Puiuti de randunici 2008 (150)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:


asa ca de 8 luni!

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

La multi ani ,ANDRA!!!!
CUSCRA,sunteti bine???
Iete ca aparu si Nicoleta
Din capitolu trecut:
Liana,ce "mancarica" buna ai pregatit
Gecko,ce a patit PATRICK?????????
Oana,sa stii ca jucariile de la Vtech sunt tare faine!Sam are o mingiuta si o carticica-amandoua in germana-si de Mos mai primeste cateva!prea multi bani se duc pe jucarii
Simo-Mimo,i-am facut socrelului tort,nu ca ar fi meritat,ci asa,din omenie!si am mers cu David sa i-l ducem ,ca sotu nu-i acasa,si nici macar nu ne-a dat o felie!maine trebuie sa-i fac lui David altul ca vrea,saracutu!
cam atat am retinut!
Copii dorm,eu am facut baita,am calcat ceva si mancare ioc..ca maine mergem la mama la pranz si apoi vine sotu si plecam la fagaras la finutul Andrei!
ma duc si eu la nani

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Andrutza, la multe lunisoare!

Nico, am si uitat sa-ti zic: daca aspiratorul ala ar face ca, copilul meu sa fie mai bine eu l-as lua, nici nu m-as mai gandi!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Simo, cum ma, sa nu-i dea macar copilului?????

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Asa...sa va zic un pic despre noi.

Sean a fost in greva foamei aproape o luna jumate. Nu vroia mai nimic in afara de tzatza. Ma adusese la disperare, am aruincat mancare intr-una. Lua doua lingurite si gata, nu mai vroia nimic. Eui bine, cand mai aveam putin si ajungeam la nebuni, a inceput baiatul meu sa papeee iar asa cum papa la inceputul diversificarii. De aproape o saptamana mananaca tot ce-i dau: cereale, fructe, legume, iaurtel, am inceput si ou asa timid...m-a uluit. Chiar daca nu termina mereu castronelul, eu sunt super fericita. Singurul lucru nou este ca am inceput sa-i dau iar niste picaturi de vit A+C+D. Oare sa-i faca astea pofta de mancare??? Oricum, sunt fericita.

In schimb...cu dormitul...ce sa va mai zic...doarme cu noi in pat aproape in fiecare noapte. Pai incepuse sa se trezeasca la fiecare ora si deja nu mai puteam sa ma duc la el in camera, sa-l alaptez in fotoliu si sa-l pun in patut de 7-8 ori pe noapte. Devenise frustrant si obositor. Si am zis ori il intarc, ori il aduc in patul mare. Si am ales sa-l aduc in patul nostru. Se trezeste in continuare destul de des, dar mi-e mie mai simplu sa-l alaptez si sa-l adorm la loc. Asta e.

La capitolul progrese...inca nu merge de-a busilea dar probabil ca in maxim 2 saptamani o va face, ca da semne. Se ridica singur in fundulet, spune ma-ma cand e suparat si vrea tzatza, are o strigatura a lui cu care il striga pe Hector...creste puiul meu. Chiar m-au apucat nostalgiile, mi-e dor de el cand era mic de tot, nu-s cum sa va zic..il vreau asa mare dar as vrea sa-l mai tin in brate o data cand avea cateva saptamani. S-au schimbat si hainutele pe care i le cumpar (de 12 luni) si au alt aer, de baietel, nu mai sunt de bebelus...of...trece timpul...



Nopti albe in Florida: 1 dintzishor a rasarit, mai asteptam 19
"Adam and Eve had many advantages, but the principal one was that they escaped teething." - Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Buna seara crenguta,

Vio, ce mai faci? Te-a acaparat Sean de tot? Hai si mai povesteste de el.

Mimo, si eu sunt moarta de picioare de la atata umblat azi. Bine ca nu te-ai dus la Expozitia de haine si incaltaminte..., era absolut nebunie de parca se dadeau gratis! Sa poarte sanatoasa Teo lucrurile cumparate.

Luny, ma bucur de putzi a lui Muffa.

Ce m-am distrat de discutiile de masini!

Gudinde, tu vrei sa-ti iei musai noua masinuta? Noi avem Hyundai si Opel, bune amandoua. Normal, nu?

Eu toata ziua am fost la cumparaturi. La 13 am venit acasa sa doarma rebe si sa manance legumele si apoi am plecat din nou. Am venit pe la 19.30 si ma dor piciorele de mor. Am cumparat multe lucruri frumoase pentru mine si Rebecca! Randunoiul a scos multtt din buzunar!

Bubule, au jucarii Vtech la Auchan, mi se pare ca am vazut chiar mingea de care spui...

Sunt restanta la poze, sa vedem daca nu-mi da Rebe trezirea...

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Vio, pana am trimis eu mesajul ai scris de voi. Imi pare rau ca intrati si voi in clubul frichinitilor de noapte...Si eu o tin pe Rebecca in pat cu mine ca m-am saturat de atatea ture...

S-a trezit...

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Simo, da ma, si io pe-aici, desi nu dau semne, totusi citesc. Pai ce sa mai scriu dupa o zi ca asta? Muncii de-mi sarira fulgii... Si prevad o noapte frichinita, ca doar asa sunt puii astia de pe crenguta, sa faca exceptie al meu??

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Buna seara,

Avem si noi caciulitza asa sau asa tot eu sunt

Seara buna

Clodute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Vio- ma bucur ca ne-ai scris. Si eu vreau sa vad pozici cu Sean, chiar mi-e dor de el..
Mihutza la multe lunisoare Andrei!

Am vazut pozici si montaj cu Bubulinii, cu ce pofta papa Stef din maru ala; montaj cu Mufy cum zapacise el punga aia,Antonia si ea are ciuda pe ele, le fosnaie de zor;pozici cu pui deClodet care are caciula cu urechiuse..

Clau sa va fie de bine cumparaturile, ce v-ati cumparat tu si Rebe?

Nico ,Simo

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput