Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (114)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mi_a spune:

Mykhy, cand Mihai face ceva nepermis- in genul celor exemplificate de tine- si eu ii spun ferm si cu voce mai ridicata ca nu are voie sau e periculos, el vine si ma pupa sau ridica mainile sa il iau in brate si ma iubeste. Acum eu nu stiu care sa fie explicatia: oare asociaza tonul ridicat cu palnsul si face ceea ce fac eu cand plange el, adica il pup si il iau in brate sau e o incercare de a ma impaca si de a apela la coarda mea sensibila? Sincera sa fiu sunt chiar mirata!

Mihai si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna seara,


Dana, imi pare f rau pentru pierderea suferita, pentru suferinta fizica si psihica prin care treci. (Sunt foarte pacatoase indigestiile asea, eu tot din cauza asta am ajuns in spital la 20 de sapt de sarcina cu Sonia, de era sa pierd sarcina atunci si apoi am stat lipita de pat pana am nascut.). Te pup mult si iti urez sa-ti revii cat mai repede, sa fii fericita si linistita alaturi de Daria si de sot, iar bebe2 va veni la voi cand va fi sa fie. Mult curaj, .

Housepocket, imi pare rau ca treceti printr-o perioada mai dificila, dar mai devreme sau mai tarziu tot trebuia sa se intample. Sunt sigura ca tu te-ai gandit f bine si ca ai luat o decizie si te-ai organizat in asa fel incat sa fie cat mai bine pt Matei. Cu timpul o sa vezi daca e nevoie sa schimbati ceva, dar ai rabdare sa treaca perioada de adaptare, atat pt tine cat si pentru Matei.
Si eu am inceput serviciul devreme, copiii mergand la cresa de la 5 luni si in mod cert a fost mai greu pentru noi parintii decat pentru copii.
E normal sa apara modificari in comportamentul lui Matei, rutina lui zilnica s-a schimbat, dar eu cred ca atunci cand va vedea ca in fiecare weekend esti cu el, se va linisti si va redeveni copilul sociabil care a fost si inainte. Oricum, nu te descuraja, situatia nu e batuta in cuie si daca va fi nevoie vei gasi un alt aranjament, dar pana atunci, repet, ai rabdare si... curaj.

Jadi, m-ai facut curioasa, cine-i mamica aceea inteleapta? Bafta lui Dodo la dentist, saracutul de el, cum o sa faca, il anesteziaza presupun?

Corina, Cafera, multa sanatate fetelor!

Somn usor,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si Victor (8 octombrie 2005)

Poze noi
Sonia la Un An!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:



Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna dimineata,
multumim de cafea ...

imi pare rau sa aud vesti triste, Dana fii tare si iti doresc un bb2 sanatos in curand!

la noi ninge cu niste fulgi maaaaari ... a plouat toata noaptea si ieri toata ziua, ieri dimineata a fost polei si un total de 31 tamponari
daca o tine tot asa cu ninsoarea in cateva ore suntem ingropati n zapada ... spre bucuria copiilor

copiii mei sunt bine, cred ca saptamana asta nu mai scapam de vaccin , sper sa trecem cu bine acest hop


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_m spune:

neatza si de la noi

vroiam sa cer si eu un loc in sau pe butoiul ala depresat...am asa o stare de cacao,bunica mea e in spital sa o opereze a doua oara la mana;a cazut saraca si si-a facut mana praf,au operat-o sa-i puna tija si s-a infectat si trebuie reoperata;problema e ca are 90 de ani si e cardiaca,mi-e frica de anestezie de mor....

dana imi pare sincer rau pentru intamplarea nefericita, poate n-a fost sa fie de data asta, daca iti doresti cu adevarat bb2 o sa vina cu siguratnta

housepocket iti inteleg pergect starea, desi la mine au trecut ani buni de cand mi-am lasat copilul la mama in provincie, pentru ca nu aveam incotro si stiam ca acolo e cel mai bine ingrijit;cand am plecat prima data de langa el am plans pret de 30km(parcursi cu viteza redusa)si aveam impresia ca sunt mama denaturata, dar a fost mai bine asa; de fiecare data cand ajungeam si-l gaseam lipit de geam asteptandu-ma(stia el cumva ca trebuie sa venim) simteam ca mi se rupe inima in doua, senzatie pe care o aveam si de fiecare data cand plecam

la ioana am optat pentru bona, si e ok asa

hai ca m-am depresat si mai tare si mai trebuie sa plec si la o sedinta in curand

am acasa scufita rosie...sus moralul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Dana. Ai grija de tine si de dulceata ta de fetita si sa va dea Domnul numai bucurii!

Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

'Neata.
Am vazut o scufita frumoasa tare

Dana,imi pare tare rau.Nu vreau sa trezesc amintiri neplacute,dar de ce te-ai chinuit asa si nu ai cerut anestezie generala cu vaccum?

Mi_a,eu cand le dau siropuri s-au antibiotic,le dau Probiotic s-au Bioferment.Mi-a spus medicul homeopat sa le dau intotdeauna cand le dau medicamente.E bine sa le ai in casa.


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Scufita rosie e superba .
Deni ma bucur ca ai reusit sa mai scri cate ceva despre Dodo .
Sanatate multa bolnaviorilor! noi suntem bine. Sigur o sa ma sune si pe mine dr de familie pt vaccin.
Vreau si eu zapata. la noi ploua.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

buna mamici!

am primit acest mesaj, il dau mai departe, poate cineva reuseste sa-l ajute...

Vivien Varga: monica monica: cata alex: Va rog mult dati mai departe, un bebelus de 10 luni foarte bolnav, internat la spitalul Emilia Irza, are nevoie urgent de transfuzii. Are o grupa rara, 01, RH negativ. Daca ai aceasta grupa sangvina si vrei sa ajuti acest sufletel, te rog sa iei legatura cu tatal copilului, Catalin Lupascu, la nr de telefon: 0723-232.147. Donand putin din sangele tau daruiesti viata unui bebelus! Te mai rog sa trimiti mesajul la cat mai multi prieteni, asa sansele copilului de a gasi donatori vor creste. Multumesc.

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> de la inima la inima pentru SONIA...


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Nico uite aici putina zapada

cred ca se topeste si la noi ca vad ca ninsoarea se transforma in ploaie

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput