America (133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Ieri am am fost la doctor...m-au sunat de la gradii ca Robert nu se simte bine,plange ca-l doare urechea...am fugit ,l-am luat acasa si dupa-masa la doctor cu el...are infectie la ambele urechi..dragutul cat a mai plans,uffff...asa de rau l-au durut urechile pana seara tarziu,cand au inceput sa-l lase,de la medicamente..antibiotic evident pt 10 zile...uffffff...asta este...vremea racoroasa si la noi si-a spus cuvantul....acum e bine,nu-l mai dor urechiusele dar tuseste si are nasucul infundat!!...groaznic este sa ai copilul bolnav

Weekend placut la toata lumea!!!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mirelus, si Robert ca si Radu.....sa ii dai 10 zile antibiotic, ca Radu a luat doar 5 si apoi infectia a revenit la cealalta ureche...(sunt asa de dureroase....) Pupici lui Robertzel!!!


Mire, cand ai DPN? David e nascut in feb...hihi...si acum verisoara sotului va naste tot in feb (si ea, mamica, e pe 8 feb)...hihi!!!


Ramona, Ana e copil montessori...Asa invata copiii la montessori sa scrie literele, le traseaza in nisip cu degetul!!!! (cica e instinctual...stra/stra/stramosii nostrii au inceput sa scrie cu degetu/mana...si abia apoi au inventat instrumente de scris)


Delia, e un frumos flacaul tau!!! Ah...nu mai e bebe...e baietel mare!!!!!


Eu i-am dat vigatol lui David 2 ani (nascut in Ro)... calciu si fier de la 6 luni (dar eu sunt anemica si am carente de calciu, asa ca, probabil, pediatra a exagerat un pic)


Ancadm, sa iti spun ce am facut eu acum 2 ani...Am cumparat o bluza femeiasca alba din in simpla, am cumparat fasii de matase rosie si neagra, pantaloni de in albi, si fasii mai groase de matase rosu, galben si albastru...Am cusut pe bluza matasea rosie si neagra, am facut un brau tricolor din celalalt material si a iesit o IE: care arata cam asa:
http://good-times.webshots.com/photo/2828070380087737923vwUyzZ (tot pt gradi, am avut ca tema costum national)



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

As vrea sa le fac cadou la sotz si copil ceva de genu asta de Craciun
http://www.amazon.com/Playstation-3-Rock-Band-Special/dp/B000TSX3TS
oare merita?? mie mi se pare ca e haios...




“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Sinzi, foarte buna idee ai avut cu costumul ala. Am patit si noi ca n-am avut, nu stiu de unde poti face rost de unul pe aici. Anul asta a cumparat sotul o camasa si o vesta, dar n-avem pantaloni adecvati.
Nu stiu in ce categorie s-o pun pe Ana, teacher a ei e foarte silitoare si presupun ca se inspira din diverse surse.
Chestia e ca Ana nu-i disciplinata, se incapatineaza sa schiteze dupa regulile ei, adica nu neaparat in directia sagetilor (la care apelez si eu, ca unele sint diferite si de cum scriu eu).

Marilena, felicitari pentru bebe Jason. Aoleu, sper ca s-a rezolvat problema cu vezica urinara. E greu destul sa fii proaspata mamica, fara sa mai ai si asemenea probleme. Sanatate multa. Eu n-am dat vit. D la copii. De fapt cu Ana am fost in Romania cind era bebe si dr. de acolo mi-a recomandat. I-am dat ceva-ceva, dar nu chiar cit a zis ea. Nu stiu dupa cine sa te iei, pentru fiecare studiu care zice ca e bine sa faci intr-un anumit fel, exista (sau urmeaza sa apara) altul care zice ca nu-i asa...

Mirela, sanatate lui Robert. Anuta mea tuseste, nu stiu daca de la mine a luat sau de pe la preschool. Am cam facut noapte alba, acum fug si eu la nani ca nu se stie cum o fi si in noaptea asta. Acum sper sa scape Alexandru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Sanzi, e super Rockband..
Ai mei baieti l-au incercat la Walmart(vezi poate e si la tine, la instrumente) si atat de tare i-a placut lui Codrin ca l-a bagat in priza pe ta-su.. Vrea sa i-l ia.. dar eu cu fetele ce fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

A adus Cenia vorba despre will si e o problema care ma framanta si pe mine. Stiti cumva daca putem lasa custodia copilului cuiva care nu este rezident US? Trebuie neaparat sa fie rezident US?
Exista alte restrictii cu privire la cine putem lasa custodia copilului in testament?

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaloy spune:

Eu am un costum popular, e de baiat (6 ani)-ne-a trebuit si noua la scoala si ni l-au trimis la timp. Pe cine intereseaza aici in zona- cu mare placere!

Uitandu-ma la el in seara asta mi-a venit ideea de a serba ziua nationala a Romaniei(1 Dec) la serviciu! ...ca prea ne-am dat numai pe sarbatori americane...
Am cautat deja steaguri tricolore pe internet(o sa le pun screensaver), imnul Romaniei (varianta la chitara, rock si hip-hop) si o sa incerc sa ma imbrac in rosu-galben si albastru. Am brau tricolor- merge de minune la blugi! Sper sa gasesc/confectionez un steag de matase sa-l pun in spate la masina..

Cum vi se pare? se mai alatura cineva? primesc idei/sfaturi le-as duce si ceva bun de papa..
Garantat va trimit poze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Sinzi, ia-l!!! E super, noi mergem la vecinu sa ne jucam.E atat de haios sa te auzi la vreun instrument :)

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana

As vrea sa le fac cadou la sotz si copil ceva de genu asta de Craciun
http://www.amazon.com/Playstation-3-Rock-Band-Special/dp/B000TSX3TS
oare merita?? mie mi se pare ca e haios...




“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,






Sanzi, e o idee f buna, am avut niste vecini care aveau asa ceva. nu iti exagerez, cantau zi si noapte (si erau de varsta mea)
Due date meu e ianuarie, 10.

www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Guitar Hero cum se compara? Tocmai am vazut un Black Friday ad de la Walmart si o sa fie $30. Asa ca Sinzi daca te simti "brave"...

Adriana, sint curioasa ce mai zice lumea ca eu nu stiu. Avem si noi International Day in Ianuarie, habar n-am cum sa ne pregatim. Eu zic ca poate faci niste gogosi.

Mergi la inceput