Redoutistele fidele La Redoute France (151)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorenza

Citat:
Comisionul la ei este de 20-25% din valoarea comenzii.



Cat?
Dar stiu ca unii nu sunt deloc modesti.


Prefer sa iau de la Z si Mothercare ca tot acolo ajung cu banii.

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

Saraca de tine, clau . vad ca ai fost treaza toata noaptea. SI piticu meu a facut la fel acum 10 zile, febra 39 si nu-i scadea cu nimic - era de la amigdale, care erau pline de puroi. Multa sanatate Marei.


Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Eh, nu chiar toata noaptea ca am adormit spre dimineata. Da acu, dupa cafea sunt fresh. Sanatate multa si puitilor vostri!

miki, sa verifici boohoo.

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Neatza!
Mda,si ca sa nu-mi dezmint renumele de detectiv,va anunt ca de-acu chiar gata,ne-au scos de pe lista tarilor ce puteau comanda de pe lr.fr.
Sanatate multa la puiuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorenza

Mda,si ca sa nu-mi dezmint renumele de detectiv,va anunt ca de-acu chiar gata,ne-au scos de pe lista tarilor ce puteau comanda de pe lr.fr.

Macar acu stim sigur ca s-a terminat.


cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

neatza!

Clau-sanatate maxima!

Care va sa zica gata, s-au hotarat sa nu mai prelungeasca agonia.
E timpul pentru represalii.sper sa reusim sa ne mobilizam





Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missdeutza spune:

Buna dimineata!! Fetelor am incercar si eu sa dau o mana de ajutor.....am cautat pe google firme de curierat si le-am trimis e mail cu privire la transportul de colete din Franta in Romania. Am primit doar un raspuns, dar oricum mi se pare exagerat de scump, il atasez sa vedeti
"se poate organiza impreuna cu una dintre companiile partenere.putem asigura si transport zilnic pana la arad si bucuresti, livrarea urmand a se face in toata tara in ziua urmatoare.costul depinde de volum, insa estimez un cost unitar pt expedieri sub 1 kg de cca 15 - 20 euro.rog dati-mi detalii"
Eu mai astept raspunsuri la mail-urile trimise, daca e ceva va anunt.
Si pentru cine e interesat, am vazut niste cizme frumoase la promod, nu le-am cumparat ,dar mi se par si accesibile, exceptand transportul http://www.promod.fr/chaussures/bottes-cavalieres-en-cuir-marron-R5290016080N5.html
O zi buna va doresc!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Mama lor de frantuzi...si eu care vroiam sa va dau codul de pe factura..a cam mancat-o Eli...dar e descifrabil!

Of am slabit 2 kg de cand cu sistarea asta Nesimtitii ne-au sedus si ne-au abandonat!

Va pup!

PS Pe langa comisionul ala mare la BS mai platiti si transport vreo 9 lire...asa ca mare grija! Daca vreti sa comandati cereti mai intai o oferta sa stiti cat va incaseaza...Eu nu am de gand sa comand...sa mai scada comisionu`...ca e recesiune...vorba aia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Clau multa sanatate Marei.

Lorenza ce pe faza ai fost...

gata fetelor s-a terminat pentru moment cu LR-ul. de acum nu ramane decat sa luptam pt dreptul nostru. eu sunt prin preajma.

si acum putin off topic:
Aveam nevoie de niste manusi si am intrat la fabricuta de pe Bucurestii noi aseara. mai fusesem acum vreo luna si atunci nu prea mai era nimic ok, doar imi ramasese in minte ca aveau niste seturi cu manusi si fulare dragute.
si am avut o surpriza placuta, au mai adus marfa asa ca m-am ales cu 2 perechi blugi (unii gri si unii bleumarin) o vesta tricotata si o rochita cu maneca lunga tot tricotata. Doamnele de la casa au spus ca azi sau maine primesc iarasi marfa dar nu stiu ce anume. fiecare articol a fost 40 de lei. azi de dimi nu aveam aparatul incarcat sa fac poze dar incerc deseara.
mai aveau si pulovere noi - modele mai lungi care trec de fund. material si culori ok, dar pe mine nu ma prea aranjeaza modelul.
eu de vreo 2 sapt tot cautam blugi si nu gaseam pt ca am o conformatie mai... am fundul mai mare dar in talie sunt mica si din acest motiv am nevoie sa fie croiti mai altfel si sa fie si putin elastici sa se aseze bine, astia de i-am luat sunt si grosuti si model super si se aseaza si bine. Diotima, kokyi daca vreti da-ti o fuga pe poimaine sa prindeti si ce mai aduc acum.

pupici

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui arcadia

Geanta cu girafa nu mai e dispo de mult, ca o voiam si eu.
Am primit si eu ultimul colet din 9.11, am avut lenjeria cu buline, vreo 2 puloverase super dragute, o pijama, o gecuta pentru Calin, un tricou si www.laredoute.fr/vente-ballerine-camper.aspx?productid=324138634&documentid=321409&single=true&categoryid=32411507" target="_blank">astia pe care vreau sa ii pun la mica publicitate, findca sunt aurii si nu bej cum credeam eu
Si mai vreau sa pun si www.laredoute.fr/vente-bottes-souples.aspx?productid=324108253&documentid=346108&single=false&categoryid=32411661" target="_blank">cizmele astea ca imi sunt mari, eu port 37, am luat 38 si sunt de fapt 38,5.
Deci, daca vrea cineva sa le puna, balerini camper aurii 37 si cizme bej 38 care sunt de fapt 38,5

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007)


te rog spune-mi la ce pret ti le pun la publicitate


Semneaza www.petitiononline.com/laredout/petition.html" target="_blank">Petitia LA REDOUTE !!!

Marc 2 si Ianis 4 - Poze cu muschetari

Mergi la inceput