probleme cu tenul

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ernestine

Iata ca revin,intr o situatie disperata.Va spuneam zilele trecute ca sunt multumita de felul in care arata tenul meu,e..iata ca am facut tot posibilul sa nu mai fiu.Cred ca trebuia sa postez la rubrica de pshihologie,pentru ca intra devar,pe baza unor framantari interioare,imi mutilez fata.La cea mai mica framantare,sar cu mainile pe fata si storc si ce nu exista.Si cum in wk,sunt extrem de solicitata de familie,iata ma lini,cu fata distrusa.Este vina mea,ca am probleme cu tenul si incerc sa o depasesc.In urma cu ceva timp,imi vopseam parul de 3 ori pe saptamana,am depasit perioada...acum sunt la capitolul fata.Am nevoie de ajutorul vostru.Credeti ca o masca cu argila m ar ajuta sa vindec mai repede,ranile provocate?.Este cred printre putinele pe care nu le am aplicat.Nu este prima oara,dar sper sa fie ultima.Sigur ca la baza este un ten cu probleme insa nesemnificative pe langa ceea ce fac eu.


de ce nu consulti un psiholog?
o alta optiune ar fi sa iesi cat mai mult in aer liber, ca sa nu mai ai ocazia sa 'umbli' cu mainile pe fata...

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput