Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Nicole, poate cand e in contact cu persoane straine este el mai nelinistit si isi baga degetutele mai mult in gura, le roade si saliveaza mai mult? Altfel nu-mi explic chestia asta. Nu stiu...

Exista o crema pentru regiunea periorala, special pt. bubitele facute de la saliva, www.efarma.ro/products.php?id=2418" target="_blank">aceasta. Eu am folosit-o destul de des la Raducu in jurul boticului.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla


Gabitzam
- merci mult pentru crema . Am sa o incerc. Eu cu atat mai mult nu-mi pot explica.

Miss - felicitari pt iesire, cred ca ti-a prins tare bine...am vazut radierea din ochi....Ai fost vreodata obosita ? Nu cred.

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Mi se parea ca sunt usor febrila dupa ce am ajuns acasa, ca ne-am si plimbat vreo 20 de minute la aer curat si am ajuns acasa cu mainile cam inghetate... Eram cu obrajii cam rosii, temperatura 37,1 si mi se inchid ochii (mai mult ca de obicei ). Cand m-am dus la baie am aflat si motivul: mi-a venit ciclul. Acum am inceput cu anticonceptionalele Cerazette... Bogdan se bucura, zice ca gata, nu mai e mult si se da liber la ... stiti voi ce

Vianne, tu cum mai dormi?
Nicole, of, ce rau imi pare ca te-au fentat neseriosii cu comanda... O prietena a mea a patit la fel, isi comandase un storcator de fructe scump si bun de pe amazon punct com si imbecilii i l-au trimis pe cel pentru 110 V (ca in SUA), desi ea precizase ca vrea pentru 220 V, pentru Europa... A reclamat, ei s-au scuzat in aceeasi zi, dar .. surpriza, pe cel de 220 V nu-l aveau (deci nu fusese chiar o greseala, ci facusera o incercare, ca poate se prindea si-asa)...

gabitzam, atunci te iert, daca nu era facut de tine tortul


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Nicole imi pare asa rau! Eu sunt f incantata de costumasul de Craciunita de le la redoute...si io am stat cu emotii pana a venit! Eu a avut noroc...redutii nu mi-au ratacit colete...era sa pierd unul din cauza postei! Acum sunt super enervata ca nu mai pot comanda in Frata, insa sper sa nu reziste pre mult franciza...cea din State a dat kicks...sper sa se intample astfel si cu cea din Ro!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna seara!
La multi ani Andreelor si Andreilor, bebelusi, mamici, frati, surori!

Cleo, mi.au placut cel mai mult nr. 10,12 si 13 - haoioase rau .

Laura, sanatate lui Mirci!
Nu stiu cine spunea - parca chinabulina - da de obicei copilasi infofoliti devin mai sensibili si racesc mai des, aia mai "golasi" se calesc si ii ocolesc racelile.
Fii-mea umbla toata vara desculta prin casa, fara sosete, papuci si nu numai vara, chiar si acum; sa nu va zic ca si-n fundu' gol (cam ca tiganii, ce mai!); cat ma tineam de capul ei, sa se imbrace, nimic - tot se dezbraca pana la urma si tot "pui golas" era - si culmea, desi eu imi faceam griji ca raceste, nu s-a imbolnavit niciodata.

Miss, fain ca ai iesit - si mie imi lipsesc iesirele astea fara copil/copii.
Sper ca at. cand n-oi mai alapta sa ies mai des. Nopatea ii dau de 2-3 ori si ziua cand vrea, asa ca cam greu de facut program. Mai rau e ca nu vrea deloc biberon (nici suzi) se uita la el, il molfaie cu gingiile - parca nici nu stie sa traga, nu inteleg nimic..

Nicole, de bubitele de la gura nu stiu ce sa zic -- poate Gabitzam are dreptate.
Sper sa primesti banii inapoi de la comanda!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna seara!
La multi ani Andreelor si Andreilor, bebelusi, mamici, frati, surori!

Cleo, mi.au placut cel mai mult nr. 10,12 si 13 - haoioase rau .

Laura, sanatate lui Mirci!
Nu stiu cine spunea - parca chinabulina - da de obicei copilasi infofoliti devin mai sensibili si racesc mai des, aia mai "golasi" se calesc si ii ocolesc racelile.
Fii-mea umbla toata vara desculta prin casa, fara sosete, papuci si nu numai vara, chiar si acum; sa nu va zic ca si-n fundu' gol (cam ca tiganii, ce mai!); cat ma tineam de capul ei, sa se imbrace, nimic - tot se dezbraca pana la urma si tot "pui golas" era - si culmea, desi eu imi faceam griji ca raceste, nu s-a imbolnavit niciodata.

Miss, fain ca ai iesit - si mie imi lipsesc iesirele astea fara copil/copii.
Sper ca at. cand n-oi mai alapta sa ies mai des. Noaptea ii dau de 2-3 ori si ziua cand vrea, asa ca cam greu de facut program. Mai rau e ca nu vrea deloc biberon (nici suzi) se uita la el, il molfaie cu gingiile - parca nici nu stie sa traga, nu inteleg nimic...

Nicole, de bubitele de la gura nu stiu ce sa zic -- poate Gabitzam are dreptate.
Sper sa primesti banii inapoi de la comanda!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

La multi ani tuturor puiutilor nascuti intr-o zi de 30 si tuturor Andreiutilor si Andreelor!

Multumim pentru urari!!!!!!!!!!!!

Miss foarte bine ai facut ca ai iesit! Cred ca am sa incep sa il mai las si eu pe pitic cand se mai iveste ocazia chiar si pt o ora. Mi-am dat seama ca am nevoie si eu din cand in cand de o iesire. Ma intorc altfel acasa, cu mai multa energie si mai calma si el simte asta! Acum sa vedem cand oi mai repeta figura, macar odata la 2 luni o luna tot voi incerca.

Gabitzam ffff frumoase pozele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Seara buna!

Vroiam sa le urez bebeilor care implinesc azi un numar de lunitze...Andreilor si Andreelor le-am urat!

Deeeeci Robert Daniel, Julia, Sara Maria si Eric Sebastian !!!

Ia sa vedem rezultatele alegerilor!!... Mai sunt 2 minute!!


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

In sfasit imi trag si eu putin sufletul!AM avut o gramada de musafiri si asa frumos a fost!Am facut poze dar numai maine le voi pune ca acum am o lene de ma doare.....

Va multumuesc tuturor pt urari si asemenea va doresc si eu ,la fiecare in parte!!!!
Gabitzule,esti o dulce si o draguta!Iti multumesc din suflet pt telefon!!!
Nicole exact asa are si Eric ,e plin de bubite mici mici rosii in jurul barbie,dar el are si pe nas!El a mai facut de 2 ori asa si l-am dus la pediatra si ea a zis ca din cauza mea ca eu mancasem salata de beuf si cica ar fi din cauza maionezei!Dar acum chiar nu am mancat nici maioneza ,nici nimic nou nici eu nici el ca sa zic ca e de la mancare!Habar nu am de la ce poate fi si ma enerveaza de mor!!!Mie atunci pediatra mi-a zis sa ii dau 3 zile la rand cate o fiola de calciu si un ml de aerius!!!Eu sincer nu vreau sa ii dau!Astept sa vad cum evolueaza zilele astea.

Fetelor care aveti probleme cu hemoroizii!Am gasit o crema super buna,e buna si in timpul alaptarii!Proctolog se numeste!!!E superrrrrrr!!Miss tu parca ziceai daca retin bine minte,daca nu este acolo zi ca iti trimit de aici,e super buna,eu asa dureri am avut,si acum de cand o folosesc ,ciuciu dureri si incep sa se retraga!!!
Va pup si inca o data multumim de urari!!!


Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

pt toate care ne-ati felicitat pt implinirea a jumate de anisor Si uram si noi un La multi ani din toata inimioara noastra,tuturor care azi si-au serbat onomastica sau au implinit lunite

Noi nu am mai prea dat pe aici pt ca ma termina amandoi teroristii.Am sa incerc sa mai va dau vesti despre noi.de aproape 3 saptamani suntem posesoare de 2 dintisori,de la 5 lunite jumate am inceput diversificarea,ne plac legumele de numa ,azi am bagat si pieptul de pui si peste vreo cateva zile fructele.am incercat mar simplu si cu biscuiti fara gluten dar sunt cah deocamdata,la fel si apa sau orice alt lichid inafara de lapticul de la tzitzi.stam in fundic bine si ne aruncam dupa orice e in jurul nostru si incercm sa ne taram de-a busilea.Cand e in mare chef isi face bram bram cu manuta la buzite,se umple de baleeee de ne schimbam de 3-4 ori pe zi.E terminata dupa Alex,dar si el dupa ea,se iubesc si se dragalesc de stau si ma uit la ei ca la desene animate.
Poate o sa reusesc sa imi administrez tmpul mai bine sa mai pot sta de vb cu voi ca de la 9 dimineata la 7-8 seara sunt singura cu amandoi.Va pupicim pe toi si toate

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008
poze shoricica
http://img139.imageshack.us/img139/2729/hpim0730ff1.jpg
http://img371.imageshack.us/img371/6482/hpim0750ed9.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Miss, Adriana, Lorich, Inais merci de urarile de sanatate.
Suntem mai bine. A mai facut azi febra, dar i-am pus novocalmin...Continuam sa luam amoxicilina, face f urat cand il scol noaptea, nu vrea sa deschida gurita deloc...in rest...e super de agitat, da din maini si din picioruse (adica ma zgarie pe fata si-mi bombardeaza cezariana) si adoarme tot mai greu.
Ma gandeam la tine, Miss azi , sa stai linistita, simteam cum imi pierd rabdarea, cred ca toate suntem la fel, oameni sunte,...
ooof, puiul mamii dulce, mi-e drag de el si in acelasi timp mi se urca nervii la cap...dar am inceput sa stau cate 5 ore sa-l culc fetelor, doarme o ora pe zi copilul asta si nici noaptea nu e de 12 ore... si in timpul asta mai intrerup sa-i fac mancarea, sa mai spal un teanc de vase, sa mai fac o mancare...hmmm
trebuie sa mai ies si eu, buna treaba Miss sa-ti fie de bine!
La fel Andradei!planuiesc si eu ceva acusi.
Gabitzule vreau si eu tort!! Super pozici, cum ne-ai obisnuit deja!
Daria super ca esti cu sotul si va simtiti bine. te asteptam cand ai timp sa ne mai vizitezi!
Nicole imi pare rau de experienta cu Mothercare!
Andree asteptam pozicile, ma bucur ca ai avut o zi frumoasa.
Mihaser la ce film ati fost??abia astept si eu sa-mi iau floricele si sa stau cu baiatul la cinema!!! la filme de baieti!! hihi

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput