LMA spiridusilor de ianuarie- februarie 2006 (306)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Sara buna din Moldova PSD-ista...o porcarie de alegeri!
in fine...

Am revenit si eu un pik aici intre voi-cred ca mai era un pik si ma dadeati afara. Nu stiu cum dar nu mai am timp de nimic. Ioana imi ocupa tot timpul si inca ceva pe deasupra.
Plus farmacia la care merg zilnic , stam mai mult acolo, la ai mei. din punctul asta de vedere a fost Ok vara, acum e un pik mai greu ca e cam frig.
Azi am ajuns in Iasi, miine stam sa vedem poate ajungem la parada de 1 dec.
Suntem bine in rest, tati e cu noi, avem de gind sa plecam amindoi de craciun in germania la Munchen o saptamina si de revelion sa stam aici cu ioana si cu cumatri.
De progresat progresam f bine cu vorbitul si cu faze si fraze comice de rizi cu lacrimi.una din ele...observatie de la bunicul pentru ca rupe o revista "ioana, cartile nu se rup", la care ea..."cartile nu, revistele da" .
In schimb cu pampersul e JALE!!!! nu se cere de loc. azi a facut in mijlocul bucatariei fara nici un anunt...mai zice citeodata ca face dar pina ajung cu olita sau la wc e uda deja. nu stiu cum si cind o sa scapam. daca ma tin de ea sa o pun din 2 in 2 ore face fara probleme, daca o intreb si zice nu stiu ca e nu-nu minte, dar...e f greu...
la gradi inca nu mege, a dus-o mama 2 zile la gradinita de la scoala unde a lucrat ea si a fost f incintata, dar cam atit. e foarte neascultatoare , nu face ce ii ceri decit cind are chef. am pe scara 2 copii unul de 4 si o fetita de 2 ani jumate, numai cu ei vrea sa se joace si cind o duc la ei o iau acasa cu cele mai mari urlete de pe pamint. offf.
de mincat maninca f bine, are 17 kg si aproape 1 m inaltime.
promit sa pun ceva poze noi...eu am avut calculatorul de pe care scriu acum virusat nasol si nu am mai reusit sa mai descarc poze din aparat. promit ca miine daca tot stau acasa sa ma ocup de asta.
fetele am si eu o rugaminte, imi da si mie cineva pe Pm parola din contul comun daca mai exista...vreau si eu niste colinde please!!!!


Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Hei cam slaba activitate in zona,eu am mai inviat un pic, am lasat copilul la gradi si ammers la farmacie de unde m-am intorc cu o plasa de medicamente trebuie sa ma apuc peste vreo 2 zile de un trat f nasol pt ulcer cu omeran si 2 antibiotice si inca cateva chestii cred ca mor pana il termim
Any salutari de la noi, ma bucur ca suntetti bine, sanatosi voiosi, cu tati langa voi si cu planuri frumoase de vacanta si noi suntem cu pampers se pot lua de manuta ai nostri, eu una nu il mai stresez ca l-am tot certat si rezultatul e ca face kk in pampers si nici nu imi spune . Vai, vai PDS-isti din nou ? lasa ca nu mai are nici o importanta ca toti sunt la fel .
Eu fug sa adun de pe aici ca imediat trebuie sa il iau pe Alain si iar nu apuc sa fac nimic.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Anymoooniiiii de ce veniti in Munchen? Aveti prieteni? Ce vreti sa vedeti aici? daca ai vreo intrebare sa imi spui
Silvi sa stii ca PSD-ul a iesit majoritar in senat si parlament Asta au votat romanii, ce va urma vom vedea....


LA MULTI ANI ROMANIA

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Seara buna dragelor!
Greu v-am gasit, sa inteleg ca sunteti la petreceri de ziua Romaniei?
Noi suntem relativ ok, eu trag cu o raceala de mai bine de 2 saptamani dar m-am incapatanat si nu am luat antibiotic, sper sa-mi treaca!
De citit va mai citesc asa, pe sarite, mai greu cu scrisul ca in biroul in care sunt acum am o pozitie tare aiurea; se deschide usa fix in spatele meu si cum in marea majoritate a timpului seful e cel care intra nu ma risc sa ma prinda cu DC-ul deschis!
De acasa nu prea apuc ca stau mai tot timpul cu Razvan care s-a facut un pupacios si un lipicios si vrea brate mereu asa ca stau cu e in brate si ne uitam la desene si comentam si ne distram!
Am vazut ca vorbeati de pampi, si noi cu pampers peste noapte. Doarme piciul asa de profund ca nu s-ar trezi pentru pipi nicicum. Uneori dimineata e pampi uscat, alteori e full desi seara bea cam 200-250 ml lapte mereu......eu nu disper, vom scapa si de cel de noapte. Sunt multumita ca nu mai avem accidente in cursul zilei, ca spuna mereu cand vrea la olita, acum ii spune si educatoarei, suntem pe drumul cel bun!

Asa, si daca tot am votat cu cine trebuie va binedispun si pe voi cu ce am primit pe mess:

«Mama lor la toti»
Buna tara, rea croiala
Mama ei de randuiala!
Aia hoti, astia hoti
Mama lor la toti!
Vin ai nostri, pleaca ai nostri,
Noi ramanem tot ca prostii.
Bat-o vina, bat-o strechea
Trage-aicea cu urechea.
Mai romane, om sarac,
Ti-au venit iara de hac!
Ne promit marea cu sarea
Si conduc aiurea tara!
Opozanti si patentati
Si-au batut iar joc de frati.
Merg la Cannnes, Hawai ca regii,
Pensionarii, pedagogii
Au ajuns precum milogii,
Muncitorii n-au salarii,
Curvele pupa dolarii,
Venetici fac pretul painii
Si la cozi stau tot romanii.
Romania-i de vanzare,
Cu uzine, glii, hotare.
Dumnezeu dac-ar veni,
Prim-ministru intr-o zi
L-am manji si i-am gasi
Cazier la SRI.

De rasu-plansu!

Pupici si o seara faina!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"[/b]



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna seara... La multi ani ROMANIA, LA MULTI ANI romancelor
Am aparut si eu acasa...maine la servici of .
Am fost de ieri la Sovata, ieri nu am iesit la partie decat prin statiune, azi am urcat cu telescaunul si ne-am dat cu sania..am stat vreo 4 ore sus la 1200 m altitudine. Copiii au fost in culmea fericirii, le-a placut mult...
Ioana...asta era o melodie parca si suna bine.
Silvi, imi pare rau ca ai fost bolnava...bine ca ai medicul aproape de tine . Cum te simti acum?
Maraki am luat sania normal...2 bucati inca ca suntem multi .
Anymony, succes sa scapati repede de pampers.
Giova...pe unde umblii? A inceput si aici sa simta asa zisa criza, multi oameni care lucrau la combinatul chimic de maine sunt in somaj pt ca nu mai au ce muncii, le sunt pline depozitele si nu au cui vinde. Am observat si eu ca s-a ieftinit motorina... macar are si criza asta o parte buna
Dani s-a uitat pana acum la Spider man si acum e la nani. pe Sandra o las la tot filmul cu toate ca are scoala maine.
In rest nimic nou...obosita de la aerul de munte.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Monica, venim la Munchen ca am verisori acolo. Vrem si noi sa ne relaxam un pik. Un singur lucru te intreb...cum e cu transportul
cu trenul...noi asa vrem sa venim...? si daca te rog spune-mi si mie de la munchen pina la koln cit e biletul?

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Anymony uite ce am gasit:
https://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/dn?protocol=https%3A×el=depart&returnTimesel=depart&date=01.12.08&S=muenchen&Z=koln&time=22%3A10&start=1

mi se par foarte scumpe biletele, giorgos initial a spus ca te costa pana in 50 euroi un bilet.

Monica
www.community.webshots.com/user/maraki36" target="_blank">http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

vad ca nu se mai vad preturile cand deschid paginaErau intre 91-122 euroi

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

NEATA GAGICI

eu am dus puiul la gradi...cum aintrat a zis sa l dezbrac si a intrebat care i scaunul luiam chemat o pe mama sa stea la usa fara sa o vada ca tb s o duc pe bianca la scoala...asa ca om vedea ce zice mama

ieri am fost sa mi cumpar covor si cate ceva pt casa asa ca am umblat cateva ore,inante fusesem un pic la parada dar fff aglomerat si nici nu se vedea clar

Cuscra asa deci...pleci la nemtima bucur mult ,pupa nora mea frumoasa si hazlie
BIANCA le a placut la pui tai la munte???cred si eu
SILVI sanatate iti doresc si sa iei cea mai buna decizie in legatura cu venirea acasa
TIOANA


AZI AM SA PUN CONTUL PENTRU CINE DORESTE SA TRIMITA BANI PTR A FACE UN CADOU COPIIILOR....fetelor nu i obilgatoriu cine doreste si cine poate e asteptat cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare si de la noi !
Eu sunt mai bine doar ca trebuie sa incep tratamentul cu antibiotic si imi e cam groaz dar trece cumva o saptamana. Am inceput si noi sa luam cadourile de Mos Nicolae, tati i-a luat lui Alain o tinuta super simpatica de la C&A din Reims, o pereche de blugi cu cars, o camasa cu bluza pe sub ea tot de la cars si o geaca din ceva imitatie de piele de iarna eagle, cu ceva avioane pe ea si 2 bluze pe gat asortate super dragute dar cam scumpe parerea mea, ca blugii si camasa a fost cate 20 de euro fiecare si geaca zice tati ca 26 dar nu prea cred ca era rupta eticheta in fine sunt super dragute si cred ca o sa ii placa la pitic desi el nu e mare fan cars, la desen ma refer. Eu i-am luat azi ceva chit de facut decoratii de craciun, ceva colaje cu avioane si niste chestii de facut activitati, o sa ii mai luam ceva dulciuri si ceva puzzel si gata
Bianca fain ca v_ati dsitrat sa pui poze sa vedem si noi peisajele de acolo.
Cosmi eu vad ce fac ca daca vin eu in tara ma ocup personal daca nu, o sa o rog pe mama sa trimita ceva banuti si iei hainute la copilasul acela ca eu de el vreau sa ma ocup anul asta.Sa imi zici te rog cumva ce dimensiuni trebuie sa iau la hainute pe cm.....ca de ex eu lui Alain ii iau acum de 104 unele si 102 altele care cica sunt de 3 si 4 ani deci la 6 nu am idee, faci tu cumva si imi zici, ok?
Ioana si salutari de la noi.
Fug sa il duc la culcare pe asta mic ca acum tragea de banda de la tapet din sejur oroc ca am fost pe faza ca o rupea si pe aia. revin mai tarziu .


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput