Dulceturi si papanasi de sept -oct 2007 (231)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Andrei a avansat la bucatareala. Stie sa foloseasca instrumentul pentru piure, sa amestece in oala si sa aseze castronelele frumos. Acum il invata Alex cum se ia omleta cu paleta.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/


Cu asa ajutoare trebuie sa te apuci serios de gatit.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bernix, o sa incerc si eu reteta, desi eu sunt mai degraba cu mancarea sarata.

Cecilia, pai cum sa gatesc tot eu? Mai bine gatesc ei si eu ajut.

Papanash, te rog lamureste o aiurita ca mine. Ce campanie TV astepti acasa? Pentru Africa sau pentru ajutoarele mosului? Iar la ajutoarele mosului am vazut ca se vorbeste de bani in ultimul mesaj, ramane sa ducem si lucruri si bani?

Apropos de campanii, am vazut ca Nana intreba la Generale daca anul acesta se mai fac campanii de ajutorare a batranilor. Poate ajutam si noi putin.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mai fetelor, eu cred ca am ramas cu un stress din vremuri apuse, ca azi mi-a recitat fata o poezie despre tara (joi au eveniment la gradi pentru ziua nationala) si parca ma si vedeam pionier.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ati plecat? Prestez singura la capitolul nou? Mai am 18 pagini...oare ma descurc singura? Pe Cecilia am inteles ca nu pot pune baza, dar restul? Acum va fac prezenta.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Prezent !

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

prezent

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rox,pentru campania de vaccinare din Africa, cica o sa vina echipade filmare de la realitatea ,tre'sa filmeze la toate finalistele.
In legatura cu ajutoarele mosului, propunereaMirelei a fost sa strangem si bani, apoi a completat Andries ca e bine sa luam si dulciuri,mi se pare buna ideea. Dar bani mi-au propus cateva mamici din diaspora, nu le-am raspuns ca nu credeam ca o sa ia asa amploare subiectul. Parerea mea e ca sa strangem intai jucarii, cui i se pare mai comod si vrea, sa trimita bani ( e mai simplu decat sa puna la posta colet,cred ) si de astia sa luam dulciuri .

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am uitat sa va spun, azi m-a apucat un dor de bebele meu mic, de vremurile cend alaptam si era un bebelusi,parca era ieri........a iesit nasa cu bebe Victor din spital si m-a rugat sa trec pe la ea, va dati seama ce nostalgie m-a apucat......pare atat de mic si neajutorat, parca il vedeam pe Cristi cum cauta tatzi si dadea din cap ''haplea mic'' asa ii spuneam

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Maria,n-am apucat sa-ti zic ca m-a distrat tare poezia de la tine. Esti o persoana f.tonica si ne faci bine la psihic, pupici.

Adimercedes, mi-era si mie dor de voi, ne-ai obisnuit cu mesajele tale frumoase din fiecare zi. Imi pare rau ca nu ne-am vazut cand ati fost in tara,probabil n-ati ajuns prin Bucuresti laaeroport ca bagam osurpriza de intalneala, cum a fost la Carpatina asta vara. Lisa o sa-si revina repede, a fost putin bulversata de schimbari. Dar n-am inteles de ce nu-i dai deloc sare, eu stiam ca-i chiar necesara organismului, de unde ia iod ?

Bernix, e reteta chinezeasca aia cu combinatia dulce-acrisor. Dar ficat asa n-am mancat niciodata. Nici lui Ghighi nu-i place ficatul, eu il fac pane, intai il fierb (pt.el in lapte,pt. noi in apa) ,dupa aia il condimentez cu ierburi ( rozmarin,menta, busuioc) si un pic de sare si-l fac ca pe snitele. Iese minunat !



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rodi, o sa bina bb cand vrea el, nu cand vreti voi , pana atunci exersati-exersati .

Danuta, tu m-ai intrebat ceva si am uitat ,pana mi-aduc aminte ce,ia niste pupici de la noi. E iarna acolo cu zapada multa, nu ?



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput