Mamici si gravidute curajoase de Nov-Dec2008 (130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Alarma falsa.... Am sunat la maternitate inainte sa plec. M-a intrebat moasa daca ma doare, i-am zis ca nu doare rau si mi-a sugerat sa mai stau acasa pana cand contractiile devin dureroase. De atunci situatia e aceeasi. Contractii dar nu f dureroase, dureaza cam 30 de secunde. Sunt chiauna de somn. Eu ce fac acum????

Adriana +38 cu Eduard

http://family.webshots.com/photo/2137245100103785880wIKDaJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Madutza, felicitari si toate cele bune!
Sunt o gramada de mamici dragi carora nu le-am urat... Tot zic ca revin... cand pot... si nu reusesc
Sper sa ma iertati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

felicitari Madutza!!!

darling, eu zic sa te culci



ALRA 37+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

cami antonia eu voi naste la Giulesti. tu la ce doctor esti?
mav tare responsabil si haios, la faza cu telefoanele, Sebi al vostru.
eli, ce bine ca ai laptic. cat despre soacra... no comment.
Alexa, mamiseli, bine ati revenit acasa!
Darling eu tot fac galerie.
Madutza felicitari!! bebe Andreea, sa fie sanatoasa, cuminte, mancacioasa!
Ramo, incerca sa te linistesti. stiu ca suferi dar gandeste-te si la bebelina.

Minunea din viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
35+ Matei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Mamiseli, bun venit acasa!
Mav,tare de tot Sebi, mititelul ce grija are de fratiorul lui
Andreyutza

Ramo 36+ Sara Maria

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

Neata fetelor!

Am reusit sa dorm bustean de azi noapte pana azi de dimineata. Doar o singura trezire pt mers la baie. Nici nu imi vine sa cred. Oricum ma simt insa cam obosita dupa aventurile de ieri.


Madutza, felicitari! Sa iti traiasca papusica, mamico si sa fie sanatoasa!

Iarta te rog neuronul meu gravid ca aseara am uitat sa iti fac galerie. Eram zombi de oboseala cand am scris!

Darling, curaj ca se apropie marea intalnire. Mai stai putin in pat si eventual incerca un dus, niste no-spa si bea un pahar mare cu apa si vezi daca trec contractiile. Pentru orice eventualitate, uite niste agitate ca sa ai curaj!

Hai Darling!


Alra, multumesc mult pentru raspuns! Adevarul e ca nu mi-am imaginat niciodata ca s-ar putea depune calcar in halul asta. Si cand ma gandesc ca tot apa asta o folosesc si la mancare, ma cam ia groaza.
Si eu vreau sa iau sterlizator, dar am zis sa astept sa vina bebita sa vad daca am nevoie de el. Cele doua bibe sunt doar asa de rezerva si maxima urgenta.

Iulia 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Neatza...raportez 1 buc sot cu cearcane...bebe a plans la 11 seara, 3, 6, 11 dimineata....sot a evoluat la schimbat pampers, alaptat, ragait, culcat bebe....io la ....pana ma dau jos din pat dureaza 10 min si mers pana la bebe 4 min, ustura operatia, doare spatele, sa-mi traiasca batranetzile.....deci...eu am preocupari Milka...ma mulg si depozitez...acum ma relaxez la o cafea sot pazeste ...Prima noapte a trecut...panica a trecut..Inca nu pot sa cred ca chestia aia mik ( desi mi se pare mare ptr interiorul meu personal)a fost in burta mea...si ca m-au si pus s-o iau acum acasa, si ca nu are de gand sa plece ( vb lu bunica-mea)

Madutz sa-ti traiasca
Darling...usurel, respira... trece...emotia e mare...gura e de mine acum
Vonhelen

fetele



...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Madutza, felicitari!!! Refacere rapida si bebelina sanatoasa si mancacioasa!!!

Darling, noi continuam cu agitatele pentru tine Intre timp, odihneste-te, ca vei avea nevoie de toate fortele!!

De VonHelen inca nu stim nimik??

Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si 37+ cu Caterina Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Alexa, felicitari pt. prima noapte petrecuta cu bine acasa!Bravo sotului tau ca te ajuta atat de mult.Refacere rapida!Nu ai cu ce sa te dai sa nu mai usture operatia?
Offf, uite d-asta nu vreau eu cezariana

Ramo 36+ Sara Maria

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Felicitari Madutza ! Sa fiti sanatosi , fericiti sa va traiasca printesuca Andreea ! Refacere rapida !

Fetelor imi puteti da si mie parola de la webshots ?

Intrebare : stie cineva din intimplare cine cinta sau cum se numeste melodia de la reclama Beciul Domnesc ? Multu".


Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput