Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (233)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitz78
yaia - bb sanatos si fericit prietenei tale.


Mersic!
Tu sa faci poze, bineee? Si sa inveti bine rolu'!

Apropo, Cecilia, cum s-a acomodat nasa ta cu bebe acasa?

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Buna dimineata! Vad ca ati scris un capitol, am ce citi. Am votat doua printese, una blonda si una bruna
Ma duc sa citesc sa vad ce-ati mai facut de alaltaieri

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Noi am inceput ziua foarte frumos, de altfel, de ieri cu o sesiune de shopping oferita cadou de tati! Care a si renuntat la meci, desi avea billet CFR/Roma, bine a facut, ca s-ar fi suparat rau, dar am apreciat gestul. Si de dimineata, primele pupicuri le-am primit de la tati si Sara evident! Si telefonul suna, si suna…si ma bucur ca imi aud toti prietenii! Si am intrat si aici si mai tare m-am bucurat ca nu m-ati uitat nici voi! Va multumesc mult, mult!



Erina,Luy, votat!
Bun, deci eu votez in fiecare zi, si ne vom mobiliza din nou si vor castiga fetele noastre!

Rnico, felicitari, mami, ce emotionant!

Maria, e tare-tare dulce Teiuta!
Luy, ne mobilizam cum sa nu, la cat e de dulce Rares si mamica lui!!!
Mada, Yaia, Roxana multumesc pt raspunsul cu carnea de vita.

Va pup acum! O zi frumoasa sa aveti, cel putin la fel de frumoasa ca a mea!




Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Intru o data la luna... Rusineee...!

LA MULTZI ANI CUSCREI MELE DE LA CLUJ! (nu ca as avea in fiece oras una...! )
Sa fie fericita si sanatoasa si sa-si savureze frumoasa din plin!
Carliontzatul pupa dulce mama-soacra!

Va scriu de la servici, ca am un pic timp. Pic mic.
(Mi s-a cam taiat elanul pentru trainingul nostru din Mumbai dupa evenimentele de ieri... sa vedem daca se mai tzine (in doua sapt...)

Sa va zic de Pitic: MORI de RAS cu el! E haios si vesel
(asta dupa ce am tras o viroza stomacala de o sapt. si, cu febra si tot tacamul)
Deci: mereu cauta lucruri si spune "une-i?" si ridica umerii si palmele, parca e de jucarie. Si ghiceste in ce pumn am ascuns ceva mic (initial daca nu era, mergea la Tati, poate-oi fi beemuit jucaria la el. Acuma iute alege celalat pumn si radeee...)
Pe urma sufla o scama pe masa de sticla - facem un fel de fotbal: eu suflu invers si fugarim scama aia pe toata masutza. (Dar ii e tare frica sa o atinga cu mana! E prea ciudata.)
Pe urma danseaza de se strica: piruete cu mainile pe sus, tropait cu pasi maruntzi - Irish dance scrie pe el - si stil hip-hop (sus-jos).
Si-i place la bai termale tot mai mult: chill-out, cu ceafa pe umarul meu si cu trupul intins si relaxat pe apa...
Zice: tata (pe ton tooopit! dar mama nici gand!), Katze (ca 'pisica' e prea complicat), 'usa', 'uite'... si face in continuare ca toate animalele (ratza face "bac-bac" )
Ce mai: e cuminte si independent si investigheaza TOT si... e dulce-dulce-dulce!

Aaah, si a dormit 3 nopti la rand toata noaptea (20:30 - 6:30) - ce desfatare!
Azi mergem la vaccin - ca e in forma, fara (prea multzi) muci si alte alea.

In rest la job e atmosfera cam depri, ca se fac restructurari si concernul nu mai face asa de stralucit ca inainte. (Desi stam cel mai bine din industrie!) S-au oprit toate proiectele de consultantza. Nu stim ce ne aduce anu'. Asta e.

Nu mai stiu ce e in urma pe la voi - dar incerc azi sa mai dau cateva pagini, sa simt pulsul.

Pupici multzi la toate!


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Piciulikooo, imi place de tine, te-am vazut in poze, windstopper mamut, esti de-a mea!
e intr-adevar dulce dulce dulce.
Pana si barbatu-meu moare dupa el, ceea ce nu i se intampla mai niciodata, pt el copiii lui si gata

(glumesc, ii plac toti copiii, de aia e domn profesor, da noi femeile suntem mai sensibile la dragalit pitici)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

ASta da cadou!!!!

Cuscro draga, nici nu stii ce bucurie mi-ai facut!!! Pana si Sara s-a trezit din somn si rade si danseaza ca i-am povestit de carliontatul ei...Am vizualizat tot ce ai scris despre el si chiar e dulce-dulce dulce!

DE fapt, voi sunteti o familie frumoasa, ce mai!

Vezi ca nu am gustat-o aia cu cuscra din fiecare orasTE pup Picio draga!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Moaaama cat ati scris abia tin pasul cu voi.Vladut se simte mai bine expectoreaza mult acum si nu se mai sufoca noaptea.Am inceput sa-i dau si antibioticul mi-era teama sa nu dea in altceva de la mucii astia verzi.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Gabrielo, tiza mea,
La multi ani de ziua ta!
N-am fost prima sa-ti urez,
Da' pe tine io contez
Ca esti darnica,(se stie ,
vreau din tort doar o felie)
Sa fii vesela mereu,
Apriga precum un leu.
Si sa nu iti fie teama
Ca nu te bagam in seama.
te uram cu sanatate
la multi bani si spor la toate
si un frate pentru Sara
(poate lucrezi mai pe seara )







.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Am votat si noi printesele tare dulci sunt amandoua
Erina noi avem filtru de apa si suntem foarte multumiti de el Brita Elemaris XL.Bem apa plata dar la gatit si spalat fructe legume folosesc apa filtrata.
Carpatino tie si trandafirasului,plecati in tara de sarbatori,nu?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Myral .Doamne mamico ce chin pe tine.Eu ador sa dorm si cred ca as fi disperata in locul tau.Ce mamica buna esti tu

teo

Mergi la inceput