Dulceturi si papanasi de sept -oct 2007 (231)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Rodica relaxeaza-te si poate Mosul o sa aiba grija de cadoul vostru.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Papanash ce rapida esti.....

A voiam sa te intreb daca ai nevoie de cand vin cei de la Realitatea

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Se pare ca doar noi am ramas pe baricade, ma retrag la nani langa baiatul meu cel cuminte, in seara asta nu a mai vrut la mine in brate sa-si bea bibele, s-a asezat langa mine cu bibele in brate, l-a baut, mi-a dat sticla si apoi mi-a intors spatele si asta a fost, a adormit..........copilasii nostri au crescut

noapte buna

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Prezent, Cecilia!!!


Rodica, tare ma bucur ca ai mai dat pe aici, Darius e atat de frumusel si expresiv! MUlta bafta in operatiunea braza!!!Cand ai drum la Cluj, poate ne vedem

CEcilia, si mie sincer, mi-e dor de bebe mic, dar parca ma si sperie gandul acum. Noi vom mai astepta ceva pana la bb2, sa imi reincep si eu activitatea, sa mai creasca putin Sara...

Roxana, si Sara adora mai nou bucatareala, dar mai mult totusi papucii si gentile. Am gasit papuci si in sertare, ba chiar si in vana.

Maria, super poezia! Voi sunteti bine? CE fac copilasii?

Sabina, imi pare rau, sanatate puilor! Am citit si eu ieri ce se scria pe acolo la concursul cu mirese si m-am ingrozit. Noroc cu postarile tale, asa m-am mai racorit putin...

Danuta, ce face MIru??

Diwana, prezenti?

Hai ca strigam catalogul; Luy, Erina, CElia???

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui cecilia L

Se pare ca doar noi am ramas pe baricade, ma retrag la nani langa baiatul meu cel cuminte, in seara asta nu a mai vrut la mine in brate sa-si bea bibele, s-a asezat langa mine cu bibele in brate, l-a baut, mi-a dat sticla si apoi mi-a intors spatele si asta a fost, a adormit..........copilasii nostri au crescut

noapte buna

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

voinicelul,bravo CRISTI,esti baiat mare,iar tu Cecilico nu te mai jeli atat apuca-te de altul ,poate vine mosul si la tine si vorba lui Mirunica maine-poimaine te pui iar pe leganat si iti trece doru de bebei mititei
Noapte buna!
Papanash mult succes in tot ceea ce faci esti tare inimoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Gabriela copii sunt bine ,noi mergem inainte,cu tupeu ,sti vorba aia''noi sa fim sanatosi ca belele ...''
Am plecat la nani,maine am o zi tare grea ,de fapt toata saptamana o sa fie grea ,sfarsit de luna ,am de facut si doua inventare ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Maria, noapte buna! Si o saptamana plina de spor iti doresc!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Rox, prezent

Cecilia, iar ai scapat de mine

Zau daca mai stiu ce am scris si ce nu. Ca eu ma tot pregatesc sa scriu de duminica, si in capul meu am raspuns multora, dar nu mai stiu cui i-am raspuns pe bune, si cui nu

Incep in ordinea in care imi mai aduc aminte.

Myral, am mai intrebat-o pe mama de intoleranta sora-mii la gluten, si n-a fost in stare sa-mi dea prea multe detalii. A zis ca nu vrea sa-si mai aduca aminte. A traumatizat-o s-o vada cum ii faceau analizele. Cica ii faceau biopsie (poate nu mai tine bine minte mama, sau chiar asa o fi fost, eu nu ma am deloc cu medicina si bolile, mie biopsia imi suna ca ar fi pt. altceva, dar n-am contrazis-o, ca nu ma pricep) ii bagau un tub pe gat, sa-i ajunga in stomac, si ii recoltau de acolo probe. Precum ti-am spus deja, i-a descoperit intoleraenta la 9 luni, si a tinut regim 1 an de zile. Dupa aceea a fost bine, baga si in ziua de azi la gluten ( a se citi "paine" ). Oricum, ma gandesc ca azi nu se mai fac asa analizele.

Adimercedes, bine ai revenit. Merci de linkul la culori. Daca le poate si manca, atunci ii fac o cura cu creioane. Imbinam desenul ci rontaiala. Desi, parca in ultima vreme nu mai baga asa de des in gura tot ce prinde. Ma dispera inainte. Nu exista nimic care sa nu intre in contact cu gingiile, ulterior dintii lui

Gabriela, chiar ca stai departe de mine. Ei poate ne-om intalni vreodata totusi. Poate, poate, s-a uita si Sara la fishiorul mieu.

Am admirat-o pe Teutza motzata. Mi-a placut la nebunie poza, mai ales din cauza comentariului Mariei (rautacioasa, cum va facea voua in ciuda ca a ei sta la aranjat )

Am vazut-o si pe Daria. frumoasa poza cu aripioare, chiar foarte frumoasa. Auzi Erina, tot ziceai tu ca nu-ti plac alamuriel alea, asa ca vad ca i le-ai dat Dariei. Mai bine arunca o plasa pana la Cluj. Mie imi plac
Am vazut desenele Alexandrei (ei uite asta nu-mi aduc aminte daca am mai spus-o sau nu Mie sincer mi-au placut. Am revazut alea de la inceputurile carierei sale de pictorita. Foarte frumoasa era mama, si aia in care Alex si tati ii salvau pe mami si Andrei (de la o farfurie de fasole, parca zicea Roxana, pe atunci ) Eu acum astept inceputurile carierei ei de miner (in mina aia cu aur si diamante)

A! Si sa stiti ca nu apreciez deloc faptul ca ati sarit toate sa-l luati acasa la voi pe Ghighi. Pai eu am fost prima, si acum va buluciti toate chiar asa?! Eu ii decontez si biletul de avion, voi n-ati pomenit nimic.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Multumim fetele de incurajari o sa fim bine pana la urma ,sunt siguraca nu ne lasa Doamne Doamne.
Yaia astept sa vad maine ce tratament ne da.Mi-a explicat ca prea multe teste nu o sa se faca pt ca e prea mic si merg mai mult pe istoricDar sunt hotarata sa cer mai multe pareri.
Rox nu am luat bilete inca pt ca asteptam poate rezolvam problema aici.
Erina,eu ii prepar ficatelul asa:calesc foarte putin ceapa verde in unt si apoi pun ficatelul apoi apa cartof dulce morcov si spre sfarsit o jumatate de mar far coaja .Vladut papa foarte bine ficatelul in varianta asta.


teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

mai,nu poate omu sa mai scrie pe la alte subiecte ca gata, ele se baga fuga la culcare
ma bag si io, maine am o sa am o zi plina , dar misto .
pupici de la noi.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput