Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (236)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Vad ca vorbesc singurica, asa ca ma retrag. Nu de alta, dar nu am nici o sansa sa termin si capitolul asta.

Noapte buna si linistita!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

noapte buna si de la mine,ma bucur ca v au placut puiutii catelusei
ma duc la somn ca de dimineata iar sunt pe la doctori,



pozici

Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Rox, linkul catre site-ul cu pozele fetelor este la finalul primei postari din fiecare capitol. Poate nu era cand te-ai uitat tu, dar acum este. Si-l mai gasesti si la semnatura mea . Multumim mult mult pentru vot si pt efortul de a cauta in urma
Trebuie neaparat sa o inscrii pe Alex la anul la cursurile acelea de pictura pt ca ei inteleg ca-i place mult si doar am vazut si noi desenele ei care-i dovedesc talentul. Iar cu baletul... poate trece printr-o faza si o sa-i placa mai mult dupa un timp. De obicei fetitelor le place, chiar daca sunt energice ( am si eu una bucata nepoata asa, e mai mare ).
Pupam Bubu accidentatul - asa e intre frati...

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

www.kinderstudio.ro/concurs" target="_blank">Poftiti va rog de m-admirati
Si-apoi un vot sa-mi acordati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Hello mamici!

La multi ani Mirela76!

Cecilia,Maria multumim

Papanasho sa stii ca era nuantator si se duce deja si revin la blond,care-mi place mai mult...si sotului

Alinus ma bucur ca ti-am placut..ai intuit foarte bine ce simtea Miru Apropo,si eu o mai arunc in sus,dar nu prea tare..

Noi am petrecut ziua pe acasa,am iesit si afara la ceva cumparaturi,apoi am facut o ciorbita acra de perisoare,din care a mancat si Miru un castronel,acum seara..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, am venit sa-ti dau o mana de ajutor la noul capitol.
Se voteaza, vezi la semnatura lui Luiza sau prima pagina(la cap trecut, sigur era).
Crisi doarme, baietii instaleza ceva asa ca am prins un laptop din 3 sa mai vb cu voi.
Raspund repede:
-carnita o tai si ii dau cate o bucatica cu paine sau fara, depinde cum vrea, mai baga si singurel in gurita mai ales cand ii este foame.
-lapte bea si imediat dupa adoarme, adica cand terminat bibe deja doarme, destul de rar ma chinui sa doarma.
-noaptea se mai trezeste sa-si bea atele(laptele) daca seara papa bine se trezeste la 5-5.30 si apoi doarme pana la 7.45-8, daca nu papa f bine se trezeste la 3.30 si apoi la 7.45-8(cand se trezeste noaptea se trezeste deja tipand ate, ate, mama papa), eu nu ma mai pot plange ca nu dorm , desi doarme numai cu mine in pat, am invatat sa dormim impreuna.
-daca tot vorbti de''etalon'' nu va mai spun ce face
E adevarat ca au ritmul lor, eu cred ca asta e ritmul lui Cristi, a fost rapid in toate, dinti, mers, vorbit(il intrece Maria de Luy), joaca si prostioare....nu cred ca,cunostinte mele pedag. au vreo legatura, recunosc am stat numai dupa el, am vb fffff mult si mereu a fost ceva care vb langa el, catelusul vorbitor ne-a ajutat mult, primele cuvinte dupa mama si tata au fost ''copiate'' de la el...stim toate cantecelele si poeziile, daca ii spun o poezie, imediat merge la catel, deci stie ca, catelul o zice si el sta cumnte si-l asculta, cu alte cuvinte este prietenul lui...sa va mai spun, iubeste tare mult cartile, are fff multe, iar seara tb sa le citim pe toate(orice carte noua care o descopera prin casa tb citita, ma bucura asta, dar sper sa mai fie asa si mai tarziu)...cred ca si asta conteaza,de mititel i-au placut cele cu animale si trebuia sa-i repet mereu fiecare animal.Am ajuns sa stim povestile si sa-i spuna lui tati innainte ce urmeaza...poate va povestesc maine despre povestea lui preferata''Catelusul Azorel''.



Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani! Mirela 76, sa fi sanatoasa, iubita si sa ai parte numai de bucurii.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Maria nu ai terminat rufele?????????
Eu am citit repede, asa ca daca mi-a scapat ceva scuze, poze sau altceva nu am vazut...am vazut jucaria, interesanta.

Noapte buna

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

nu am terminat Cecilia rufele ,asa ca recordul Martei a ramas in picioare ,aviz amatoarelor,am calcat ce am calcat,dar apoi m-am lasat si m-am bagat la nani langa Teutza,nu pot sa zic ca am lenevit ci zic cum ma invatat duamna C m-am odihnit si eu vreo 2 ore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna seara si de la noi!

La multi ani Mirella76!


La multi ani tuturor sarbatoritilor de sf.Andrei!

Kriss79, ssi eu cand eram mica am avut astfel de probleme, lesinam la plans, mi-au facut mai multe investigatii neurologice, si nu au gasit nimic, s-a presupus ca aveam lipsa de calciu la vremea aceea.Pupam dulceata scumpa si mamica ingrijorata, o da vezi ca o sa fie bine!

Antonia si-a facut o noua prietene, o pisica din cartier roscata care iese la poarta cand mergem in parc, e tare dragalasa, se urca in carut si o lasa pe gaza sa faca ce vrea cu ea, nu se supara daca o mai trage de coada. Ma gandesc sa luam si noi o pisica peste cativa ani, eu tare mult mi-as dori.

Am votat si eu printelese, Tinem pumnii sa castigati!

Noi ne-am mai cumparat o masina si acum folosesc eu masina mai veche, imi e mult mai bine asa, ajung in 15 min la servici fata de 45 minute cat faceam inainte.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

LA MULTI ANI MIRELA ,multa fericire alaturi de cei dragi
Mandarinutza sa stapaniti sanatosi masinuta cea noua ,iar Antonia noua prietena ,ce dragalasa trebuie sa fie cu pisicuta in carucior
Alinus spor la BB2,mi-a placut jucaria ,ai idee cat costa?l-am vazut si pe micutul dansator

Mergi la inceput