Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monik16 spune:

EDVIN SEBASTIAN !!!


Fetelor va multumim pt. complimente (legate de pozele noastre). Am vazut mesajele voastre dar nu am reusit atunci sa scriu...
M-am tuns de ceva vreme pt. ca a trabuit sa fac tratamentul ala pt. psoriazis si ma spalam de 2 ori pe zi pe cap... mai trebuia sa imi sau si cu niste creme si m-a ajutat tunsoarea. N-am mai fost tunsa asa scurt din copilarie (si aratam oribil). Sincer am vrut sa ma rad in cap, dar nu am am avut curaj ca am miste urechi tare clapauge . Eu m-am dus la coafor cu caciula in buzunar, ferm convinsa ca o sa am nevoie de ea . M-a tuns un tip .

Of, nu mai sta Sara...


MAMI DE PRINTESA Sara-Maria - 29.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Aimee, eu stiam de la Andrei, ca a trebuit sa mai stam op saptamana in casa dupa eruptie, cica ar mai fi contagiosi in timpul acesta.

Adriana, eu ies cu Lori intr-o bucata de Herastrau aici in Baneasa, pe malul lacului. Daca e o zi frumoasa si nu bate vantul, ne ducem la Roata mare, ca e relativ aproape de noi, pe jos mergand.

Bratafel semnul pentru 'La multi ani' este [ s ], dar fara spatii goale intre paranteze.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:



LA MULTI ANI EDVIN SEBASTIAN
Sa fii sanatos si sa te astepte o viata frumoasa si fericita alaturi de parintii tai iubitori!!


Am fost la pediatra, ne-a dat ceva homeopatic, nu are nimic la plamani sau la bronhii, e doar mucos si a fost bine tot ce am facut pana acum, in rest astept sa-i treaca. Nasucul sa-l curat mai departe tot asa, cu apa sarata, sa-l fac sa stranute si sa elimine el mucutii (iar eu ii scot cu betigasele de vata cand ies mai la suprafata). Doamne-ajuta sa-i treaca mai repede.

Ia uitati aici LEUL IARNA

Cleo, Virginia, felicitari pentru succesele in diversificare! Pasim si noi in curand pe urmele voastre


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aimee79 spune:

Fetelor sa nu credeti ca am legat copilul de pat ca sa stau asa mult pe forum
,dar e bunicuta mea pe la noi si cand e treaz bb sta ea cu el pe langa mine ca nu mai poate de dragul lui...si el de al ei...pai daca ii canta si il joaca si...alea, alea...are experienta...a fost directoare de gradi....si normal ca stie toate cantecelele si poiezioarele
Acum oricum face nani si eu am bagat o crema de zahar ars si acum imi fac de cap pe aici un pic

Alysh multumim!
Adrianamultumim pentru raspuns!
Ce frumos cu intalnirile astea...am fost si eu o data in UK ...prin 2003 am fost acolo la niste englezi ca "au pair" pentru 4 luni ca sa-mi perfectionez lb engleza...si familia la care am stat avea 3 fetite, iar cea mica avea 2 ani si mergeam saptamanal cu ea si cu mamica ei la "playgroup"...copilasii se jucau si mamicile beau un ceai mancau un biscuite si vb.una, alta.Aveau o locatie special amenajata cu toate ccele...
Tare bine imi prinde perioada aceea acum ca am si eu un bb. Inca mai vb cu famila respectiva si ne asteapta in vizita...bine acum au si un baietel...deci 4 copii.

Bratafel eu am dat avocado pe la 6 luni, dar cred ca poti sa-i dai cu incrdere...nu are ce rau sa-i faca. Eu i-am dat la 6 luni ca tot uitam sa cumpar....offf...ca tot timpul zic sa-mi fac lista de cumparaturi...si mereu uit.

Ainigiv se poate sa fi fost rubeola...ca poate trece si drept o alergie...la cum arata...la Alutzu abia se mai cunoaste un pic si tot asa s-a manifestat temperatura mare, iar dupa 3 zile eruptia care abia se vedea...asa ca i-am facut si baie atunci...am crezut ca s-a iritat de la ceva.... Dr. langa el si a zis ca nu crede ca e rubeola...pana a vazut ganglionii...Totusi se poate verifica mai tarziu prin analiza sangelui...cand ii vei face vreodata analize

Gabitzam Multam de raspuns...asa am citit si eu, dar voiam sa aflu si de la mamici experimentate....

Alexandra mami de Alutzu

http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/Aimee79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Cleo sunt verde de invidie pentru Nigel Kennedy, mie imi place de mor! Am albumul cu prelucrari dupa Doors il ascult in bucla cum se zice aici, over and over again. A, si intrepretarea lui a Anotimpurilor m-a facut sa nu-mi mai placa interpretarea clasica. Vad ca mergi la teatru, la concert, bravo! Cu cine lasi pe Mara? Eu din pacate nu prea am cu cine sa-l las. Astept pe socrela la anul sa vina si atunci poate mai ajung si eu sa ies putin.
Am examen pentru cetatenie joia viitoare si nu stim ce sa facem cu el. Merg cu el acolo in clasa, sper sa ma lase sa scriu, sunt teste grila. Am sa fac eu repede si-l tine tati si apoi face el, mai vedem noi.

Edvin Sebastian sa cresti mare si cuminte!

Inais si la noi banana a fost un mare succes, am sa incerc sa-i dau avocado cu banana atunci, poate papa.

Ylari si eu visez mult si agitat, nu stiu, o fi de la oboseala. Ieri visasem ca venise sorela la mine, dar era tare real visul ca m-am trezit si m-am apucat sa o caut prin casa Azi-noapte am visat ca eram la scoala de mame si ca am luat nota 3, ma certa o profa ca nu sunt mama buna si nu stiu nimic despre cresterea copiilor Ce mai plangeam!

Azi noapte iar am stat huhurezi ca asa ne sade bine... La 2.30 s-a trezit si abia la 4 a adormit la loc. Apoi s-a trezit iar la 5.30 si iar la 6.30. L-am pus in leagan si am plecat ca nu mai puteam. A dormit pana la 8 in leagan.

Adriana si al meu e topit dupa copii. Am fost la ziua unui copilas si erau vreo 15 copii, agitatie, muzica tare, urlete, tipete, si el sa uita tare fascinat.

Bratafel cand scrii mesajul ai si o optiune sub emoticoane : "Arata toata lista de emoticonuri" si daca apesi acolo o sa ai mult mai multe de unde sa alegi.

Virginia bravo pentru diversificare! Ai vazut ca pana la urma papa, nu ramane nici un copil ne-diversificat pana la urma, totul e sa insisti. Si eu am inceput sa-i dau apa, la sfatul Iuliei, vreau sa se invete si cu gustul, sa nu ajunga acusi ca bea numai lapte si suc. La inceput o scuipa, acuma o bea tare frumos. BIne, ii dau cateva lingurite dupa masa, nu mult.

Doloress si bulina Patrick (29.04.2008)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Miss - ce leu "fioros". Este un dulce imbracat asa.

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aimee79 spune:

MissParker ai un super leut...iarna o sa se topeasca toata cand il va vedea...si seamana leit cu mami lui. am puiul mic sa se faca bine si sa o asculte pe mami lui

Acum am vazut si eu calendarul tau,..deh...daca am timp mai mult..esuperb...vreau si eu sa-l fac, cum l-ai facut? in ce program?...scuze daca ai mai zis ,dar ...

Doloress tinem pumnii pt examen!

Alexandra mami de Alutzu

http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/Aimee79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Ooooooooooof, ce ma oftic, am postat la capitolul trecut si m-am benoclat toata ziua, mirandu-ma ca nu mai scrie nimeni .

I-am urat si eu acolo LMA lui Edvin Sebastian!!!!

Am iesit cu grasa pe afara, am costumat-o in cosmonaut, e bestiala!! Am pozat si o ciocanitoare!!!!


Aaaaaa, si avem si noi un dintzisor!!! Esteeeeee!!!

Alysh, asa este, am niste sefi si colegi minunati, tin enorm la ei, suntem chiar ca o mare familie, iar Sarbatorile au fost mereu ceva deosebit la noi in firma. Imi pare rau ca seful tau e sconcs........


Miss, ce frumos e Daviducuuuuuu, vreau si eu un baiat asa frumos, nu mai am rabdare, abia astep sa raman gravi din nou!!!!




YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Citat:
citat din mesajul lui aimee79

MissParker ai un super leut...iarna o sa se topeasca toata cand il va vedea...si seamana leit cu mami lui. am puiul mic sa se faca bine si sa o asculte pe mami lui

Acum am vazut si eu calendarul tau,..deh...daca am timp mai mult..esuperb...vreau si eu sa-l fac, cum l-ai facut? in ce program?...scuze daca ai mai zis ,dar ...

Saru'mana pt. complimente!!

Vezi ca pe contul comun e un mail de la dflavia cu un link unde poti descarca programul (Wondershare). Dupa ce-l descarci si ii scoti si versiunea demo (e explicat in mail ce si cum), da-mi pe PM adresa ta de mail si-ti pot trimite si alte clipuri, frame-uri si background-uri...

Da' o sa-ti ia timp gramada, mie mi-au trebuit cateva saptamani pana au iesit colajele finale...

Ylari, Nicole, - ne bucuram ca va place de leul nostru paraleu


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Miss, super leutu tau.

Ylari, felicitari pentru dintisor! Sa te ti acu sa vezi muscaturi

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput