Leoaicele*(26)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...

Poftiti la si .

Noi azi suntem prin casa,nu-l duc pe Bodo la gradi pt ca nu-i educatoarea lui iar cea care o inlocuieste se poarta urat cu el.Data trecuta cand a stat cu ea a plans cca2 ore strigand"bananana"si nu l-a inteles ca vroia si el sa manace banana (asta-i pun la pachet-pt ca-i place si are nevoie pt muschi).Toti copii au mancat pachetele proprii iar pe el l-au lasat sa planga fara macar sa-i dea gentutaza(nu era in clasa lui) ca-si lua singur(nu l-a lasat nici sa iasa sa si-o ia singur)...imi venea sa le strang de gat...sincer...si macar in post sa nu ma cert.
Azi mai am de finalizat si curatenia ca ,,,de vine Sf Andrei apoi luni avem petrecere la ziua fetei nasei

Astrele spun:

Abilitatile tale de comunicare si de analiza sunt accentuate astazi. Vrei sa organizezi totul in jurul tau pentru a putea face fata mai bine proiectelor in care esti implicta.

Te preocupa problemele si situatiile familiale si acorzi atentie deosebita starii tale de sanatate. Simti ca ceva nu este in regula, asa ca cea mai buna solutie este sa mergi la medic. Poate fi vorba de gripa sau de un discomfort al sistemului digestiv.

Seara, vei fi rasfatata de catre partener cu o cina romantica.





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyalo

Adi- off doamneeee... ce torturi...
Multumesc mult pt. retetele de post! Problema mea e alta: ce pot face sa nu pun MARGARINA ! La noi nu se papa margarina si nici nu se va papa ( eu sunt impotriva din muulte motive).Deci daca se poate ulei cam cat????Vorbesc de tavalitele alea cu nuca!
Dany




Nici noi nu mancam margarina,insa,acum ,daca a fost sa fie de post..de obicei inlocuiesc margarina cu unt.

aici o reteta de chec de post,preluata de pe culinar de monica elizabet,fara margarina,si din care spune ea ca a facut si briose .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Io doar sa va salut!

Acu am aterizat de la munci,si ma apuc de munci casnice.
Curat,spala,calcat,mancareeee...(m-am cam saturat,da' ce sa fac?n-am bani de menajera si bucatar)

V-am pupacit si va doresc wk-end placut!

La multi ani Andrei de Katty!


LA multi ani Andrei de Gabi!

Sa cresteti mari,sa fiti sanatosi si sa va bucurati parintii!
Petrecere frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna si de la mine,
Va multumesc pentru urarile ptr. Andrei!
Am avut niste zile memorabile, cu greu fac fata!!
Imi pregatesc plecarea de la firma la care lucrez, mai am cateva zile sa-mi pregatesc dosarul pentru locatia unde vreau sa plec si concursul!
Ce faceti in weekend??? Noi avem maine dimineata un parastas ! Apoi cumparaturi si duminica il serbam pe Andrei la sora mea acasa!
Mai scriu de-acasa diseara!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Iaca si io la condica. Pup leoaice si puii lor.
Sarbatorire frumoasa Andreilor si Andreelor vreau sa va doresc.
Noi cred ca in we iesim la plimbare, ca incep pietele de Craciun si zic sa ne distram si noi un pic pe la tarabe. Sunt foarte incantata de cat de frumos incepe fiul meu cel macho-cuceritorul de inimi sa salute in franceza. Ii iese un accent asa de dulce ca ma unflu in pene de numa.
Cred ca am scapat de prima perioada cu statul la munca pana seara tarziu, asa ca acu ma mai strang si eu acasa pe la ore normale . Si mai am timp pentru piticul meu dragalas.
M-am hotarat ca luni sa ma imbrac in ie si sa ma laud ca-s romanca. In rest nu prea imi vine sa ma laud, dar macar de ziua nationala zic s-o fac.

Copiii merita tot efortul nostru
Robert, Sonia,
Alex, Andrei,
Ecaterina, Silviu,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

repede ca vad dublu, ma dor ochii de stat toata ziua cu ei in monitor

Katty , de ce pleci din firma? eu am crezut ca-ti e bine aici...ca se face noul sediu ....dar sper ca va fi mai bine in alta parte, tin pumnii la concurs

Raluca , super ideea ta cu ia de 1 decembrie

Adriana , ce bine arata checul nu am mai facut de ceva timp

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

la mine in casa e jale cu "J" mare, maine vreau sa fac luna in casa si sa vad ce fac si de mancare ca acum daca lucrez la 5 cand ajung acasa nu mai fac nimic, doar strang putin si gata! maine trebuie sa si spel si sa calc ce am slalat ieri.

Bia a fost mult mai bine azi la gradi, sa jucat si ea , a cantat cu copii si a fost mai vesela! Acum are putina febra dar e bine ca sta acasa 3 zile si o pun eu pe picioare pana marti.
Educatoarea e super draguta, are doar 19 ani si Bia tipa dupa ea "Ceciliaaaa" cat o tin plamanii. Acum sa vedem cum va fi marti dimineata cand o voi trezi.

va , ma duc la tv



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !
celor ce-si serbeaza onomastica !
Ieri nu am apucat sa va scriu, de cate ori dadeam pe sub nostru, apara sefu` ca-i trebuia ceva, nush cum fras mereu atunci il apuca
Ralu, wow, ce idee grozava
Katty, mult-mult succes !
Adriana, , suntem in acelasi club inseamna ... si io m-am saturat, dar cumva muncile-mi sunt fidele, ma asteapta ...
Catutza, sanatati la voi, baga Vit C in Bianca
Hehe, io ajung la 6 juma` acasa asa ca te`nteleg Insa am trecut de faza in care-mi doream sa luceasca totul in jurul meu, ma multumesc daca pot masura in cm praful si in loc sa-mi omor shalele in lins posele, mai bine stau cu Giulia

Va doresc un we frumos, voi fi prin zona
Spor la treburi si odihna



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

neatza,

scuze dar eu sunt cu o gripa dupa mine . dar in rest suntem bine

La multi ani pt toti Andeii, si Andreele!

Va pupic


Katty, bafta la noul job/concurs

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

eu sunt tare suparata, am ajuns cu Bia la spital cu febra mare are faringita acuta si traheobronsita acuta , am refuzat internarea si acum mergem la spital din 12 in 12 ore sa ii faca tratamentul. Are branula in mana si face ca toate cele ca sa o dam jos ...
asta dupa 4 zile de gradi , saptamana viitoare sta acasa si apoi sa vedem cum se va simti



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Catutza, sa stii ca va fi mai bine, ai sa vezi, prinde acum virozele astea nenorocite, se caleste, isi face imunitatea si ai sa vezi ca va fi bine Multi, multi pupici la voi, Biancai sa reziste cu tratamentul si tie sa rezisti si tu

Annie, sanatate si la tine



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput