Condica Salajencelor [68]

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Alex!Olimpia, sa va traiasca printul si sa fiti cu totii fericiti! Multa sanatate si tot binele din lume vi-l doresc! Al meu pui inca doarme, am vrut sa ii dau medicamentele, i le-ampus in ceai in sticla da nu vrea sa deschida gura. Asa ca mai astept.Nurofen si eurespal i-a dat. Doamne ajuta sa scapam fara antibiotic. A mea raceala a coborat din gat in piept. Amu ma ustura acolo de numa. Is cu masca agatata in gat, si cu ea pe figura, ori de cate ori ma apropiu de pui. Azi noapte a plans saracu asa de tare si de mult, ca l-am luat sa doama langa mine in pat. Asa de bine o fost acolo! Va si va doresc o zi mirobolanta! Deci pana la urma nu tre sa fiu invidioasa pe voi, ca nu mai mergeti in Hu la shoping? Io cred ca Bia nu vrea sa presteze panna cotta. Ca ii dadusem tema de casa, sa isi ia gelatina foi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Mariaaaa, da mai lasa fata drumurile. ai grija de tine. Ceai cu miere, gargara cu apa cu sare, eventual sare incalzita pe piept. Si de supt decasept. Eu cu astea m-am tratat in primavara cand am facut o draguta de bronsita combinata cu sinuzita. si merge. Insa tre sa faci regulat si gargara, inclusiv sa incerci sa tragi pe nari apa sarata. La o cana de apa o lingurita de sare. si sanatate. peseu: eu am pantaloni mari, mari cu burta. Numai ca sunt subtiri de vara. Daca te ajuta cu ceva, eu tii dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

oti merci de oferta. pantaloni am. cu bluzele satu mai rau. deja m-am bagat in hainele lui cristi. pe acasa ma descurc. mai rau e cu sedintele astea, cu tinuta obligatorie

Maria 26+ Cassandra

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

neata!!!!!!!!!

oti,maine e ziua lui Alex.am gresit eu.am si sters postarea de felicitare. am stiut ca pe 28 e nascut.sanatate la tot clanu de simleuani.
soro, nu fac oricum panna cotta.pana o gasesc de cumparat stau pe bara.si nu mai zis de shoppingareala la vecini ca fac depresie.ce sa fac daca nu-mi sta nimeni cu odraslele.colegu e cuprins cu votarile si eu cu pruncii.

maria, scumpa nu te nacaji de kg ca asa se topesc dupa ce vine bb,de nu-ti vine sa crezi.cu hainele cred ca e greu , ca nu prea se gasesc de cumparat.apeleaza la o croitoreasa.ceva poze noi nu ne arati?

va tzuc apasat.

Peseu:mihaela ceva vesti di la romanik?

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

ultimele poze facute (unele ieri) sunt aici http://good-times.webshots.com/album/563894110GHlBkA?start=28

Maria 26+ Cassandra

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

am vazut poze cu burtica mumoasa.maria arati foarte bine.scumpa eu am pus 30 de kg cu matei.doamne multa eram,nu ma puteam incalta,ma miscam ca o ratusca.si eu purtam la greu tricourile lui colegu,uneori ii confiscam si nadragii de trening.
felicitari ptr catel.lasa ca la urmarorul concurs o sa fie fuarte bine.

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maria_K

ultimele poze facute (unele ieri) sunt aici http://good-times.webshots.com/album/563894110GHlBkA?start=28

Maria 26+ Cassandra

vine bb!


Pozele noastre


le-am vazut, le-am vazut,ca ti-am cotrobait prin album.

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvana_salajan

Bia, macar pentru criza asta ai putea sa te lasi si tu. pune fata banii la ciorap, in loc sa ii arunci in vant.




bey,da n-am ciorap.si acu cu criza nu-mi permit sa-mi cumpar.

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Bia, ce daca maine ii ziua lui Alex? Io vreau sa il felicit si azi. micul baietel.Maria, amu ma bag si io in album daca ma lasa pustiulica. Eu am avut noroc ca fu vara la mine si cu un tricou de al lui Vlad m-am scos Si nici tinute oficiale nu mi-o trebuit ca o fo vacanta Vorba Biancai, o croitoreasa iti tre.Va mai vin eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvana_salajan


Al meu pui inca doarme, am vrut sa ii dau medicamentele, i le-ampus in ceai in sticla da nu vrea sa deschida gura. Asa ca mai astept.
Nurofen si eurespal i-a dat. Doamne ajuta sa scapam fara antibiotic.


oti, ce medicamente?iexplica la blonda.
ca io am stiut ca are doar siropuri.
ioi ce baba is.uit muica, uit.ia zi repede ce-i mai dai?
draga gandeste pozitiv.ce antibiotic? ca nu se iecsista asa ceva.

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput