Grasa disperata, caut motivatie si ambitie !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Misha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Citat:
citat din mesajul lui marius

Solutia este simpla. Cine te iubeste, te va iubi oricum cu chipsuri cu inghetata cu muuuuu sa fara. Asha incat sa fi sanatoasa! Si sa cresteti mari!
Semneaza,
un admirator anonim.

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa


Of course, intr- lume ideala dar in realitate barbatii se uita la cat de mare e paareta dorsala inainte de a descoperi ce si cum e cu sufletul :).

Nu cred ca sunt cel mai bune exemplu, dupa nastere am ramas cu 10 kg in plus (si kupilu' are 3 ani deja). De vreo luna m-am reapucat de Monty, cu care am mai avut rezultate in trecut. Asta pentru ca aveam (si inca mai am) depresii cauzate de:
- anumite haine la care nu m-am indurat sa renunt si la care ma uit din cand in cand cu jind (unele sunt marimea 36!!!)
- pozele de cand eram super slaba
- vanzatoarea care se uita la mine si la fusta care-mi place si-mi zice acra "asta sigur nu va vine"
- barbatul care zice din cand in cand "dar tu n-o sa mai slabesti totusi?"
- colege care spun "vai, si ce slaba erai!"
- celulita, celulita si celulita

si mai gasesc cateva motive. Poate te inspira ceva.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.


Atata vreme cat esti impacata cu tine va fi bine, daca nu ... orice parere va conta infinit de mult orisicat de bine ai arata si te va apasa la nesfarsit. Si ca sa pun punct, eu cel putin, admir frumosul fizic, insa niciodata nu pot sa compar frumosul sufletesc. Noi, fizic discutand, suntem subiectiv de frumosi insa sufleteste nu avem niciodata un termen de comparatie. De aceea raman un admirator anonim chiar daca foarte rar voi spune(scrie) aceasta. Prefer sa fiu un indragostit iremediabil al frumusetii sufletului uman(si nu numai). Dar asa sunt eu.

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

No hai sa va mai spui:

Marius, apoi ala care ma place m-o descurajat de fiecare data cand ziceam ca nu mai pap nimik pana ma fac zana la loc. Ca daca el o zis ca-s faina si grasa...hop si lenea pe mine si bucuria pe limba! Si daca si tu-mi esti admirator acuma la cata sunt...vai mama mea! Ma duc sa...mananc ceva!

Am incercat mii de solutii:
- tone de planuri de regim de viata sanatos in agende si doc-uri pe calculator
- abonament la sala - dar din motive de program aiurea si copil doar cu mama, n-a prea mers
- am oglinzi mari in toata casa. Manac, nicio problema!
- pe desktop am poza cu mine din vremea cand eram slaba - manac privind-o!
- pe frigider am o vaca de jucarie care sta ca si cand incearca sa nu ma lase sa deschid usa. Ii zambesc si..o deschid!
- mi-am lipit pe frigider la un moment dat o poza din Playboy cu o tipa bestiala, in ideea ca daca o vad cand stau sa deschid frigiderul, nu mai vreau sa mananc - n-a mers! (prietenii au crezut atunci ca mi-am schimbat orientarea sexuala de-mi pun femei goale prin casa...)
- cand ma apuca foamea dau pe Fashion Tv. Imi zic ca alea-s scanduri si oricum ecranul ingrasa cu 5 kile, deci clar sunt scheleti ambulanti. Rad de ele....mancand!

Stiu ca motivatia trebuie sa vina din mine. Deocamdata n-o am pe aceea puternica, kare sa ma mobilizeze pe termen lung! N-o am. Ma gandeam ca poate o regasesc in ceva ce-mi spuneti voi.

Slabesc doar cand sunt trista, cand sufar.Nu vreau sa vad mancare atunci. Dar...mi-e bine. Sunt un om fericit. Hai sa sarbatoresc! Cum? Ce intrebare....mancand, fireste!

PS. Colegul cu care lucrez la job mi-a spus atat: "schimba iubitul!"


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Un amanunt important (cred io): vreau sa slabesc pt ca nu ma simt bine eu cu mine. Parca nu-s eu. Ma deranjeaza kilele: gafai ca trenu cand urc doua scari, transpir ca o arteziana, ma strang hainele, imi intra catarama curelei in burta si alte de-astea....


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:



PS. Colegul cu care lucrez la job mi-a spus atat: "schimba iubitul!"


[/quote]


Vroiam sa o zic eu, dar mi-a fost jena. Acu' ca a zis-o colegu'...zic si eu: amant ! sau iubit nou, dupa caz...

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Gata. Schimb titlul subiectului in : "Grasa disperata, caut amant sau iubit!"


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Tzuni, draga mea, si eu iti sunt o admiratoare anonima si secretaInsa, din pacate, ma incadrez 100% la subect...



Kaaaaaay, A moment on the lips, forever on the hips !!! :))) deci mor, tocmai ma trezisem (am adormit adormind Bia), mi-am luat cealalta jumatate de felie de tort (s-ar fi stricat pana miercuri, facem rost de altul!!!) si ma pun aici si citesc; fix axioma asta mi-a sarit pe retina. Deci multumesc, felia n-am abandonat-o dar ma gandesc serios la implicatiile pe care le va avea asupra dimensiunilor mele de zana a zmeului



www.helpsonia.com/archives/148" target="_blank">Click pentru o inimioara fericita! Help SONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Tzuni draga, din pacate eu nu am nici un sfat ci am intrat doar sa-ti spun ca ai in mine o colega de suferinta. Mie mi-e si jena sa spun cat cantaresc pt ca vad alte fete pe la celelalte subiecte de slabit care au 65 de kg si sunt exasperate de greutatea lor. In fine pe mine ambitia ma mai apuca din cand in cand dar nu tine prea mult, maxim o saptamana dupa care paleste sau dispare..revine dupa un timp si tot asa. Ziceai tu ceva de tristete si nemancat, ei la mine e pe invers, bag in mine ca-n spital in momentele alea. Stiu doar un lucru care ma ambitiona in tinerete si anume fluturasii din stomac...eram slaba in vemurile alea, dar cum acum nu mai e cazul...deh' 10 ani cu actualul coleg de camera...timpurile s-au schimbat. Stii ceva...ideea cu amantul ...nu suna rau deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Stiu ca nu ajuta cu nimic ce spun eu, dar ma regasesc intru-totul in ce spune Tzuni. Gifii ca trenul, ma sperii cind ma vad in oglinda (mai ales la cabinele de proba) si totusi pot citi tot ce a scris Ellej (de exemplu), mincind linistita.
Nu ma sperie nimic: ma paraseste sotul, ma jignesc vinzatoarele sau manechine marimea zero. Adica e doar asa, o spaima de o secunda.
Nu stiu cum sa fac sa-mi pese inca o secunda, cit sa pun la loc felia aia de tort...
Nu scriu nici eu la subiecte de slabit, ca intr-adevar majoritatea de acolo au 50-60 de kg si sint nemultumite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Te inteleg f bine.
Si eu vreau sa dau 10 kg jos.
Deja am dat 3
Am inceput acum 2 sapt.
Am dat 2 kg prima sapt si 1 kg sapt asta.
La mine kg se pun de la mijloc in jos
Cel mai greu este prima sapt,insa dupa devine o rutina.
Hai sa slabim impreuna.
Poate reusim sa mincam la fel.
Din experienta am invatat ca nu trebuie sa ai in casa bunataturi cu calorii multe.
Si sa ai batoane nutrilett.Un baton are 200 kalorii si se poate folosi in loc de 1 meal.
Eu daca am chef de ceva dulce, in loc de prinza ,maninc un baton nutrilett cu juma l de apa.Te simti satul pt urmatoarele 4-5 ore.
Daca la 9 seara ma apuca "nebunia" si treb neaparat sa maninc, imi fac o salata de rosii cu castraveti si otet de mere ...si gata..sint fericita

Sfaturi practice,..restul nu stiu cum sa explic....ma apuca ambitia cind imi privesc funduletul in oglinda





Ile, mami de Vivian (07.03.2006)



http://good-times.webshots.com/album/568512292eJLims

Mergi la inceput