Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Dana imi pare tare rau ca ai avut parte de asa o experienta trista . Mai mult nu pot sa scriu....

Cafera sanatate multa si tie si fetelor.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

ddanagh,imi pare rau.

nma,si eu am pete rosii,care imi provoaca prurit, se formeaza si niste cruste albe,subtiri,care daca le indepartez,reapar dupa cateva ore.din ce am citit eu ar fi o eczema seboreica.voiam sa te intreb daca ai aceleasi simptome?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Dana nici nu pot sa-ti spun cat de rau imi pare sa aud o asemenea veste. Nu am cuvinte sa te pot consola. Sanatate multa si pupici Dariei.



Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Poate va place si voua: http://mircea-badea.ro/blog/de-ce-uram-femeile/ .

Carla, s.10 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Dana nu pot sa imi imaginez cat de greu iti este. Multa sanatate! Va veni si bebe doi atunci cand va fi momentul potrivit.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Danutza draga, imi pare rau..........sa stii ca... am stiut ca s-a intamplat ceva cu tine. a avut o presimtire mai ales ca te tot striga cafera si n-ai raspuns......

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Dana imi pare tare rau.
Musso la mine petele au aparut in vara, credeam ca e alergie la soare. La mare chiar m-am ars rau pe fata. Acum 2 saptamani parea ca se exfoliaza pielea si ma manca. Am fost la un dermatolog destul de cunoscut in Bucuresti si mi-a recomandat sa renunt la trixera (oricum nu avea nici un efect) si sa folosesc Ivatherm - Gel Spumant Piele Sensibila Uscata Cu Tendinta Atopica si Ivatherm - Ivadermaseb Crema Pentru Piele Sensibila Asociata Cu Roseata Si Scuame. De cand folosesc produsele astea am ramas doar cu petele. Pielea pare mult mai catifelata. Trebuie sa merg la control peste 2 saptamani. Diagnosticul e dermatita seboreica.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

nma,multumesc frumos...dermatita sau eczema seboreica,eu n-am fost la medic caci nicodata n-am timp pentru mine,dar am bagat cateva cuvinte pe google si mi-a iesit tot dermatita seboreica...maine imi iau si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

uite ce cred barbatii despre www.fun.as.ro/imagini.php/galeria_13_38" target="_blank">wife!!!!!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_a spune:

Ddanagh, imi pare foarte rau! Stiu prin ceea ce treci, am trecut de doua ori prin cosmarul unei sarcini oprite in evolutie si inteleg foarte bine durerea fizica si mai ales sufleteasca despre care vorbesti. Bucura-te de Daria, sunt convinsa ca totul se intampla cu un rost in viata asta si o sa vina timpul cand o sa mai ai inca o minune pe care sa o tii la piept! Din ce stiu eu, nu e obligatoriu sa astepti 6 luni pana la o alta sarcina, insa cred ca in acest interval de timp ar trebui sa incerci sa faci niste analize specifice pentru problema asta, ca sa fii sigura ca nu o sa se mai intample nimic data viitoare. Daca vrei amanunte despre ce analize am facut eu, da-mi PM si o sa-ti spun mai detaliat.
CarlaV, cu siguranta deshidratare nu face bine, insa din proprie experienta iti spun ca mie nu mi-a afectat sarcina faptul cca vomam de zeci de ori pe zi si mai mult de 1 litru de lichid nu puteam sa inghit in 24 de ore.
Cafera, suntem bine, a trecut raceala, mai tuseste fff putin si mai are doar putine secretii in gatisor. Imi pare rau ca sunteti bolnavioare si va trimitem cat mai multi sa treaca repede. Eu nu sunt prea impacata cu faptul ca i-am dat prea multe siropuri lui M in timpul racelii ( augumentin, ketof, eurespal+ nurofen de vreo 2 ori). E adevarat ca si-au facut efectul si starea lui a evoluat in bine din zi in zi, dar totusi atatea medicamente... Oare ficatul lui in ce stare o fi? Intentionez sa cumpar si sa am in casa pentru o viitoare raceala oscillo si stodal
iar impreuna cu apa de mare, nurofen si sirop de ridiche cu miere sa il tratez la nevoie in caz de febra, tuse si muci.
Houspoket, sunt alaturi de tine si sunt convinsa ca iti asculti instinctul matern si ca daca ar fi cevva in neregula cu puiul nu ai lasa lucrurile asa. De cele mai multe ori facem ceea ce suntem nevoiti, nu ceea ce am vrea.In principiu sunt de acord cu fianna asupra faptului ca in situatia actuala ii creezi un sentiment de nesiguranta insa sa ne amintim ca pe vremea lui Ceausescu mamele stateau acasa vreo 4 luni- parca- si multe erau nevoite sa-si duca bebelusii la tara la bunici si sa-i vada 0 data la nu stiu cate luni, sau la cresa.

Mihai si mami

Mergi la inceput