Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (236)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandarinutza
Noi ne-am mai cumparat o masina si acum folosesc eu masina mai veche, imi e mult mai bine asa, ajung in 15 min la servici fata de 45 minute cat faceam inainte.


Probabil ai spus, dar am sarit pagina . Cu cine sta Antonia cat esti tu la servici?

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) (Povestea nasterii)
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Papanashule esti cam tacuta de vreo cateva zile ,totul e ok?
Daca vreti sa vedeti noul look al Teodorei

http://good-times.webshots.com/photo/2427858780102550981KVpvEj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Oare ce-or mai face Lavinia si Mirunica ? N-a mai scris de multa vreme, sper ca sunt bine...

Marunzika si pt tine si mica printesa plina de energie


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

www.kinderstudio.ro/concurs" target="_blank">Poftiti va rog de m-admirati
Si-apoi un vot sa-mi acordati !


LUYsi eu m-am gandit azi la Lavinia si la Mirunica ,defapt citeam mesajul Marunzikai despre atomica ei si mi-am adus aminte cat de cuminte era printesa asta vara la mare si ce atomica este acum, mica zvarluga si ii urez multa sanatate sa scape cat mai repede de muci si de rosu in gat ,iar mamicii ii trimit multe ,nu ne-ai mai spus daca dormi tot in patut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:



Nu stiu cum fac, dar nu prea mai am timp. Reusesc sa citesc in diagonala, dar nu apuc sa mai postez.

Alinus, am vazut jucaria si mi se pare super. Cum o comanzi? Ca am vazut ca cei de la Fisher livreaza doar in SUA si Canada. Oare o gasim si pe la noi?

Kriss, nu stiu ce sa zic de crizele dulcetii, doar ca va doresc multa sanatate.

Maria, .

Valentina, imi pare bine sa vad ca scrii iar pe la noi.

Am fost azi la Medicover la un control la ochi, trebuie sa imi schimb ochelarii. Asta-vara cand am condus in concediu 4000 km am simtit ca nu imi mai sunt buni cei pe care ii aveam, dar nu m-am invrednicit sa ma duc pana acum. Se pare ca am un astigmatism miopic de care nu o sa scap vreodata, dar macar e bine ca am dioptrii ff mici.

Stefan a fost ragusit iar, vineri cand l-am luat de la gradi am simtit ca e ceva in neregula. Bine ca aveam programare la pediatra pt sambata, asa ca in loc de vaccin s-a ales cu aerosoli. Acum e mult mai bine, mai are de facut aerosoli maine si poimaine dimineata. Ce e haios este faptul ca atunci cand vede ca pun aparatul jos langa priza vine si mi se aseaza singur in brate, ia masca si o pune singurel pe fata . Se plictiseste el dupa un minut si pleaca la plimbare prin camera si eu dupa el cu masca, dar macar intelege ca trebuie sa ii faca.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

tuturor Andreilor si Andreelor Sa va fie viata senina si plina de bucurii!

Romanilor de pretutindeni


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Apropo de jucarii, am facut comanda pt Stefan la Mos Nicolae de o fantana cu bile, iar la Mos Craciun de o masinuta - elicopter, e ascunsa bine in sifoner.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Mariana, ce mai faceti? Cum iti este?

Mandarinutza, lui Stefan ii e teama de pisici , in schimb ar smotoci toti cainii pe care ii vede . Cum e treaba pe la servici? Ceva efecte ale crizei?

Am uitat sa va spun, i-am luat lui Stefan o pereche de cornitze de ren cu beculete si muzica, e tare incantat cand i le pun pe cap. Le-am ascuns bine ca sa le am pt Craciun, daca e dupa el pana atunci sunt demontate .


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Pe mine ma paste o deplasare la Timisoara , ma duc numai daca imi deconteaza biletele de avion, iau avionul dimineata la 7 si in 40 minute sunt in Timisoara, iar dupa-amiaza inapoi ca sa am timp sa il iau pe Stefan de la gradi. Sa vad ce rezolv la servici...

Vad ca e liniste pe aici, ma retrag si eu la nani ca maine e o noua zi de munca. Noapte buna.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Rox pe mine nu ma deranjeaza ca deschide sertarele sau usile, imi e teama ca-si prinde degetelele, plus ca prin unele dulapuri/sertare am detergenti si alte chimicale. Am lasat-o azi pana s-a plictisit la sertarele de la ea din camera si la sifonier, am plecat la masaj si mi-a zis sotul ca numai calare pe sertare era din nou. Probabil vroia sa-i arate si lui ce stie nou sa faca.

Daca nici in urmataorele 2 zile nu vrea pranzul ma duc la dr cu ea, ca numai lapte, banane si cereale nu cred sa-i ajunga.

bikmaria ce par lung are printesa ta si ce de codite! A mea nu prea ma lasa sa execut codite. Haios Alex c-a lucrat la pozele fratioarei!
Atomica nu era cuminte asta vara, cred ca era inca adormita ( doar nu se mai dadea trezita) si inca nu mergea. Acum situaia e cu adevarat un pic mai piperata decat asta vara, dar esenta era si atunci.

luy & Erina si eu votez printesele de cate x intru pe net !

sim pupici micului ragusit!


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
hai ca dau eu o in dimineatza asta.vad ca e cam liniste aici.
eu am fost harnicutza...spalat rufe, vase, trimis copil la gradi, acum pregatesc mancarica pt eliza pt pranz.la 10 vie tipa la masaj...asa ca am o zi plina.hai ca mi-au murit laudatorii...
annisia - ti-am trimis ieri mesaj...ca eram in cartier...l-ai primit????
pupici tuturor.o zi buna.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput