Dulceturi si papanashi de sept-oct 2007 (241)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash
pai ce ma fac peste un pic de timp cand incepe ghighi sa cunoasca literele si intelege M U ....si intreaba ''mama,ce e aia'' ?


poate pana invata ghighi literele alegeti si voi un primar care sa schimbe modelul la grafitti..
btw, imi amintesc ca-l asteptai pe Oprescu cu locuri noi de joaca.. a venit sau il mai astepti inca?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

La noi in sect 4 au facut o gramada de locuri noi de joaca, nu stiu cat au de cand le-au terminat cateva luni si arata ca dupa bombardamente. Suntem groaznici, nu meritam nimic, sunt scrise si rupte, iar azi faceam slalom printre kki de caini ca sa ajung cu fata la leagan.
Suntem in urma rau de tot in ceea ce priveste civilizatia, parca suntem veniti de pe alta planeta.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Apropo si eu sunt dusa rau de spate, il astept pe tati sa vina sa-mi faca o frectie. Cauza cred, de fapt nu cred e sigur pitica, ma cocoseaza, desi evit sa o iau in brate, cateodata se cere si nu scap de ea.
Ce as vrea si eu sa stau in pat sa nu fac nimic, azi dimi am facut curat in casa si acum e la loc, munca de sisif.....

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Carpatino, fara misto, e tare Oprescu !!!
Intai a reziliat contractul lu Cocos cu parcarile Dali, plateai peste tot si banii intrau la madam udrea, nici macar cu matura nu dadeau acolo, parcai pe un teren viran si plateai taxa .Ei,acum intra banii la primarie, parcarile incepsa arate ceva mai ingrijit.
apoi a inventat conceptul cu pietele ambulante, unde sunt numai producatori, agricultori, nu vezi altceva pe-acolo. De atunci facem piata numai sambata, numai produse taranesti ( cas,unt, carnati,leber, absolut orice, inclusiv ciocolata de casa, care e o nebunie....).N-a putut sa-i anihileze pe mafiotii din piete, a facut altele, unde te duci de placere.
A dat un termen pt. gradinite, n-am mai urmarit noutatile, dar proiectul arata bine. Acum sa vedem ce urmeaza dupa alegerile astea, mie imi place ca e coltzos, are un grad de nebunie suficient de mare cat sa se puna cu mafiotii si i-a cam iesit pana acum.


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Da, si la mine tot de la luat in brate 12 kg de printz fermecator

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Danielle, poti sa le iei tot ceva util, pentru casa. Ai mei sunt mai practici, sigur ar aprecia. Pentru printesa nu prea stiu ce sa iei, a mea nu s-a omorat cu papusile decat tarziu. Poate un bebelus, dar nu din cel textil, numai din cauciuc, ca sa il poata lua cu ea si in baie si peste tot.

Papanash, lasa draga mea ca in vremurile de azi pana ajunge sa citeasca Ghighi cred ca o sa afle si ce inseamna cuvantul. Apropos de asta, cand eram la scoala, ehehe, si era pe vremea impuscatului, cineva a scris pe poarta scolii denumirea po****ra pentru organul sexual masculin. Eu habar nu aveam ce inseamna si m-am dus sa intreb acasa, nici nu am inteles pentru ce mi-am luat scatoalca. Muuult mai tarziu am priceput.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

daaa, exact stelutele din mesajul de mai sus!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Da e bun Oprescu, sa vedem cat o sa-l tina. Acum vad ca vrea sa treaca spitalele sub administratia primariei.

Rox pai ce stiu acum copii la varste fragede ramai blocat. Inainte exista rusine si decenta, acum......

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Carpatino, fara misto, e tare Oprescu !!!
Intai a reziliat contractul lu Cocos cu parcarile Dali, plateai peste tot si banii intrau la madam udrea, nici macar cu matura nu dadeau acolo, parcai pe un teren viran si plateai taxa .Ei,acum intra banii la primarie, parcarile incepsa arate ceva mai ingrijit.


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun


unde... ca eu numai la Dalli parchez de fiecare data , ultima data azi la Alba Iulia

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Nu mai sunt dali, sunt ale primariei,poate n-au schimbat placutza.


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput