FIV 205

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Vally:
FELICITARI SI SARCINA LA TERMEN SA AI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impatience spune:

vali, felicitari, sarcina buna si la termen
muffi esti haioasa foc! sa dea Dumnezeu sa ai bafta de data asta!
Ioana multa multa bafta
Bafta tuturor fetelor.
Cata, Kora, Sheri, toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Vally, TI-AM ZIS IO ?!?
FELICITARI!!!

Fetelor, super inceput , da Doamne s-o tinem tot asa
Apropo, azi am fost la biserica si m-am rugat pentru noi toate

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Vally
Doamne ce mos Nicolae ai..bravooo,felicitari,ma bucur din inima

Maria08,
Cred ca acum vei avea plina de speranta sarbatori fericite.Totul e in speranta..du-te la Bucuresti,cred sincer ca beneficiezi de cele mai bune conditii si sanse sa reusesti.
Si multumesc ca ai inteles umorul..
Glumesc pe seama barbatilor nostri ca saracii au ajuns doar ca donatorii..la momentul exact stiu si ei deja
al meu ma intreba luna trecuta : "oh,no,not again!!"

Mai vorbim putin si de chestii amuzante ca parca prea devine serios(nu ca nu ar trebui sa fim altfel),dar ne mai descretim fruntile..si ei sunt parte din lumea asta vor-nu vor..

Hai sa va mai zic una buna,sunt sigura ca fiecare are cate o mica anecdota atasata la povestile FIV:

La IA-ul de luna trecuta,pur si simplu a fost dificil..am fost in intarziere si astia de la laborator iti cer sa fii exact la ora 9am cu "proba"pe care o pregatesc apoi pt IA sau FIV.

Ei bine,noi trebuie sa conducem pana la clinica,barbatul meu era in intarziere,eu eram programata mai tarziu si i-am zis du-te singur,n-are sens sa mergem amandoi..cum cei de la receptie uitasera sa ne dea un"borcanas",am luat unul steril ce il aveam prin baie,dar fara numele meu tiparit pe el.L-am scris repede cu pixul si gata..
Cand a ajuns la laborator vazand recipientul cu numele scris de mana l-au trimis be barbatu-meu la receptie,sa puna numele printat ca lumea sa nu se intample vreo problema..in toata sala era plin de femei si coada in fata,va imaginati barbatu-meui-au cerut sa scoata borcanasul din punga sa dezlipeasca numele si sa lipeasca eticheta noua...toti se zgaiau la "proba"
Nu uitati ca e englez si astia-s plini de ifose,a crezut ca moare
Eu m-am distrat ca nebuna...as fi dat orice sa fiu acolo sa ii vad fata..
Iar el cica:

Ce nu facem noi pt voi!!

Catank

Cum v-am scris cei din actuala mea familie nu sarbatoresc nimic,asa ca astept si ma rog frumos in fiecare zi asa cum am invatat de la parintii mei..si poate vine mosul doar la mine,desi sunt sigura ca si el ar fi extrem de fericit si inca intr-un mod "romanesc"

In alta ordine de idei fetelor,sper ca nu va plictisesc,scuze va rog sa imi spuneti sa vorbesc mai putin..am reusit sa gasesc samponul bun,mi-a oprit caderea parului,e un set de sampon+balsam +spray,l-am folosit doar de 3 ori si deja e mai bine ca incepusem sa naparlesc mai rau decat cateii mei..a costat 100euro,e din USA dar merita..poate voi nu ati avut probleme dar eu da.In rest aproape 3kg extra ce nu am avut in viata mea,va trebui sa alerg de nebuna sa imi revin...plus salate cu toptanul.

Si inca ceva,mi-au scris fetele din experienta lor si m-am hotarat:
Daca nu e acum,in februarie-martie mai probabil,m-am hotarat incerc Austria si asa vroiam ski,vreau sa vad ce tratament mi se ofera acolo.M-am cam ingrijorat mai ales ca am vazut ca voi aveti dupa ET tratament mai complex de sustinere .

Catalina,nu te condamn cateodata e mai bine sa fii mai rezervata,sa tii emotiile mai sub control..dar va fi bine,sunt sigura.bucura-te din inima.

Multumesc inca o data tuturor si tie Petricia esti o fata grozava!!
5 days to go


Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

muffinuta eu am o sarcina gemelara terminata cu un avort spontan la 17 saptamani....asa ca nu stiu daca e bine sau e rau sau e autoaparare sau ce e.....dar e greu sa stai relaxata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

V-am zis, v-am zis, v-am zis,.... vin testele pozitiveeeee
Bravo vally!!!!!!!!! Vezi ca acum incepe alt tip de stres asa ca ai grija sa nu faci prostii.
O, ce ma bucur

Ioana, tin pumnii pentru maine la ET. Spre seara cand poti te astept cu vesti bune, bune.
husky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Catalina,

dau si eu sfaturi ca macar atat sunt buna,dar si eu sunt la fel,de aia tot scriu raspunsuri lungi si va exasperez,dar un pic de umor,altfel innebunim pana la proba de sange sau la primul ECO.

catalina,am pierdut si eu sarcina la 3 luni,fara nici un semn ...si am o varsta...criza de timp e mare.
Bucura-te ,mai citeam pe hartiile pe care doctorul meu de aici mi le tot pendula in fata nasului ca deja le stiu pe dinafara,ca sunt sanse mici chiar daca ai avut o pierdere de sarcina sa se repete din aceleasi motive..la mine nici macar chestia ca ar fi fost o anomalie cromozomiala nu a fost,ca am facut analize,au costat o gramada si bebe are sanatos...intelegi,durerea e si mai mare..

DAR TU CATALINA,bucura-te ai atatea fete care te sustin plus familia,e cel mai frumos cadou de la viata!

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Fetelor am si o o rugaminte mare la voi. Sunt membra a comunitatii desprecopii cu incercari repetate si un esec in fiv. Eu personal am renuntat la lupta dar pentru a reusi sa trec peste aspectul psihologic incerc sa fac altceva pentru mine si pentru ceilalti. Asa ca fac un masterat in comunicare si m-am gandit la o lucrare pe tema impactului pe care infertilitatea il are asupra femeilor, cuplurilor si societatii si cum infertilitatea devine incet incet "minoritatea cea tacuta" asa cum am gasit-o numita intr-un articol.
Asadar am construit un chestioar cu intrebari care sa ma ajute sa-mi construiesc cazul si sa fac studiul pentru examen. Am uploadat chestionarul pe internet si pentru cine doreste sa participe, sa mi-l trimita la motanas2@yahoo.com. Nu am nevoie de nume ci doar de raspunsuri sincere.
http://www.zshare.net/download/52282943497da930/
Nu uitati sa treceti pe chestionar varsta!

Va multumesc din suflet!!

cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Vally, Chance felicitari, sarcini usoare , duse la termen si bebei sanatosi, va doresc
Catalina
Ioana, multe multa bafta iti doresc sa ramina bebeii cu tine toata viata, doamne ajuta
Florela, te asteptam cu un test pozitiv
Sa va zic un pic si despre mine;rezultat final, 5 foliculi , 5 ovocite, restul i-au punctionat dar erau chisturi, asa ca luni am ET...cam asta e..Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florela30 spune:

BRAVO VALLY ! FELICITARI SI SARCINA USOARA, BUNA SI LA TERMEN! Sper sa te urmam si noi
Moniland, bravo, draga mea! Chiar ai mana buna si sper sa tina norocul tau si la mine.
Hai fetelor ca se poate ! Sa umplem capitolul de teste pozitive! Va pup pe toate.

Mergi la inceput