FIV 205

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Muffinuta multumesc de urari!

Am sunat si eu azi la laborator si din cei 9 embrionasi nu toti erau perfecti, erau mai multi cu fragmentatii, dar aveau toti 4 celule. Dr. Dracea voia sa mergem la blastocisti insa Dascaleasca nu vrea sa riscam pina luni. Asa ca maine voi avea transferul si sper ca Mos Niculae sa nu ne uite nici pe noi.
Betty78 multa bafta sa iasa analizele bune si sa faceti inca un bebe in ianuarie!
Muffinuta nu vreau rezultate spectaculoase, vreau doar un bebe!
Catalina2307 ce ma bucur ca te-ai mai linistit!
Ralucapaun nu ai pentru ce iubita!
Moniland multumim de capitol si de urari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ioanatugs bafta multaaaaaaa!
catank nu mai stiu daca ti-am scris sau nu.M-au sunat cei de la BIOS, putem merge linistiti marti la cariotip,nu are legatura cu fiv-ul facut in noiembrie si nici cu altceva presupun,ca altfel mi-ar fi specificat.Ce sa aiba antibioticele cu mostenirea genetica?Noi la 11.30 avem programare.Te pup si multa bafta!
maria08 eu parca stiam ca raportul fsh/lh nu trebuie sa fie mai mare dcat 1.Prolactibna e cam mare,dar in rest mi se par ok analizele tale.Si tu esti o luptatoare asa ca trebuie sa reusesti!YTin pumnii!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Kora: Nu stiu care-i traba cu raportul....poate ma ajuta fetele care se pricep!! Dar m-am uitat pe intervalele de referinta ale celor 2 hormoni si valorile mele sunt situate bine, ar putea sa fie ceva in neregula cu raportul?
Offf, nici nu am inceput bine si deja sunt stresata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

BETA HCG Z 11 221

Estradiol II 658,20 / Progesteron 48,49

asa da! cadou de Mos Niculae!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

va multumesc din suflet pentru sustinere tuturor!


ioana lauravoinicu florela30 muffinuta husky mihaele amzulica moniland daniela74 KoraPop Sheritra mari_lolutza
medamaya Kitta Daria





http://tt.lilypie.com/yns2p2.png
viitoare "burtica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

vally sarcina usoara si la termen. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Vally: Chiar e cel mai frumos cadou!! Felicitari!!!! O sarcina usoara!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

vally Felicitari !!!! sa ai o sarcina usoara si bebic/bebici voiosi.Vad ca mosul a inceput sa vina, da doamne sa o tina tot asa.Hotarit lucru moniland ai mina buna vad ca se umple de gravidute in capitolele deschise de tine, o sa tin minte lucrul asta cind ma apuc iar de fiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Vally felicitari! Sarcina usoara si la termen i-ti doresc!! Daa...frumos cadou...pretios!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

korapop e ok, eu pe cine sa mai cred?nu pot crede decat medicii care mi-au recomandat acest lucru, sau sa ma apuc de studiat medicina acum la batranete Mult succes sa ai, ...sa fie cu noroc!
muffinuta multa intelepciune iti doresc,...si sa fii sanatoasa sa te poti bucura de viitorul bebe. Doamne ajuta!
Vally Poate vb cu Mos Nicolae sa nu ne uite si pe noi, ...te felicit din toata inima...sa fie numai bine.

numai ginduri de bine tuturor...
p.s. muffinuta, poate uiti la noapte de ghetutele sotului

cat sau ank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

vally felicitari!!!!!!!!!!!! frumos cadou de mos niculae!
pupici si sarcina usoara!

Laura

Mergi la inceput