Miresele anului 2006 (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Am trecut sa dau stingerea pe-aici
Am inceput de ieri saptamana... Si azi am continuat... intr-un ritm ametitor. Nici nu stiu cand a trecut vremea la munca. Ma asteapta o saptamana de cosmar iar.
Dar ma bazez pe cateva zile de concediu care-mi bat la usa. Acusi le deschid si le las sa intre la mine

In rest, si la noi e tare frig de azi. A si plouat. Bate si vantul. Au zis ca pe 24 avem ninsoare peste tot. Eu astept si sper... :)

Teoretic am aniversari zilele astea... maine cumnatul, da' l-am rezolvat ieri, ca in rest e plecat din Iasi. Adica sotul l-a rezolvat, ca eu eram la munca.
Urmeaza soacra - habar n-am ce sa iau.
Si dupa aia socrul - nu ma zbat prea tare :D
Cam astea-s vestile de la mine.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

eu va dau desteptarea!
si va mai dau si ceai de coacaze cu lamaie...asta beau eu si e tare bun...

ana maria, eu nu beau cafea ptr ca nu am baut niciodata si nu imi place. dar nu are nimic ca bei putin. eu am avut tensiunea mica in primul trimestru si chiar mi s-a recomandat sa beau dar am zis pas...
cat despre racituri, imi pare rau ca ti-am facut pofta. la noi la odisee nu vb de mancare dar aici le mai cer cate un sfat fetelor.

botic, petrecere frumoasa la aniversatii tai! si la mine sunt destui si mi-e groaza cati bani voi da pe cadouri ...dar imi si place sa fac cadouri asa ca se compenseaza
as vrea eu sa ninga asa repede dar nu cred...la noi inca nu a fost nici macar o zi mai friguroasa cu bruma, inghet sau ploaie. si acum a iesit putin soarele...

pup toate fetele!
o zi minunata sa aveti!


silvi 21 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


noi ok, frig...cadouri...musai sa cumpar cauciuri de iarna si cam atat.
Marco e ok, vad ca nu a mai avut de cateva zile cosmaruri, la noi sunt 2-3 nopti/sapt. cu asa ceva. problema e ca s-a cam invatat la noi in pat...patul in forma de masina nu a venit inca, asa ca doarme la el in patut, i-am dat o laterala jos, asa ca noapte ne trezim cu el langa noi.

Anamaria lasa ca in curand vei tine si tu in brate puiul. si eu tot asa curioasa eram, mi-a facut si 3D dr, si tot nu mi-l puteam imagina cum arata.
Kitzy pai la ce facea Diana cand era in burta...ti-am zis ca va fii argint viu. te plangi acum, dar vei vedea pe cum creste cata energie are si cat vei alerga dupa ea. la 7 luni si marco era energic, dar nu ca la 1 an...cand a inceput sa mearga bine de tot....
daca-ti va pleca si repede in picioare (Marco la 10 luni jumate a mers), atunci s-a dus cu linistea ta.
Botic si voi cu sarbatoriti? of...asta e..nu avem ce face.
sper sa ne scri mai multe cand vei fi in concediu, asta daca nu pleci nicunde.
Silvia si o nu dai? doar ceai?

avem si noi 2 filmulete de-aseara. Invatam saniuta fuge.....
http://www.dropshots.com/giova
si poze la semnatura.
si o zi cu spor sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Silvi, stai linistita cu raciturile, am pofte foarte rar si de obicei le dau curs imediat, ca sa nu ma chinuie mult ... e suficient numai sa mentionez la mama sau la mama soacra de racituri, ca a doua zi le si am in farfurie.Giova, toate la timpul lor, nu? Cu bebe, ma refer...mai ales ca azi am fost la eco si iarasi a stat cu piciorusele lipite, nevrand sa ne arate ce e. A zis dr ca nu a vazut niciun cuc , dar nu poate garanta ca e fetita...Mai asteptam, ce sa facem.Ana-Maria 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Inca o veste "minunata". Ne obliga firma sa luam si a patra sapt de concediu pe anul asta. Daca nu luam, oricum nu ne plateste. Mda...

Si din cauza asta, de joi incolo, incepe lumea concediile... ca suntem multi si zile mai sunt putine. Eu cred ca mi-l iau prin ianuarie-februarie. Acum raman doar cu zilele pentru care deja am facut cerere. Nu stiu daca voi pleca undeva, dar... niciodata nu se stie.


Gio, sarbatoritii mei sunt doar teoretic, ca in rest... nu ma prea intereseaza. Din pacate sau din fericire.

Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata fetelor!

gio scuze...uite ca zi chiar daca e deja 10.30 dau si ceai, azi cu hibiscus si fructe tropicale, si cafea, si 3 in 1 si lapte si compot...tot ce doriti!

eu am reusit sa racesc...asera m-a frectionat flo cu spirt, acum am vata cu spirt in urechi, am baut ceai fierbinete am mancat juma de lamaie si cam atat...in rest rabdare si sper sa scap repede...

botic, concediu placut!

in rest, toate bune, de azi intru in 6 luni, nu-mi vine a crede ce repede zboara timpul...

o zi minunata tuturor!

silvi 22 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Neatza, Silvi!Am vazut ca ai scris azi la odisee, si am zis "stai sa vezi, ca e la miresici" si am zis sa vin repede sa beau cu tine cafeluta de dimineata. Mi-am admirat azi burta in oglinda si tot mica e , abia astept sa mai creasca. Off!Ai grija cu raceala, eu nu stiu cum sa ma feresc mai bine! As vrea sa merg la piscina sa fac exercitii in apa cu instructor, insa mi-e frica sa nu ma prinda raceala cand ies. Pe de alta parte, ma ingrozesc kg acumulate si celulitaaaa!!!O zi frumoasa, fetelor! (Si voi asteptati cu nerabdare weekendul?)Ana-Maria 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza si de la Timisoara!!!
Aseara am fost la restaurant la ziua unui amic. marco s-a culcat tarziu, asa ca va dati seama ca de dim. de abia l-am trezit. muream si eu de somn, am ajuns la gradi dupa 9.30. Tat-su' a ramas dormimd acasa, el s-a intors catre dimineata. ma gandesc cu ce chef a mers marco la gradi, mai ales cand l-a vazut pe Clau cum doarme.
Silvia mersi de bunatatile de dimineata!!!
Insanatosire grabnica!!! baga mult ceai cu lamaie. acum cred ca ai voie si ceva medicamente, sau osscillococcin- medicament homeopat.
anamaria imi pare tare rau ca nu a vrut sa va arate nimic. o fi rusinos din cale afara. cand mai mergi? peste o luna?
Inotul e foarte bun in sarcina, la mine la sala multe am vazut. daca te usuci bine, nu cred ca te vei raci. Poti lua o casca, asa nu-ti vei uda parul.
Botic nasol cu zilele astea libere....recesiunea asta.... sa speram ca isi va reveni economia asta cat mai repede.
pe unde vreti sa plecati in concediu?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Giova, zici c-ati petrecut aseara? Ce mi-e dor si mie de asa ceva...Noi nici de sarbatori nu plecam nicaieri, trebuie sa ne mutam in casa noua si nu am face fata cheltuielilor si cu un concediu.Urmatoarea eco este cea morfologica, peste o luna. Pana atunci doar sa o mai rog pe dr sa ma primeasca pentru o vizualizare de sex , pentru a ne satisface noi curiozitatea. Ana-Maria 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Nu vad de ce sa nu te primeasca, doar platesti eco.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput