Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Aimee esti o norocoasa cu bunicuta! Eu caut cu disperare unde sa-l plasez putin pe Patrick, insa nu gasesc... Adica numai un baby-sitter ar fi de ajutor, dar nu stiu daca sta el cu cineva pe care nu-l cunoaste.

Miss ce leut frumos! Are o privire de strengar, sa mori nu alta! Cum a fost noaptea? Vad ca am ajuns colege de suferinta. Si al meu dormea tun, numai cu o trezire repida!

Ylari si noi avem doi dintisori cu care o muscam pe mami de tzitzi deja! Si gingiutele in spate sunt tare umflate, eu cred ca-i dau toti dintii deodata, altfel nu pot sa-mi explic schimbarile lui de comportament din ultima vreme. Numai plange, vrea numai in brate, se trezeste noaptea... of!

Doloress si bulina Patrick (29.04.2008)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

voiam sa ma laud ca am vb la tel. cu leutsul. Adica cu mama lui si el a tinut neaparat sa isi arate coltii si posesivitatea .
si ca am avut azi musafiri, verisoara si fosta colega de camera. noroc de prajitura negresa de ieri, delicioasa, ca am avut cu ce servi. Doar sunt casnica, nu?
in rest, fiica mea cu cat o tii in brate, cu atat mai mult vrea tinuta. De, fetele astea.... am reusit pana la urma sa fac prima supa crema de conopida, pe care am dres-o de la inceput cu 1 morcov, 1 paastarnac, 2 cartofi (mi-era frica sa nu iasa nasol). A iesit o scupa crema legumo-> conopidoasa perfecta. Problema e cu crutoanele. Sau cu mine, care am incercat sa fol. o piine veche la microunde. Si microundele spalate proaspat pe interior si ude... inloc sa usuce de tot piinea, a umezit-o. De-ale lui Cleo. Acu sper sa se raceasca si sa se usuce piinea pana la stadiul de crutoane visate.

si ca asha cum sunt socrii, la nevoie am cu cine lasa fata 2-3 ore sa ne dezmatsam si noi. Si tare bine prinde.

fug la fifi. Nu mai suporta sa o las singura in camera. Sta in pat, numai sa ma vada pe mine tricotand alaturi, si sa ii povestesc cate ceva. O sa calc dupa ce adoarme....

nu mai stiu ce voiam sa le zic la fete. De ideea cu apa. O sa ii dau un pic de apa si io. De proba. Sa videm. Pana acu am dat numai san ca nu era cazu sa umplu burticu cu apa, laptele mai are acolo ceva calorii. Si acu, dupa papica, bagam o tsatsa.

pup copiii mucosi, iar pe cei cu rubeola nu ii pup sa nu aduc la Mara, dar le urez sanatate! Si ati scapat de o grija pe resru vietii!!







o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissParker



LA MULTI ANI EDVIN SEBASTIAN
Sa fii sanatos si sa te astepte o viata frumoasa si fericita alaturi de parintii tai iubitori!!


Am fost la pediatra, ne-a dat ceva homeopatic, nu are nimic la plamani sau la bronhii, e doar mucos si a fost bine tot ce am facut pana acum, in rest astept sa-i treaca. Nasucul sa-l curat mai departe tot asa, cu apa sarata, sa-l fac sa stranute si sa elimine el mucutii (iar eu ii scot cu betigasele de vata cand ies mai la suprafata). Doamne-ajuta sa-i treaca mai repede.

Ia uitati aici LEUL IARNA

Cleo, Virginia, felicitari pentru succesele in diversificare! Pasim si noi in curand pe urmele voastre


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David





N-am mai vazut un leu cu o privire asa galesa . E dulce foc!!!!!!!!


MAMI DE PRINTESA Sara-Maria - 29.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Buna fetelor.
Iar nu am mai scris pe-aici

Motive? In weekend am avut musafiri, astazi vaccinel si in rest cred ca traversam zona cu fulger (puseu) pt ca se trezeste fata mea de 3-5 ori pe noapte, iar ziua are 2 moduri de-a dormi: afara sau la mine la tzatza. Eh, trecem noi si peste perioada asta.
Cu diversificarea stam acceptabil.Sucul il lipaie bine din lingurita, dar astazi la mar ras a fost caaaah si-a mancat putin.Dar avem vreme sa papam de toate.

Buuun.Atat despre noi.

V-am citit, dar nu mai stiu exact ce

La multi ani! bebelusilor care au implinit lunite zilele astea.

M-am uitat acum la pozele strengarelului de Alysh. Ce baiat mumos ai , si ce ochi albastri, si ce hainute frumoase.

Am vazut leutul frumos al lui MissParker. La multi ani! lui David pt cele 5 luni implinite ieri

Sanatate multa copilasilor bolnaviori. Imi plange copilitza.


Poze
Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Buna seara fetelor...
Sunt tare suparata. De ce ma temeam, s-a intimplat. Matei are bronsiolita si inca destul de nasol, suiera in piept. L-a intepat sa-i ia singe pt analiza (IGEul sa stim dc ii da SIngulaire), dar nu i-a nimerit vna si n-am vrut sa-l mai chinuiesc, o sa mergem sapt viitoare, poate reusim. I-a luat si exudat nazal.
Deci, avem tratament ca al Andreei( cu adrenalina, flixotide) , dar si Zyrtec, Sinecod, Eurespal, ketoff...o multime de siropuri, bietul meu puiut, oof, abia astept sa se faca bine si sa treaca si iarna asta ca deja sunt satula...

Fetelor,am o prietena care tb sa-si opereze puiul la oki, are strabism, cunoaste careva un medic bun, ma puteti ajuta???
Va pup pe toate, n-am putere sa conspectez nimic.

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

multumesc pentru raspunsuri Gabitzam, aimee79, Doloress

azi i-am facut Biancai compot de gutuie. sper ca e o.k. i-a placut. i-am dat doar zeama. maine ii dau si piure. vad eu cu ce il mai combin.

pozeBiancuta

http://b1.lilypie.com/6wARp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

apuc sa intru, dar nu am citit din urma decat capitolul asta si am vazut pozle lui Alysh.
Mirci ma epuizeaza in ultima vreme, noaptea se scola la nici o ora, daca plec de langa el in 20 de minute plange isteric, cand e treaz nu vrea sa stea in patut deloc, singur nici atat...azi nu a dormnit deloc decat 1/2 h afara si acum e terminat, s-a culcat nemancat- bine, a papat san.
ofof simt ca nu mai am rabdare dragul meu puiut si el cine stie ce puseu-dinti-stiueu ce altceva o avea...oi fi obosita, o sa treaca.
Alysh e minunat Vladi si eu intotdeauna am fost fan hainutele lui! Imi place tare poza cu el in valiza, cand incerca tati al lui sa-l fure cu el in delegatie...e geniala!
Miss un dulcel leutzul tau! ii sta tare bine
Ylari dintoasa Eva ha??? mama pe ea de fetitza mare ce s-a facut!
Si eu vreau sa merg cu Mirci la petrecerea de Craciun pentru cei mici in firma, pe 19 decembrie, sunt tare curioasa ce o sa zica de bradut, de globuri, de Mosul, de atatia copii..
de cand asteptam momenul.
Inais merci pentru ideile de combinatii cu avocado...cred ca o sa incerc si eu cu nitica branza si lapte ca sa nu fie sec. branzica ii place, slava Domnului.Am un mancacios...
Aimeesanatate, sa se faca Alutzu bine cat mai repede.
Cleosa va fie de bine concertul...eu vreau la teatru, sa vedem cand ne-om repezi..am citit acum teatru de Llosa si mi-a facut pofta de o piesa.
Vianne ne esti datoare cu poze cu ultimele creatii..

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Doloress multa bafta la examenul pt obtinerea cetateniei! va tin pumnii

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Sis iubita mea, pup tare Mateiasul sa se faca bine! si Mirci mai baga episoade de tuse de ma stresez la maxim, dar nimic altceva..o fi de la cat tipa din orice..
Socrate sa se faca mare Edvin si sa va aduca numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Simona, pupam Mateiasul sa se faca bine repede-repede!! Of, ce pacatoasa e iarna asta, nu mai stim cum sa-i protejam pe bebei... Si abia a inceput, ticaloasa, la noi e ger rau de tot... Sanatate multa-multa-multa!!! Si eu tocmai am scos niste muci de 5 cm din nasucul lui David...

Doloress, ca sa nu mor proasta (desi e cam tarziu acum ), zi si mie in ce consta examenul pt. cetatenie. Pe vremea cand mi-am luat-o eu pe cea germana se dadea doar un simplu test de scris dupa dictare, iar eu ... cum ma stiti .. i-am atras atentia lu' tanti examinatoarea ca erau 2 greseli de ortografie in textul ei si i-am explicat si de ce

Laurita, ce bine te inteleg, si eu ma simt de multe ori haituita, chiar si cand David e cuminte eu tot ca pe carbuni incinsi stau... Cred ca gabitzam ne poate confirma ca asa va fi toata viata, nu?


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput