Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Fetelor, voua v-au aparut alunite sau chestii asemanatoare acum in timpul sarcinii ??? Mie mi-au aparut pe gat niste chestii mici ce ma mananca si una chiar sub sani si evident ca pe acolo trece sutienul ..

26+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns may16 spune:

buna seara fetele! vaaai ce ma bucur ca discutati de bere si vin . am pe constiinta un lucru de vreo saptamana care chiar ma macina si cum in ultima vreme fac din orice lucrusor capat de tara.
deci...am poftit la bere intr-o seara si mi-am trimis jumatatea (mai buna ) sa imi ia o bere fara alcool. nu a gasit zice el si mi-a luat o bere cu 2,5 % alchool si lamaie verde. buuun...am baut un pahar maaare...considerando fara alcool. eu nu beau alcool decat ff rar, nu mi-a placut niciodata si cu atat mai putin as bea in sarcina. dar in noaptea aia mi-a fost atat de rau , am facut tensiune si mi s-a acelarat pulsu....nu am dormit mai deloc. de atunci imi tot sta in cap ca daca i-am facut rau fetei. va jur niste remuscari de m-au facut sa plang (pana si mama mi-a zis ca imi bat joc de copil)....si eu stiu ca nu e o tragedie daca mai gusti vin sau bere din cand in cand. chiar ma bucur ca ati scis de poftele voastre . va pup pe toate
25 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns may16 spune:

novus mie mi-au aparut niste zgrabuntele pe sani cand am inceput sa dau cu crema...asta era mai pe la inceput si era si cald. ma mancau ingrozitor. s-au dus odata cu caldura.
eu am citit ca mancarimile pielii nu sunt numai de la intinderea ei. odata cu inaintare in sarcina de la presiunea copilului pe ficat sau fiere pot aparea si mancarimi de piele. cica nu mai elimina cum trebuie toxinele si ies mai multe prin piele.asa am inteles eu

25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Novus, si mie mi-au aparut destul de multe alunite acum in sarcina iar cele pe care le aveam s-au mai marit si stau mereu cu grija lor sa nu le vin de hac la dus sau imbracat! Dar am citit ca e normala aparitia lor in sarcina! Sper sa dispara dupa nastere astea noi sau macar sa nu mai evolueze!

mihaela
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Si pe mine ma mananca pielea de pe burtica dar trece de obicei dupa ce ma dau cu crema! Stiu ca exista un prurit specific femeii gravide, care apare de regula in trim.III si se pare ca e de-a dreptul suparator! Sa speram ca nu-l vom experimenta si pe acesta!

mihaela
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Monica, ce burta mishto si bluza aia moooov ce faina e! (eu am o "slabaciune" pentru mov).
Eh, asta cu "ce face bebe?" nu ma deranjeaza, la mine intrebarea asta vine doar de la mamici recente, cred ca le-a ramas de cand erau si ele intrebate la fel:))
Pisigri, tu in cate sapt. esti de umbli deja ca o ratza?:)) De fapt poate asa umblu si eu dar nu realizez, ma cred ceva manechin pe podium:))
Georgiana, sa pui poze cu hainutele si mai ales cu haine de gravide, daca ti-ai luat. Mie nu stiu de ce nu-mi vine sa cheltui bani pe chestii de gravi, daca am destule haine care inca imi vin fara sa arat ca un salam; ma tot gandesc ca pentru cateva luni sa dau atatia bani pe care i-as putea tine sa-i iau bebelinei toate chestiile frumoase din lume?... Si dupa nastere INTENTIONEZ sa revin la forma dinainte; dar nu stiu cum o sa scap de obiceiurile alimentare proaspat formate, si anume mancat 24 din 24:(( (ca si noapte visez ca halesc cateodata;))

19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Florinela, scuze! Ti-am atribuit din greseala un mesaj! Si azi nu am baut nimic! raman in schimb ai tai!

Diana, cu tine simpatizam in privinta reprogramarii! si pentru tine si sper sa te reprogrameze cat mai curand!

mihaela
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani!
Noi suntem ok,de doua zile suntem in petreceri iar de maine incepem terapiile iar.



Si eu am avut "pofta" de bere si vin-eu nu beau alcool rar gust de craciun si pasti-=doar gust.Acum am luat cateva 2 guri pe care am avut senzatia ca direct la bebe au ajuns



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

May16, Mababei, thank you !!!si eu am tot citit ca ar fi normale dar astazi nu stiu ce m-a apucat, am vazut-o iar pe cea de sub sani si...

Ilinca, nici mie nu prea imi vine sa dau banii pe haine pe care le voi purta doar eventual la urmatoarea sarcina !!! dar am noroc ca majoritatea prietenelor mele sunt proaspete mamici si mi-au livrat toaletele de.. gravida !! la pantaloni cel putin am deja excedent, la bluzite am facut si noi achizitii, iar la paltoane + geci prietena mea care e mai plinuta mi-a oferit cu drag din garderoba ei care i-au ramas mici



26+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

fetelor, eu tb sa merg vineri la bucuresti, insa m-a agatat acum dr-ul pe mess, si mi-a zis ca vrea sa ne vedem miercuri dimineata.
eu aveam programare la cosmetica miercuri seara, nu stiu daca ma poate epila maine dupa amiaza. faza e ca nu vreau sa merg neepilata.
intrebarea mea, la 24 sapt ati facut vreuna din voi si control pe masa inafara de echo?


mitzica24+ sau

Mergi la inceput