Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Mihaelacg, doar eco am facut la 24 de sapt

26+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ilinca, eu miercuri intru in saptamina 25; burtica se vede binisor de-acuma, slabuta nu eram nici inainte de sarcina, si ma doare spatele din luna a 3a, asa ca... in plus, simt eu ca mi s-a modificat bazinul, ceea ce nu e de natura sa ma ajute.

Nu stiu daca merge chestia cu husa de tel la git dar banuiesc ca merita incercat...

La 24 de saptamini nu am fost la control; medicul meu de obicei nu ma urca pe masa decit daca ma pling eu de ceva...

Tocmai ce am vazut pe animal planet un reportaj despre fermele de lei din Africa de Sud, despre felul in care sint crescute animalele alea ca sa vina niste cretini fara testicole sa le impuste in interiorul tarcurilor si sa se laude apoi cu trofee de vinatoare......mi-e sila de oameni. M-au certat fetele pe la topicuri cu copii muscati de ciini ca iubesc mai mult ciinii decit copiii...dar cum sa nu te apuce scirba cind vezi ce fac oamenii?? nu cred ca mai exista alte animale care sa ucida doar din propria vanitate

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

novus si pisigri

mitzica24+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna seara!Nu va mai faceti griji, fetelor, cu cate un pahar de bere sau vin, chiar nu cred ca poate dauna intr-atat! Si eu mai beau cate o gurita din cand in cand, dar nu mai mult, are grija sotul sa ma atentioneze. Ilinca, la ce greutate ai ajuns pana in prezent? Si eu imi doresc din suflet sa ajung la dimensiunile de dinainte de sarcina, insa, ca si tine, ma intreb cum voi reusi sa scap de aceste noi obiceiuri alimentare. Fiind atat de placute m-am adaptat repede. Eu nu am probleme cu mancarimile, insa...am tot timpul aproape (chiar si dupa un pahar de apa baut) senzatia ca imi crapa burta. Mai pateste cineva asa??? E chiar suparator.Ana-Maria 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Maria, si pe mine ma mananca burta. Dar eu recunosc ca nu am fost asa de harnica la creme si uleiuri. Deci la mine sunt sanse mai mari sa apara oarece, deocamdata inca n-au aparut (sau or fi aparut in partea de burta pe care nu o mai vad??)

Ilinca sarumana, e o rochita luata de la ia o pauzari normale, nu de la pregnante. Io am in acest moment exact una bucata pantaloni, una bucata sarafan si doua bluze de la gravide, restul... ce mai aveam prin dulap.

Tufetele care mai aveti mustrari de constiinta de la bere si vin... Si eu am avut prima data, dupa ce i-am dat lu' ala micu' o jumatate de pahar m-a boxat toata noaptea, cred ca se matolise si nu mai tinea drumul drept prin burta. He he... Ieri i-am dat bere pentru a doua oara, un pahar intreg, dar de data asta n-a mai comentat. Mmm, oare incepe sa-i placa?

Mihaela, eu m-am cocotat pe masa saptamana trecuta, deci la 25+, dar asta fiindca am insistat eu sa fac o analiza de secretie, banuiesc o candida...

Tufetelor, cele care ati facut in trim I analiza de toxoplasmoza, ati mai refacut-o de-a lungul sarcinii? Dr. mea mi-a zis ca as putea s-o refac dat fiind ca n-am anticorpi.

...si maine la munca, nu?

Monik 26+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mihaela si Pisigri, eu ma gandeam ca de-aia e bun barbatul de luat la nastere, macar ca umplator de buzunare A, Mihaela, mi se pare foarte haios ca vb cu dr tau pe mess. Foarte tare!

Monik 26+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Saluti la toate,

"Tufete", sper sa nu va suparati pe mine ca va tot stresez cu numele; dar am si eu un fix, ca de...sint gravida si am voie

Care din urmatoarele nume vi se par ca suna bine?
Dominic, Miron, Tomas, Philip, Matei, Iancu, Vladimir, Barbu, Darin, Omar, Frederic, Junas...

Astept si sugestii, daca mai aveti.

Multu.

Gina 22+ bebe mic e

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Monik, eu am repetat testul de toxoplasmoza si in trim II, si il voi repeta si in III.Inapreda, din lista ta, mie imi plac Tomas si Matei.Ana-Maria 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Neatza fetelor!

Eu am punctat prima noapte nedormita nici pe sfert! La ora 01 beam lapte pentru arsuri, apoi program de pp pana pe la 4 dimineata, in timpul asta dureri de coloana la greu, mitzi mic boxa cum ma lasam pe spate si am asteptat cumintica ivirea zorilor. Bine ca macar e frumos afara ca altfel as adormi sigur pe vreun colt de birou!

Monnvas, nici eu nu am anticorpi pt. toxoplasmoza si mi-am repetat analiza in timpul sarcinii in sapt.12, acum in sapt.24 si eventual, o mai refac in sapt.36, asa pt. neuronul meu gravid, ca oricum m-am cam ferit de tot ce ar fi putut genera boala!

Gina, din listuta ta imi plac Matei, Iancu si Vladimir. Imi place si Dominic si Barbu dar cred ca-s greu de "asortat" cu numele de familie! Cel putin in cazul meu!

mihaela
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Buna dimuneata!
Multumesc mult fetelor pentru urari.
Noi am avut un we destul de agitat,cu pregatiri, cu musafiri... iar ieri s-a resimtit oboseala am avut niste contractii ( destul de multe ) dureroase. Sper sa fi fost de la oboseala. Inca mai am dar mai rare. O sa incerc sa stau linistita atat cat imi permite piticul.

Am vazut ca ati discutat despre alcool. Din cacan in cand nu este nicio problema. Eu o singura data am avut pofta de bere si am baut jumatate din paharul sotului mi-am amintit ca eu eram sub tratament cu antibiotic


Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 23+

Mergi la inceput