Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Buna Silvia! Multumesc de primire si de urari. Sa dea Dumnezeu sa fim cu toate bine si sa ne tinem copilasii sanatosi in brate.
Georgiana, te iinteleg ca te streseaza cantaritul saptamanal. Ce sa mai zic eu care sunt de 2 sapt internata in spital si avem program de cantarire de 2 ori pe sapt! Ma enerveaza de-a dreptul! Cat te poti ingrasa in 3-4 zile?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Bine ai venit Maya! Sarcina usoara.

Mai fetelor cand vad ce varste aveti ma simt asa baba . Eu la 25-26 de ani inca mai copilaream . Acum lasand gluma la o parte fiecare face copil atunsi cand se simte pregatit, cand are ceva sa-i ofere.

Pisik, eu nu as mai sta acasa nici alea 2 luni cat vrea sa stea Georgiana ,am stat 2 ani si mi-a ajuns, dar nu am cu cine sa las copilul . Cu o persoana necunoscuta ( bona) nu pot lasa copil de cateva luni plus inca unul de 2 ani . Asa ca vreau nu vreau stau acasa. Sau ma mai bate gandul sa intre tati in concediu de crestere copil . Zic si eu ,mai in gluma ,mai in serios nu se stie de unde sare iepurele.

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Doamne Denisa ce trist! Rar auzi de cazuri de-astea sa moara asa unii dupa altii, nefiind nici batrani..Mi se pare ingrozitor! Saracuta de tine prin ce ai trecut si sunt sigura ca le duci dorul foarte mult. Fetita ta cu siguranta o sa mai umple o parte din gol si va mai sterge din tristete! Mi-aduc aminte cand si-au pierdut ai mei parintii ca toate sperantele si le puneau in mine, parca eu eram salvarea lor, siguranta ca vor veni si zile mai bune si ca eu ii voi face din nou sa zambeasca! Chiar simteam cata nevoie aveau de mine, desi cand au murit primii 3 bunici eram doar un copil..

Silvia 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Dar cat de "batrana" esti tu RIVALI? Ca doar nu ai peste 50?

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 23+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Denisamada condoleante pentru familia ta.
Rivali, bine v-am gasit!

Maya 26 sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Gata am aflat. Pai cum poti sa spui ca esti batrana??? Deja esti la bb 2. Scoate mami gargaunii din cap

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 23+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Ai dreptate Rivali! fiecare alege momentul cel mai bun de a face copil! Ar fi trist sa vina intr-un moment in care nu ai ce-i oferi sau nu esti destul de pregatita psihic pt a fi mama! Eu stiu destule fete care nu-si doresc copil curand, desi sunt casatorite. Pt ele asta e doar o responsabilitate si nu si o bucurie..Daca ma gandesc bine nici eu acum cativa ani nu as fi fost pregatita, nici sufleteste, nici material, insa mi-as fi dorit sa fi fost! Acum a fost momentul cel mai bun si pt mine si pt sotul meu!

Silvia 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

am glumit si eu, am exagerat . Nu am asa mult32 impliniti

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Ai vazut ca ai revenit la sentimente mai bune? Esti cu un an si jumatate mai "batrana" ca mine.

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 23+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_27 spune:

Buna dragele mele,

aris iti raspund aici pentru ca, la celalalt subiec s-ar putea sa fiu off topic.....
citesc odiseea in fiecare zi si sunt alaturi de voi....imi face bine sa vad cat sunteti de optimiste si de increzatoare. Ce sa iti spun? nu reusesc sa scriu pentru ca sunt atat de suparata incat v-as innebuni si pe voi cu problemele mele.....in loc sa ma gandesc la patut, la hainute, camera lui bebe etc eu am in cap doar IR-uri, injectii, down, daca sa fac sau nu amniocenteza...si bomboana pe tort e ca colega mea de birou a facut varicela ( eu bineinteles ca nu am imunitate) si acum stau si ma gandesc si la asta.
Si apropos de discutiile de pe forum....eu n-am luat in greutate nici un kg....cred ca e lesne de inteles din ce motiv.....:(
Oricum, va citesc mereu si va tin pumnii...

Alina 20+ cu

Mergi la inceput