecografie. Cea intre 36 si 37 saptamani. Am fost si la gineco tot ieri, dupa eco. Colul inchis, frumos... Totul e bine. Acum ma rog sa stea acolo cumintel si sa creasca sanatos pana la 40 de saptamani.
Am primit si poze cu mutrisoara lui... le-am pus pe frigider si ne uitam fascinati la ele. Tati zice ca seamana cu mine, eu nu imi dau seama ca e asa mititel... Vom vedea cand s-o naste.
Astea sunt noutatile mele fetelor. Va citesc tot timpul insa nu scriu pentru ca nu am noutati. Acum vroiam sa va povestesc de eco morfofetala - apropos ca intreba cineva - care se face intre saptamanile 28 si 32. Eu am facut putin mai devreme.

Gina 27+ mami de CALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Mersi de incurajari, fetelor!

Vaaai, ce zi am avut...

Asta e, pe de-o parte ma bucur de perioada asta ca sunt inca zvelta si vioaie si nu am griji prea mari, pe de alta, abia astept cele 2 luni de stat acasa cu fetita mea! Si apoi, munca, ce sa facem?!
Ma bucur (sau nu?!) ca mai sunt si alte mame nebune care stau putin acasa. Ce sa facem?!

Pupici, sper sa ma calmez pana pe seara... ca la munca... am facut ravagii! :(

22+ Brisees

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Gina, tie cine ti-a zis ca se face intre 28-32? Eu sunt acum asa confuza cu ecografiile astea..Data trecuta m-am dus la 22 de saptamani ca stiam ca asa e bine si ecografista mi-a zis ca am fost prost informata..Ca trebuie la 24-26 de saptamani

Silvia 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

ALINA, IZA LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!

Maya, bine ai venit !!!! super nume !! asta il vroiam eu pt fetita dar nu a fost votat

Gina, felicitari pt rezultatele bune !!!!!!!

27+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput