Ce cadou cumparam de Mos sotilor?

Ce cadou cumparam de Mos sotilor? | Autor: puisorul

Link direct la acest mesaj

Eu sunt tot timpul in pana de idei. Ceasuri are, bijuteriile nu ii plac, parfumuri are, haine ii cumpar tot anul. Asa ca pe masura ce se apropie Craciunul intru in panica. Dar anul acesta am avut o revelatie. Isi doreste de mult timp ochelari pentru condus pe timp de noapte cu lentile galbene. Eu cautand pe net am gasit acesti ochelari http://cgi.ebay.es/Gafas-de-sol-Sunglasses-TAG-HEUER-TH-6210-Fotocromatica_W0QQitemZ110303569217QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_186?_trksid=p3286.m20.l1116.

Dar fiind totusi scumpi am vrut sa va intreb daca are cineva astfel de ochelari , isi merita banii?

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

eu i-am luat vreo 2 ani la rand, dovedind astfel lipsa de originalitate dvd-uri, adica intr-un an colectia Planet Earth/Blue Planet (10 discuri)si in alt an History of Soccer: The Beautiful Game (7 discuri)

in rest tot asa, ceas, parfum, haine

ei bine, acum chiar ca mi-am epuizat ideile, asa ca am sa urmaresc cu interes raspunsurile

uta


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Si eu am aceeasi dilema.. si banuiesc ca suntem multe in situatia asta
Anul trecut el mi-a luat un laptop de 2000 de dolari de Craciun, am ramas masca, va dati seama. Eu i-am luat, de ziua lui, in ianuarie, un LCD de 2.000 de dolari. Amandoi inca platim rate pt. ele, asa ca i-am zis ca anul asta sa nu mai facem cheltuieli de genul, pentru ca nu ne permitem. puisorul foarte buna ideea ta cu ochelarii, am incercat sa caut review-uri pe net despre ei, insa nu am gasit deloc. Mai incearca si tu, poate gasesti si alta marca recomandata de cumparatori si poate si mai ieftina.
La noi mos Nicolae coincide cu aniversarea noastra, asa ca anul trecut i-am "cumparat" doua planete, una langa alta' vin cu certificat de proprietate, chipurile, inramate frumos si avand coordonatele stelelor, le poti vedea pe Google Earth.
Anul asta am comandat un aparat de M&M's de la www.mymms.com. Poti uploada poze si scrie mesaje care vor aparea tiparite pe bomboanele de ciocolata. Nu stiu cat de mult apreciaza barbatii cadourile simbolice, dar macar stiu ca se va infrupta din ele, pt. ca ii plac mult. Asta va fi de Mos Nicolae, de Craciun insa sunt in dubii.
Alte idei: cadouri personalizate de genul halat de baie cu initialele lui, pe adidas.com poti comanda adidasi de fotbal cu inscriptii personalizate, rame electronice cu format. jpg pentru poze, daca lucreaza intr-un birou poti sa ii iei ustensile de birou personalizate (eu am ceva cu personalizatul asta ) sau o perna care face masaj pentru scaunul de la birou etc. No eu cam toate variantele astea le-am epuizat, asa ca dati-mi si mie alte idei, va rog!

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,9 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

eu ma gindesc sa i iau un telefon... da sint meschina... stiu ca vrea unul foarte scump si m am gindit sa previn acest atac la bugetul familiei subtil: sa i iau eu unul mai ieftin, dar fain, ca sa nu mai aiba ce comenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Bai, fetelor, voi ma speriati! Chiar cadouri atat de scumpe va faceti voi??? Noi facem altfel: ne luam ceva asa mai mult simbolic, o bijuterie, poate o carte buna, CIOCOLATA MUUULTA pentru mine, sau accesorii de mashina pentru el, cel mai scump cadou i-l iau la copil, dar el nu intra in discutia noastra acum...iar cu restul de bani mergem impreuna undeva, ori la munte, ori eu stiu intr-un oras unde nu am mai fost niciodata, ne relaxam, shopinguim prostioare nostime, oricum, ceva de facut impreuna...Nici nu m-am gandit sa iau ceva atata de scump vreodata! Inseamna ca per total pe voi cat va costa Craciunul? Peste 5000 de euro?????

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu cred ca ii voi lua un ceas Fossil sau Police, un trening Adidas , o pereche de blugi si adidasi,parfum , cutie de ceasuri , ceva de genul asta.
Oricum , sunt 1001 si una de idei , chiar daca are un parfum nu cred ca i-ar mai strica inca unul.
Prietenul meu de ex. are colectie de ceasuri asa ca daca ii iau unul de fiecare sarbatoare nu se supara.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Am gasit si la noi lentile galbene pentru condus pe timp de noapte. Doar ca nu o sa mai fie o surpriza pentru ca trebuie sa mergem impreuna sa alegem ramele.

Rory76, imi place ce faceti voi

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paisacodruta spune:

Buna seara,
In fiecare an aveam o mare mare dilema in ceea ce priveste cadourile de mos Neculai si de Craciun...
Eu am "un pitic " pe creier ......orice cadou trebuie sa fie util ,si sa fie folosit .
Cum de toate avea: haine , parfumuri etc...i le luam fara ocazii speciale...

Anul asta am gasit solutia : ieftina si practica ( zic eu ) dar cu o semnificatie fff mare sentimentala.
O agenda personalizata cu poza mea si a fetitei
Si un calendar de birou personalizat cu poza fetitei in fecare luna.

Si sunt sigura ca va fi incantat si se va bucura....

O seara frumoasa tuturor
Spor la cumparaturi si idei pentru cadouri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

ajutor fetelor! Al meu are absolut de toate, de-a lungul timpului i le-am luat si pe alea simbolice asa ca acum nu mai am nici o idee. As vrea sa nu cheltui mai mult de 200 lire totusi.
Sper sa nu par rea, dar sincera sa fiu urasc partea asta cu cadourile de Craciun. Ajung sa cheltui o groaza de bani cumparand lucruri care de multe ori nu sunt necesare persoanelor carora le cumpar si primesc lucruri la fel de inutile in schimb.
Bine-nteles ca cumpar cadouri cu cea mai buna intentie dar uneori persoana careia ii cumpar cadoul chiar de lucrul ala nu are nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

ce cadouri? un pupic dulce dus-intors

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

O idee foarte buna mi se pare cea data de Addicted cu rama foto digitala. E de tinut minte pentru la anul

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput