LMA spiridusilor de ianuarie- februarie 2006 (306)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Silvie sa poarte Alain sanatos hainutele care le va primi de Mos Nicolae cred ca au jeansi la fel, sant negri si pe la genunchi mai decolorati? Geaca sigur a costat mai mult, nu sant preturi de 26 S-ar putea sa fie 35 ca nu e din piele, alea din piele parca erau 60...nu mai tin minte exact.

revin....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ioana de Bistrita!!!! mai e un piiiiicccce faceti maine de ziua puiului?

Giova, nu te.am vazut la coada la sarmale Cum ati petrecut in Alba?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Am aranjat si noi cu cadoul de Craciun pt Angelo. Am facut comanda la magazinul care ne.a trimis bonus 5 euro pt ziua lui Angelo: un urs la fel de mare ca cel cu care doarme( seamana dar nu stiu daca il va accepta ) asta nou costa 20 euro iar cel vechi l.am luat din Wallmart cu 5 dar atat a dormit pe el ca a ramas fara gat Este ca o carpa in dreptul gatului, al doilea produs este un trenulet Thomas cu sine de 1.20 m care este super ieftin 20 euro in conditia in care un simplu thomas sau alte locomotive din film, costa 17 euroi. Silvi, voi aveti trenuletul asta cu sine de care spun? Cum este? Pt. ca scria in pliant ca jucariile se livreaza in termen de 2 sapt. vor fi numai bune de Craciun. Pt. Mos Nicolae m.am gandit la un dvd nou cu lazy town, un personaj din film pt. ca are doar unul singur din 10,un plovaras cu Mickey si cam atat.Pe 6 ne ducem la mall ca vine Mos Nicolae sa le dea cadouri copiilor, acum sa vad si la mall-ul de la mine de la sv. la ce ora este programat si acolo mosul Poate ajungem in doua locuri

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eu v-am tot citit, dar n-am mai apucat sa scriu...de nervi.De cand am schimbat antivirus-ul ma da afara de pe net tot timpul. il urasc, dar cica-i mai buna asta
... v-am visat ieri noaptepe toate. intre timp, am uitat ce-am visat, asa ca nu mai sunt in stare sa povestesc, dar bine macar ca-mi amintesc pe cine "am vazut" in vis.

Any, din cate imi amintesc io de pe cand eram tanara si nelinistita, cel mai ieftin mergi in De cu un bilet ce se cheama wochenende ticket...costa ceva gen 20(acu o fi 30)de euro si poti strabate tara in lung si-n lat cu biletul asta, dar e valabil numai sambata si duminica si numai la personale. au legaturi f bune, daca e nevoie de schimbat...ma sunt si niste tichete ieftine de land, dar M si K nu cred ca-s in ac. judet. uitati-va pe site-ul de la DB ca imposibil sa nu mai existe asa ceva ca nemtii circul muuult.
Silvi si Maraki si noi avem uniforma blugi si pulover cu cars de la TzeundA (io asa-i ziceam cand am venit in Fr si parca vb despre extraterestrii ca aci se "ceteste"SeeA....in + mai avem si soseste si chiloti si fiecare om cu care se intalneste e informat ca Alesh are "caloti" cu "titina" de curse, dar noi suntem maari fani....cred ca cars-ul a reusit sa-l detroneze pe oui-oui, asa de craciun primeste o matahala cars telecomandata, pe care i-a luata taica-su acu vreo 2 luni de la Disney...abai astepts sa o pot scate la lumina sa scap de ea din dulap si poi sa vezi ce o sa o bomban prin casa...pt 6-dulciuri, nici nu-mi mai bat capul cu altceva ca si asa avem mai multe decat ii trebuie si la haine si la jucarii (taica-su, bineninteles, nu are ac opinie, asa ca sper sa uite ca e sarba ca-i superocupat in per asta)

Ioana- stam cu paharele si farfuriile intinse si ne punem acu si papioanele...

uitasem ...la noi declicul cu pampersul s-a produs dupa ce i-am luat o carte cu unul de la desene anim care facea si la olita si la wc si apoi tragea apa si spala pe maini-tot tacamul. nu mai zic ca m-am scos ca io n-am vazut cand am cump ca de toate astea se ocupa tatal lui t'chiupi, asa ca de cum aparea taica-su in zona numai el avea onoarea sa fie "insotitor"(el e convins si acu ca io am facut-o intentionat, dar, pe bune, ca a fost o intamplare...fericita)

Cosmi-tot vreau sa te intreb mereu si uit: in ce comuna te duci tu la tara?poti sa-mi scrii pe pm, daca nu-ti vine aici

sper sa pot trimite...

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Fetelor am dormit si eu cu Alain de la 14 pana acum macar cred ca stau lanoapte sa calc pe faza asta .
Maraki merci de informatii ma gandeam eu ca nu e atat in conditiile in care amarata aia de camasa cu bluzita e 19,99 fine nu sunt blugii asa decolorati, sunt cam scrisi parerea mea daca vrei iti fac poza cu ei ca pe site la C&A nu ii vad aici sa ti-i arat. Sper pret trenuletul Thomas cu 20 de euro, pune un link ceva sa il vad exact poate i-l comnand si eu glumec ca nu cred ca livreaza aici, e de la Duplo nu? Alai are la capitolul trenulet, cel de la disney cu winnie the pooh, cu sina mica, nu stiu cat aredesfacuta, rezistent saracu cu Alain a aruncat locomotiva si in vana cu apa si inca merge , 2 seturi de tren mari de la dulpo dar alea simple fata Thomas ca sa am gasi aici in magazine, si 2 trenuri de lemn de la ikea. El e incantat de toate si se joaca cu ele pe rand. Sper faza cu ursul fara gat vai ca si doudou lui Alain arat cam ramolit saracu dupa attae spalari si at cu spray de pete, trebuie sa cumparam si noi o rezerva din timp. Cred ca o s afie super incantat Angelo de cadou, abia astept sa ii vad mutrita .
Ana de France mai bine ? Eu nu stiu daca hulesc inca hainele cu cars dar am un pulover pt Alain cu tigru de la disney care dehamat a fost de cand l-a luat tati care se uita cred numai la tigru si ii sta aiurea de tot la gat, nici nu i l-am dat decat de vreo 2 ori, astea par de calitate dar cam colorate pe gustul meu dar de nu le port eu. Abia astept sa vedem "matahala"si mai ales reactia lui Alex care cred ca va fi f incantat de ea, de la noi.
Am uitat sa va zic a printre chestiile de facut activitati pe care le-am luat azi e un set de hartii patrate cu un ghid care te invata cum sa o impachetezi sa faci barcute avioane si inca vreo 16 chestii, abia astept sa ma pu pe treaba, parca vad ca almeu pitic va participa cu ruptul.Sunt asa lucruri frumoase aici de decorat si de facut, globuri de poliester care trebuie pictare, tot felul de ornamente ce trebuie facute cu mana, anul trecul imi ziceam ca las ca anl asta fac sigur cu Alain acum vazandul pe al meu copil mai amn operatiunea un an...dar sper chiar la anul sa facem decoratii impreuna si mai multe activitati.
Am uita sa va zic ca azi am tras o spaima cu el, chiar cand am intrat la gradi l-am auzit plangand in spate la topogane, cazuse si avea gura plina de sange din fericire a fost numai buza si n ceva dinte, in 5 minute s-a calmat si l-am adus acasa.


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

asadar prima zi de gradii un succes...vedem maine

fetelor aici puteti trimite bani daca vreti

CAZAN COSMINA IRINA

RO95RZBR
0000060011050184


stati ca vin dar tb sa mestec in mancare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ana de France, macar ne.ai visat fara sa ne certam intre noi? Esti o norocoasa cu Alexandre ca a inteles singurel ca trebuie folosita toaleta Eu ma gandeam sa-i cumpar scarita speciala cu colac inclus, Giorgos ma face obsedata dupa cumparaturi El nu intelege ca este necesar pt Angelo Poate daca vede scarita si mai ales ca are manere de care se poate tine, poate incepe si el sa faca la toaleta. Are colac simplu dar fuuuge cand vreau sa-l pun la toaleta Mie mi s.a parut ciudat rau sa aud Tze und A, eu ca tot romanul citeam in engleza C&A Poate te induri sa ne pui pozici cu Alexandre anul asta cu sarbatorile
Silvie, am pus pozele in drop cu Thomas, ma mir ca nu aveti si setul asta complet

Copilul meu intelege germana in situatia data cand noi nu vb germana deloc Daca-i pun dvd-uri in engleza( am descarcat o gramada de filme pt copii pe net ) nici nu se uita, daca sant in germana care le avem acasa, este foarte atent Acum 3 zile cand era in mall, a salutat un baietel in germana de ne.a lasat pe toti masca Nemtii la plecare spun Tschuss care se citeste >Cius De la noi a auzit doar Pa si Iasu

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


in sfarsit acasa!!!!
V-am citit duminica, am si scris si cand sa trimit...a picat netul. de atunci nici nu am mai putut sa-l facem. Nu stiu ce naiba are...sper sa se rezolve pana de sarbatori.
tuturor celor care poarta numele de Andrei si Andreea!!!

Noi suntem bine, a fost frumos acasa, a trecut prea repede. marco nu a mai vrut sa venim in Tm, dar n-a a vut incotro.
Vineri, dupa 6 ore de condus am ajuns in Gherla. s-a lucrat la drum, ne-am oprit la melania de unde i-am luat papuci faini si ieftini la marco.
Miha m-am gandit la tine cand am trecut prin Apahida-parca acolo stai, nu?
la nasi a fpost frumos, piticul- matei- de 4 luni e un dulce...doarme si papa. a cam fost terorizat de Marco...cand nu eram atenti, fugea la el in camera si-l impusca cu mitraliera. cred ca a avut cosmaruri piticul, vai de noi....
In schimb a fost super tandru cu el, il mangaia, il pupa, si cand plangea fugea repede...era curios din cale afara. Cu Tudor s-a inteles de minune, s-au jucat frumos, iar daca lui T ii trebuia jucaria lui M, acesta i-o dadea imediat, ca sa nu-l supere.
Sambata la pranz am plecat de acolo, am intrat rapid in Auchan si am iesit repede, nu am gasit nimic sa-mi placa...si ne-am continuat drumul spre Alba.
Duminica ne-am trezit la ora 11 si am plecat spre Albac, la zapada si sa vedem cabana pt. Rev. La cabana se urca 2 km pe jos, asa ca am zis pas...am mers la o cabana misto si ne-am jucat in curte si pe urma am mancat acolo. zapada nu era cine stie ce, era fain la Arieseni, dar pana acolo mai aveam de urcat 40 km si era deja tarziu.
Luni prin oras, cam naspa....parada am ratat-o ca m-am dus cu cumnata la un mag. de mi-am luat costum de ski. Clau mi-a zis ca marco a fost impresionat, dar nu a avut ce vedea...putini de tot. noi am ajuns la final...multa lume, nebunie...ce mai.
La artificii m-am dus doar eu cu marco si cu ai mei. Clau a mers sa-l scoata pe taica-su din sant, a derapat. bine ca nu s-a lovit el, dar masina in fata e distrusa.
au rezolvat azi pe la pol., asigurari si o face cat mai repede, caci el e taximetrist si e pierdut fara masina.
Ieri si azi l-am sarbatorit pe tata si cam atat.....
s-a terminat mini concediul nostru......ne gandim ce facem de Rev si asteptam sa vina Craciunul sa plecam iar spre Alba.

sper sa reusesc sa va citesc azi, daca nu maine...caci voi sta acasa, program administrativ.
.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

A aparut si patul mult asteptat. am vazut ca m-a sunat si d-nul cu care am vorbit, doar ca celalat mobil l-am lasat acasa. asa ca maine il sun sa-mi trimita masina....de abia asteptam.

De MN nu stiu ce-i cumpar...ii dau puzzle cu Cars, din 20 piese si cred ca ceva masini din gama lui Bob the Builder.
De MC iar vroiam ceva de la BB, sau Cras, acum sa vad ce mai gasesc.
De ziua lui ne-am decis la laptopul testoasa, tare atras a fost de laptopul lui Tudor, ma intreba care sunt anumite litere, trebuia sa apese pe tastele respective, ii zicea vocea din comp.

pampers noi nu mai avem de multttt......nici nu mai face pe el cand doarme....azi imi era frica in masina, caci a adormit fara sa faca pipi, dar dupa 2 ore de somn, s-a trezit si a facut.
Silvia ma bucur ca esti mai bine, tare nasol e cand nu ai cu cine lasa copilul, in cazuri dintr-astea.
Sa poarte Alain sanatos hainutele cu CaRS, Marco ar fi fost in extaz cred....
Any ma bucur ca mai dai un semn. Felicitari pt. progresele Ioanei. ma bucur ca sunteti ok toti3 si ca plecati in De de sarbatori. lasa...bine ca ai de munca, caci uite tot mai multe fabrici se inchid....sper sa treaca odata criza asta si sa nu afecteze prea multa lume.
Cosmi ma bucur ca s-a acomodat Stef la gradi, sper sa o tina tot asa. Imi notez datele, probabil fac zilele astea un transfer de pe net.
Maraki ce sarmale? s-a dat asa ceva? se vede ca am fost pe langa cu 1dec. asta.....
Super ca intelege Angelos germana. si bine ca ati rezolvat cu cadoul de Craciun.

revin......

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Seara buna! Eu necajita tare, azi cand am venit de la serviciu am vazut ca Razvanelul schiopata tare. Bona zice ca nu schiopata cand l-a adus de la gradi..nu stiu ce sa zic, schiopatatul e extrem de vizibil si mai si cade.......nu zice ca-l doare, i-am facut masaj cu arnica, sper sa fie bine maine. Am tot citit pe net despre sinovita de sold la copii......Doamne fereste sa aiba asa ceva! Am sunat-o pe educatoare si cica nu a vazut sa se fii lovit, nu a plans, nu s-au batut dar zice ca-i posbil cand jucau elefantii (aia cu "un elefant, se legana, pe o panza de paianjen" si la sfarsit cand se rupe panza si cad elefantii se arunca toti pe jos si poate atunci s-a lovit sau a cazut alt copil pe el. Dar sa inceapa schiopatatul dupa 4 ore si mai ales dupa somn?
Sanatate multa tuturor!
Incep emotiile maine la 13.40 se implinesc 3 ani de cand ne bucura vietile minunea cu ochi senini si zambitori!!!!
M-am pleostit de emotie!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput