Mamici si gravidute curajoase de Nov-Dec2008 (130)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

FELICITARI MADUTZA!!!

BEBELINA SA FIE SANATOASA SI NOROCOASA!

HAI DARLING! MAI AI PUTIN! NASTERE USOARA SI RECUPERARE RAPIDA!

Amalia ai PM.

O zi frumoasa tuturor!!!

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Parola de la webshots ......???
Alo mai este cineva pe forum ?
Se pare ca am uitat parola...Parole, parole ...poate vede cineva si mesajul meu...


Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

POVESTEA NASTERII LUI BB BALACILA
am plecat marti la spital, am ajuns tarziu prin urmare doctorita intrase deja in sala de operatii...dai si asteapta in picioare timp de o ora jumatate doca...a venit intr-un final mi-a dat hartie si hai la internare..m-au internat, mi-au facut analizele si avenit miercuri....deh noaptea nu am durmit neam...emotii vb alexei sa imi rod unghile nu alta...si veni ziua..ma bagara in sala de membrane intacte dupa ce doca avusese grija sa mi le rupa...ca sa se rupa apa nimic...cuminte fara contractii fara nimic...si am stat acolo pana la 11 cand s-au milit de mine si m-au luat la taiere...mai si rad ca imi canta in cap 'un te duci tu mielulule?...la taiere omule '...
dai bagara peruzie cu oxitocina [pt contractii], ma urcara pe masa, 'apleacate' ma aplecat..buf in spate anestezia rahi....zice iti simti picioarele calde?...le simt...ma suira cu picioarele pe masa...otul ok..furnici simti...simt....si ma acoperira veni prof. Cernea si incepu sa taie......bah si cand taia eu tipam..a taiat de 3 ori tac tac tac..eu au au au...te doare...daaaaaaaa..nu m-au crezut pe bune si na ma luara si ma taiara cu bisturiul pe picior sa vada daca mint...de unde eu auuuuuuuu.....anestezista ....mai bagati 10 ml de nush ce...ma luara cu masa ma invartira....iar icepu nush ce sa faca pe acolo eu auuuuuu....mai bagatii 10 ml de nush ce....eu bah imi este rau...si dai ii veni stomacul in gura nu ma mai puteam controla...evident aparatele au inceput sa o ia rasna,...ca si tensiunea mea ....am apucat sa gandesc Doamne ajuta-ma in clipele aste...anestezista zice e clara treaba faceti nush ce...mia-u pus masca si dusa am fost m-au trezit la sfarsitul operatiei...imi ziceau scuipa, eliza scuipa...auzeam , dar nu puteam sa reactionez...intr-un final am scuipat...m-au luat de pe masa si m-au pus pe o targa in sala acolo pt a ramane sub observatie...eu daac tot facui ochi dai sa intreb una alta....ce face bb? e bine? e sanatos? cate kg are, dar cm?, pe sot l-a anuntat cineva?.....au ramas astia perlex...zici ca venisem cu interogatoriul...in sfarsit m-au tinut acolo vreo 2 ore in sala sub observatie...inima mea....de sotul plangea pe la usa se gandise ca cine stie ce patisem...am ajuns in salonut de tinut sub observatie cu perfuzii dupa mine plosca si dren....si dai veni seara si incepu sa se duca anestezia....si dureri de la kkta aia de oxitocina...groaznic...ba pai la prima cezariaa a fost tzatza de matza nu tu dureri in halul asta nu tu recuperare grea ca acuma...va spun a fost crunt...numai vreau sa rpet experienta..in sfarsit trecu cum trecu si noaptea aia si veni a 2 zi si hai sus scularea...bah voi sunteti nebuni...eu nu pot respira, cine sa ma creada nima...si na ma ridicara si ma facui alb galbuie vinetie, imi dadui ochii peste cap si ma crezura ma asezara frumos in pat...cu specificatia mai tarziu ne ridicam, da?....sa va dau in cap....nu intelegeti ca imi e rau...m-au mintit si m-au ridicat.am facut si niste pasi...dureri numai spun....si m-au muta la rezerva de vip....deh vip ne vip eu tot cu dureri....bb a tat la pediatra 2 zile eu eram cam incapabile de mine sa traiesc, dar apoi de bb...si asa au trecut zilele...am ajuns si eu in ziua cu mutatul in salon la bb....era asa de mic mi sa parut, l-am mangaiat...am incercat sa il aseia o pauzasc cuiva, dar zau de semana cu mine..moca lu tasu tot...deh bine ca sa terminat cu bine si acuma suntem acasa si eu si bb si tati impreuna sanatosi si voiosi
Doctorii s-au purtat inpecabil, au avut o gria sporita fata de mine, antibiotic extra , analize eztra, desi am facut dozarea de anticorpi si mi-a iesit bine vaccinul pt rh tot mi l-au facut ce sa mai am fost niste rasfatati su eu si bb...saracul tati nu stia cum sa vina mai fuga la noi...ma impresionat enorm...sper ca si bb sa fie bine si sa ne gaseasca sarbatorile cu bine atat pe noi cat si pe voi si familili voastre
nu pot sa va spun ce am simtit cand l-am luta pe bb in brate...nush nu pot descrie....e greu si sentimentele ma depasesc sa exprim ratiunea trairilor mele....nu pot decat sa va zic ca il iubesc, da asa cu toata finta mea si nu imi vine sa cred ca e al meu ca eparte din mine cu tot tot ce e al lui
va pupacesc si va imbratisez cu drag am fugit trebuie sa sterilizez si sa fac papa lui bb de maine trecem la san...sa te ti nene durere

eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de bb
Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Mirtha ai PM

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Elilov, aoleuuuu...prin ce ai trecut....clar nu vreau cezariana...trebuie sa negociez cu bebelina sa se intoarca, daca n-a facut-o deja...

Ramo 36+ Sara Maria

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Mirtha[/red[ ai ID si parola pe pe webshots...
Te ...

Citat:
citat din mesajul lui Mirtha

[red]Parola de la webshots ......???
Alo mai este cineva pe forum ?
Se pare ca am uitat parola...Parole, parole ...poate vede cineva si mesajul meu...


Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0




http://community.webshots.com/user/Bebitza_Iorgulescu
graviduta 35+
AMR 5 saptamani
http://bd.lilypie.com/dN6Wp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

ramo pai negociaza rapid...daca stiam...cine se mai incurca ...
am uitat sa va zic proaspata cezariana masoara 10 copci nu 8 cate avea prima si nici tanga nu o sa pot sa port intrucat iese de la dansa...asat numai daca cvreau sa am tanga cu urechi pot purta.....si la femeile ce nu dadeau stiti voi caragiale, grigorescu si alti sei le facea cezariana pe verticala nu pe orizontala...am vazut la o femeie de etnie roma....a si inca ceva mi-au gasit peretele abdominal rupt la vechea cezariana si alti crocobauri pe acolo...deci numai vreau in viata mea alta experienta de aceste gen..nasol, nasol taticu

eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de bb
Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Doamneeeeeee Elilov cum sa te taieee asaaa???.... Macar eu nu credeam ca au inceput operatia...nu simteam nimik...anestezistul Steriade statea si mangaia pe cap imi punea oxigen cand imi ziceam ca vomit....ma anunta ce se intampla, ca o sa fiu mamik, ca a iesit bebe, ma felicita...eu ii numaram firele de par din barba...mi-a facut seringi cu epi sa-mi ajunga 2 zile... cum m-am urcat pe masa numai ei stiu ca eu nu stiam de craci nimik...nici ca's 2...nici ca mai sunt sau nu....sau ca au pus sonda...ma uitam ca la
IN SCHIMB a doua zi te inteleg perfect cu "ridicarea"...am zis ca mor,ca ma taie iar, ca ma ia la misto cu ridicarea....m-am pus sa fac 2 pasi pana in fotoliu... eram cam nud si cu pampers sub mine...si mi-a zis sa stau acolo in fund ca am stat prea mult intinsa in pat....si asa era ca noaptea nu dormisem deloc incercand ambitoasatimp de 3 ore sa ma pun pe stanga si timp de 4 sa ma pun pe dreapta...si eram paralizata...
Si am zis ca mor de durere si daca ma chinui sa continuu singura recuperarea si daca e asistenta si ma apuca si victimizarea de nu mai reusesc decat sa ma vait...Asa ca am melc melc cotobelc...si am inceput sa mi-o iau usor prin camera pe pereti mai mult, vb cuiva cu 3 viteze: incep, usor si tiptil....pana a venit asistenta sa-mi continue evolutia eu eram deja imbracta, chilotzatza, pemparashita....innebunisem sa ma spele cineva de 2 ori pe zi in pat la si sa ma pipi langa ,sub pat....Am fost...ma mir si eu acum....
Elilov ca ai depasit momentul esti ffff curajoasa...Sunt atat de mandra de tine
Felicitari mamicilor si viitoarelor mamici be de bb2...va admir dintr-un colt...va consider eroine,fara misto...nu stiu de unde va luati puterea si curajul...tot respectul

Tare aia cu "un te duci tu mielule.....".....

Andreyutza, Ramo Bine v-am regasit....desi am nascut cu voi tarash dupa mine....



...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Fetelor multumesc pentru parola.
Aici aveti poze recente : http://good-times.webshots.com/album/565533323SncafB?start=48

Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Mesaj proaspat de la VonHelen!! "Astazi la ora 12:15 s-a nascut minunea noastra Tudor Andrei, 3400 grame, Apgar 9, cezariana programata la 39 sapt si 2 zile."
FELICITARI mamicuto!!!! Refacere rapida, mult laptic si un bebic fara colici! Sa va traiasca!

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput