Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni
Zuzilici, cred ca ideea ta e buna. Cea cu retragerea.

Asa ca:

Dragele mele frumoase,

ma retrag dintre voi incepand din acest moment. Nu definitiv, nu! Ma retrag doar ca sa fac ceva cu mine. Sa ma adun si sa incerc sa scap de nsite kilograme. Azi e 17 noiembrie. O sa revin pentru inceput peste 3 saptamani, pe 5 decembrie, in seara de Mos Nicolae. O sa va citesc zilnic, ca nu reusesc sa stau departe de voi Si-mi propun ca darul meu pt voi in seara de Mos Nicolae sa fie o Tzuni cu cateva kile in minus. Atunci voi da raportul.

Si ca sa vedeti ca deja m-am pus pe treaba, va anunt ca azi am mancat asa:
D: 1/2 grefruit cu o cafea cu zaharina
P: gratar din piept de pui cu legume sote (mazare, morcovi si ciuperci)
C: doua felii de paine cu 2 felii pastrama de pui si doua felii de branza

3l juma de apa si pana la ora asta 7.300 de pasi din care o ora stepper, exercitii cu gantere pt brate si 15 min de exercitii pe abdomene.

So, ne revedem pe 5 decembrie!



Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog


Mai Tzuni mai de ce-mi facui tu mie una ca asta? Vrei sa dea fetele cu rosii in mine? Eu cand am dat-o exeplu pe Mephala cu trecerea la pauzate m-am gandit ca poate asa scapam de presiunea si stresul (de-a slabii imediat in fiecare saptamana cat mai mult) nu sa ne spunem adio de la postat. Sicer imi vine sa ma iau la palme si sa-mi . Am sa raman o neinteleasa.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Hai ma Zuzi, ca nu mor! Doar vreau sa slabesc, ca m-am saturat sa ma plang ca-s grasa si sa nu fac nimik! Vreau sa tac si sa...fac! Si ti-am zis, citesc tot si REVIN!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Zuzilici....super scumpa Bella ta! E o minune de printesa!

In legatura cu chiftelele la cuptor....eu le modelez cu un pic de ulei(nu le mai dau prin faina)....cat sa nu se lipeasca de palme si le pun in tava de aragaz pe hartie de copt. Ies bune!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut!
Delia,Zuzi multumesc frumos!
Delia sa porti sanatoasa cadourile! mai faci abdomene? eu n-am facut numai jumatate din cat mi-am propus, dar acum seara n-am mancat decat 2 mandarine, si mi-am spalat deja dintii ca sa nu mai poftesc la ceva!
Zuzi nu stiu de ce se trezeste...altadata aud usa si cand vin in hol il gasesc stand langa usa noastra, dar nu intra, atunci il duc inapoi, il pun in pat si doarme mai departe! se mai intampla cateodata sa nu vrea la el, ci sa vina la noi in pat, insa ft rar! o fi somnambul? e adevarat ca am im familie, sora mamei pana pe la liceu avea probleme din astea si fiul ei la fel, tot asa pana pe la vreo 14 ani, insa apoi le-a trecut! Are insa ochii deschis, se uita la mine, ii dau un pupic, il acopar si plec!
Azi noapte insa au dormit amandoi toata noaptea fara sa se trezeasca, insa eu m-am trezit sa-i acopar, si parca asteptam ca in fiecare clipa sa se trezeasca unul din ei...ca si Marc e din ala care se simte bine la noi in pat!
Tumpi mi-am luat raft pt papucii din hol, sunt asa incantata fiindca e exact aceeasi culoare cu garderoba din hol, si ni l-au dat la un pret de nimica...5 euro, nu era pret pe el, era gata construit, au cautat jumate de ora in comp si nu l-au gasit si atunci l-au intrebat pe sotul meu pt cat il vrem. el a zis 7 euro, si cand am ajuns la casa am vazut ca ne-a facut chitanta pt 5 euro!
ma duc sa vad subiectul deschis de Tzuni care ne-a promis ca revine de mos nicolae cu cadouri pt fiecare!
pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Irda multumescv de complimente si reteta. Diseara am program de bucatareala.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Madelaine, ai grija de tine. Cati ani face Roli?

Zuzi, deci din cauza ta a plecat Tzuni . Drept pedeapsa, scrii zilnic meniul si nu depasesti 1500 calorii. Ce zici?
Cu genunchiul nu stiu ce am, ma doare si trebuie sa merg la medic. Insa am probleme cu el de mult timp, nu ma doare tot timpul ci numai cand fac efort sustinut o perioda mai lunga.

Tzuni, spor la slabit. Aici sunt daca ai nevoie de mine .

Meniul meu de astazi:

08.00 - 1 conserva mica sardine in ulei (80g), 1 felie paine integrala de secara (wassa)
10.30 - 15 migdale crude
12.45- 13.15 antrenament
14.00 - 1 conserva somon in suc propriu (165g), 150g salata iceberg, 1 lingura ulei masline, zeama de lamaie
17.30 - 15 migdale crude
19.30 - 120g crap la cuptor, 230g fasole verde (cu usturoi, ulei masline si otet), 100g linte fiarta

Total 1452 calorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Hai ma Zuzi, ca nu mor! Doar vreau sa slabesc, ca m-am saturat sa ma plang ca-s grasa si sa nu fac nimik! Vreau sa tac si sa...fac! Si ti-am zis, citesc tot si REVIN!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Tzuni nu stiu, zau nu stiu si nici nu ma vad bine dupa hotararea ta.... adu-ti aminte cum am reactionat cand ai plecat tu de buna voie...dar acum ca EU ti-am dat ideii?
Dar iti mai dau o idee: Mephala de ceva vreme a taiat de tot cafeaua si-a dat-o pe ceai. Si rau nu i-a mers. Eu sincer am sa incerc sa tai cafeaua de tot. Pana in prezent am reusit sa ma las de Espresso.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Caro multumim de cap. nou

Zuzi ca acu mi-am adus iar aminte.. Ce carte ziceai zilele trecute ca te-a fascinat?
Si cu placere Macar e o persoana care l-a citit

Gabi merci de retete. Am facut in seara asta budinca (am papat cu un pic de mujdei :)
Da aveam deja legumele fierte de ieri, ca le facusem ca garnitura si nu s-au mancat toate..

Puskin pey sa te cauti si tu maica de sanatate.. Parca asa se zice(-a), nu?

Claudia ai reusit sa-ti faci abdomenele? Ca ce multe vrei sa faci..


-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Ma duc Lou, numai sa ma programeze astia o data .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui louisea



Zuzi ca acu mi-am adus iar aminte.. Ce carte ziceai zilele trecute ca te-a fascinat?
Si cu placere Macar e o persoana care l-a citit



-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci


Am citit www.alibris.com/booksearch?qwork=1757075&matches=50&author=Anita burgh&cm_sp=works listing cover" target="_blank">Distinctions of class by Anita Burgh. Sincer la sfarsit a c-am grabit actiunea si nu prea mi-a placut.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput