Puiuti de randunici 2008!! (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstela spune:


bubu,pt tine o in plus,chiar daca ai destula, ca mi-ai descoperit Sfantul!
Mimo,cum Sf Stela,bre??Vrei sa se supere Sf.Stelian care mai e si ocrotitorul copilasilor?
Multzam din suflet tuturor!Hai inca un rand,chiar daca vestile de la dr nu sunt excelente si nici nu aveau cum sa fie!


Si acum sa va zic cum e cu sanatatea:
La eco zice:pietricele la rinichiul stg unde ma tot doare.La dreptul cica au fost dar s-au eliminat si se vad cicatrici.Durerea de mijloc cica tot de la pietre mi s-ar trage.Vad maine ce zice si medica de fam si merg si la urolog zilele urmatoare.
Ciudat lucru ca nu a mai aparut E-coli la uro!Sper sa nu apara in rezultatul de maine!
Apare in sumarul de urina un sediment ciudat,dar nu stiu ce-o fi..poate ma ajuta tuchi.Cata,ti-am scris pe mes.
Ei,ma fac eu bine!

gudinde,imi pare tare rau de patania ta...ofof..ghinionul naibii..sanatate multa.
Mai am de citit,dar dupa baitza.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

da, am lesinat de ras la Maruta!

Tudor a facut nani o jumatate de ora, numai bine sa se odihneasca putin si sa fug si eu la chiosc sa-mi iau tigari si dulciuri


-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

maryb, puiutul, sa cresteti mari, sanatosi, ma bucur tare pentru fericirea ta!

tuchi, am fost la locale, mai rarut pe la nationale sa nu mi se urce la cap. imi place mult ceea ce fac, asa ca sunt bine cand ajung acasa. problema e CAND ajung acasa. adevarul e ca m-am "rodat" si acum ma incarca doar problemele celor din afara penitenciarului.
cu Luca pana la urma se pare ca am gasit raspunsul, e mult mai bine acum. nu mai plange cand il duc la culcare. m-am dus de cate ori a plans la el, dar fara sa-l iau in brate. de fiecare data il mangaiam, ii puneam suzeta si ieseam din camera. el nu tare plange, mai mult ne striga si maraie, asa ca a fost doar faptul ca au fost cateva seri in care a trebuit sa repet indemnul la somn. iar pentru protestul la iesirea mea din camera am incercat sa vad daca merge cu distragerea atentiei, si a functionat. mai maraie si acum dar putin, asa de rasfat. mie tot de asta-mi e ca in situatiile astea dificultatea e a mamei mele, ca si ea trebuie sa fie "la datorie", functie de serviciul meu.
ce m-am lungit...

ma gandesc ca suna ciudat ce povestesc si pare ca-l iau prea in serios... zic iar ca probabil e defect ori cu capu' ori profesional. dar ma uit la el si vad ca e vesel, razacios, hlizit, deci fericit, bine dezvoltat, asa ca se pare ca e in regula pana acum.
ma bazez pe feedback-ul primit de la el si de la voi. sper ca ma veti trage de maneca daca exagerez.

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + poze la juma' de an
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Stela,

Partea buna e ca acum sti clar ca sunt pietre la rinichi, partea proasta e ca exista.

Sincer nu mai sta. Mergi la urolog cat mai repede. Maine daca e posibil ca si asa ai amanat chiar prea mult.

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

gudinde.

Mai,dar cine a fost la Mrutza de v-ati amuzat asa?

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

Gudinde nu te supara ca n-am zis-o cu rautate. Dupa cum am zis si sor-mea a patit ceva de genul asta si stiu ca a ramas o noapte in spital dupa ce au cusut-o din nou (pe viu). si poate nu m-am exprimat eu cum tb
Stela nasol cu pietrele astea. Ce tratament ti-a dat acum ca sa nu te mai chinui cum ai facut-o?
Eu n-am apucat sa vad emisiunea pt ca atunci au luat-o pe Diana bazdacii, oricum sfarsitul a fost distractiv, sunt curioasa sa vad ce vor mai da in Cancan despre ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

gudinde si sa ti se implineasca dorintele.
iar de forum... sunt oameni de calitate, cu suflet, cu o putere personala extraordinara

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + poze la juma' de an
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

stela, ma infior, naspa, cica e ca in travaliu, si sunt prea apropiate amintirile... bine ca ai aflat ce e si poti trata corespunzator, ca mult ai tras cu durerile astea!

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + poze la juma' de an
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Stela, si ei zic sa mergi repede la urolog..sper ca nu mai doare chiar asa rau..ti-a dat ceva sa iei, calmant?..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

si eu am pietre la rinichi inca din facultate....si periodic intru in criza renal, si da-i cu ceaiuri, da-i cu pastile si tot asa...intr-adevar e cumplit...Stela te inteleg perfect

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput